Captiva High

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Land rover freelander I vardı sattık,az masraf cıkartan parçası bol olan ucuz olan birazda az yaksın,donanımı olsun amaa karda kışta yolda komasın dedik aklımıza crv-captiva-rav4-antara araştıralım dedk. İnternetten araştırdım genel olarak iyi yorum yapılmayanbir araç captiva ama teknık verısınde yakıtı düşük,parça derdide olmaz,antarada öyle,10 yıllık opel ustamızda var sorun olmaz dedik. Crv-rav 4 pek hoşuma gitmedi açıkcası antara captiva arasında kaldık,en son captivayı aldık.
Aldıktan sonra okadar kotü yorumların üstüne araçtan aşırı derecede memnun kaldım :D
Artıları ,
-İç donanımı oldukca zengin,koltuklar baya konforlu,yükseklik derinlik ayarı güzel sürüş pozisyonu elde ettiriyor,her yerde eşya gözü olmasıda ASTRA H dan hasret kaldığım özellik :D

-klima performansı şahane

-6lı cd çaları gayet iyi,astrada ki gibi CD seçmiyor :D

-direksyon tepkisii çok iyi (aşırı yumusak olmasına ragmen)

-yol tutuşu çok çok iyi hıc beklemezdım bu kadarını,ankara-antalya arasında virajlı yollarda şaşırttı beni :D Araçtan indiğimde yuh bu kalasla mı gidiriyoruz o virajlara diyorum,sürüş esnasında 2 ton ve yerden o kadar yüksek araç sürdüğünü unutturuyor :)

-Yakıtındanda oldukça memnun kaldım,4 çeker bir araca göre çok iyi.Ankarada aldığımızda depoyu fulledik 264 tl aldı,2 gün tam gaz ankarada gezdikten sonra yola çıktım sakin gittim,antalyaya girince klima+aşırı trafik + mecbur gazlamalar vs derken tam ankaraya dönüş yoluna cıktık lamba yaktı 742 km de.Doldurduk 56Litre aldı.Yani 100kmde 7,5 litre,sonrasında ara ara basmayla 6,8 litreye kadar düştü.Yakıtı korktuğum kadar değil,bırakayım o kdar olsun :D

-dizelin sesinden herkes şikayetçi,bizde E270 cdi var,onla çok fark yok,her dizel gibi sesli fakat ford fıat gibi değil,içindeyken öyle rahatsız edici sesi yok :)

-Performansa gelince 150hp /320 nm tork hiçte yetersiz kalmıyor,klima açıkken bile yokuş yukarı sollamalarda yaslayıp gidiyor
Her turbo dizel gibi torktan dolayı çok iyi gidiyo izlenimi veriyor içerden dedik gerçek gidişini görmek için arkadaşın cruze ile denedik. Cruze u 2,5-3 boy geçiyor.Yani normal 1,6 ve 1,6 dizellerden iyi gidişi var. ( Deneme 30km ve 60 km civarı denendi )

Gelelim eksilerine,

-Kolçak gıcırtı yapıyor,gıcırtı en gıcık olduğum husus araçta :D
-Sürücü koltuğunda oynama var azda olsa ama hoş değil
-yolcu koltuğu manual ayarlanıyor ve yükseklik ayarı yok malesef
-yol bilgisayarı çok geniş değil,anlık tüketim yok,yada ben yabancısıyım beceremedim.
-direksyonu aşırı yumuşak,bence biraz sertlik her zaman iyidir,en azından yüksek hızda uzun yolda

Bunların haricinde gözüme batan yerleri olmadı,herşeyi objekti olarak yazdım,bana göre bir crv-rav 4 den kötü bir araç değil netten okuduğum yorumlar gibi bir araç değil.
İlerde aklımda olan şeyler şu krom stop çerçevesi ve ön korumada kurtulmak, bi chip yaptırıp 190 hp ye yakın güç almak,led stoplar,bide spoylere ihtiyacı var :D

Bu arada araç,
-2011 model 7 kişilk
-43 binde ama galeri düşürmüş sanırım
-8 bin hasar kaydı var fakat aracın hiç bir kapısında anormal kapanma rüzgar alma yok,cuk kapanıyor,şaselerde birşey yok yolda ok gibi :)
-Fiyat 62bin,allah herkese daha iyisini versin kazasız belasız :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Selçuk. Takipte olduğun araçlardan bir tanesi olduğu için yazdıklarını dikkatlice okudum, zaman içinde tespit edeceğin başka yorumlarını da bekliyorum.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler savaş abi,bu arada tavanı unutmuşum,tavan döşemesi bana hassas geldi,yani bir iki silme ile sarkabilir gibi :) Dediğin gibi zaman içinde + ları - leri ile yazarım abi,malum 4 çeker olunca şaft diferansiyel sorunları olabiliyor.Alcak olursan inceleyebilirsin savaş abi aklında olsun :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun sırayla çektik arabaları :D, bunun bir üst modeline 2012 veya 2013 olanına bindim. Mezuniyet balosuna arkadaşın babasının captivası ile gitmiştik, bir harikaydı. Otomatik şanzımanı çok net tepkiliydi, gaza verdiği tepkiler zaten bir harika. Gazlamalı uzun yol + şehir içi karma tüketimi 8.2 litre idi, çok kurcaladım 85bin liraya satayım sana dedi :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun ama Chevrolet çekildiği için ileride satarken sıkıntı çıkarır keşke İx-35 falan alsaydınız.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hayırlı olsun Selçuk... güzel günler de kullanasın.

sonerakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sonerakgul.com
Tu tu tu tu masalllahhh :) hayırlı olsun :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun, gule gule kullanin..

Opel Astra Classic III...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun sırayla çektik arabaları :D, bunun bir üst modeline 2012 veya 2013 olanına bindim. Mezuniyet balosuna arkadaşın babasının captivası ile gitmiştik, bir harikaydı. Otomatik şanzımanı çok net tepkiliydi, gaza verdiği tepkiler zaten bir harika. Gazlamalı uzun yol + şehir içi karma tüketimi 8.2 litre idi, çok kurcaladım 85bin liraya satayım sana dedi :D

şanzıman hızlanırken deviri sabit tutup max torkta ivmeleniyor o yönden avantajlı,mercedeste de aynı durum devir sabit hızlanıyor :) Sağolasın mert,yakıt tüketimi şu an gayet iyi hep böyle olur inş :)
Hayırlısı olsun ama Chevrolet çekildiği için ileride satarken sıkıntı çıkarır keşke İx-35 falan alsaydınız.
ustamızda aynı şeyi söyledi fakat satmayı düşünerek pek almadık bundan önceki land roverı 7 sene almıştık sorunları olmasa satmazdık,buda bize ömürlük geldi o gözle aldık,teşekkür ettim :)
hayırlı olsun Selçuk... güzel günler de kullanasın.

çok sağol nadir abicim darısı sana olsun inş :)
Tu tu tu tu masalllahhh :) hayırlı olsun :)

Hayirli olsun, gule gule kullanin..

Opel Astra Classic III...

teşekkür ettim daha iyileri sizin olsun :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi