can sıkıntısından :D

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben zamanında (Opel Rekord'da) ön göğüs bölgesindeki çatlağı siyah çekomastik kullanarak tamir etmiştim, ilk günler çok güzel durdu ama zamanla o çatlak daha da büyüdü :(.

Ben Vectra A aracımda bu ürünü kullandım;

11675102.jpg

99440362.jpg

99462839.jpg

kolçağı anladım abi ama daha sonra döşemesini nasıl toparladın orasını kavrayamadım şuan

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu malzeme fiber, pürüzleri gitsin diye çelik macunu çekerek zemini tesviye ettim, daha sonra aracın döşemesine uyan bir winleks malzeme ile kaplayarak yerine taktım. Bu işlem için kapı döşemesinin tamamını sökmeye gerek yok, kapı tutacağını sökmek yeterli, istersen söküm aşamasına ait resimler paylaşayım.

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sırf bu kolçak sökülüyormu ? bu cepleri çok söktüm ama hiç dikkat etmedim abi 3-4 sene mobilya ve koltuk döşemede çalıştım bu işi çok basit bir şekilde yapabilirim bu sorun olmaz eğer anlattığın gibiyse ben kolcağı bir bütün halinde düşünüyodum çünkü,şöför tarafının kolçağı içler acısı durumunda komple deri yırtılmış üzerinde kasaplık uygulayıp deri kesip baliyle yapıştırmışlar bu durum beni çok rahatsız etti çıkmacıma gidip bu cebi komple alayım dedim ama bir tek bu cep yoktu şansıma

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karbon :p
Teminini bir şekilde hallederim diyeyim. Uygylama konusunda siftahım yok. Acemi bile değilim :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kapı tutamağı sökülüyor ondan sonra kaplanan bu parça kolçağın üzerine kapak gibi kapatılarak el tutamağı tekrar eski yerine takılıyor, herhangi ekstra bir vidalama falan yapılmıyor.

32305027.jpg

73400242.jpg

39437543.jpg

78216375.jpg

26853489.jpg

Resme dikkat edersen kolçağı takmak için kapı döşemesinin tamamen sökülmesine gerek yok (bu resmi tamamen bilgi amaçlı koydum)

67376095.jpg

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karbon kaplama güzel olmuş,yakışmış.Kapı kollarını gri değil de metalik renge boyasanız ya da kaplasanız nasıl olur acaba? :rolleyes:

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karbon :p
Teminini bir şekilde hallederim diyeyim. Uygylama konusunda siftahım yok. Acemi bile değilim :D

öncelikle kolay ve düz aksamlarla başlarsan acemiliği atarsın bende bilmiyordum ama bilgi edinerek aksesuarcılardan kopya çekerek alıştım ısıtma yöntemiyle her kısmı rahatça kaplamayı yapabilirsin bunun için her evde olan saç kurutma makinesi en çok lazım olan bi el aleti olcaktır sizin için :)

istanbuldasın sanırım serkan abi bana yakınsan beraberde bu işi halledebiliriz istersen benim için büyük bi zevk olur hem tanışmış oluruz hem insanlara faydalı olmayı seviyorum