Camlardaki Silecek Izleri

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
swatch saatin camını temizletmiştim fındıkzadedeki swatch bayisine.. ama derin çizikler çıkmamıştı.. cam tertemiz olmuştu yeni gibi ama dediğim gibi benim asıl derdim kaybolmamıştı.. belkide adam sadece tükürerek sildi bilemiyorum :D

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bu sorunu eski arabamda yaşadım. kendim çıraklık eğitimde motor öğretmeni olduğumdan öğrencilerle akla hayale gelmedik yöntemleri denedik ve en sonunda kaportacıların kullandığı pastayı cama sürüp pasta makinesiyle camları sildik çizikler yok oldu fakat pasta makinesi dönerek çalıştığı için bu seferde camda dairesel çizikler oluştu. bu yüzden diğer camlara elimize pamuğu alıp pamukla uygulama yaptık. (dikey harketlerle.) sizlere tavsiyem pastayı pamukla cama uygulamanız. kesinlikle çiziklerden kurtulursunuz. ama bayağı yorucu bir iş. ayrıca camdaki kireç lekeleride çıktı.

bu mesaja kulak verin..

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu sorunu götürmediğim yer kalmadı ziebart vb. vs vs...herkes aynı seyi söyledi cam değişecek

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Demetevlerde bu işi kesin çözen bir yer var arkadaşlar orjinali gibi yaptığını duydum tam adres bilen varsa daha detaylı yardımcı olabilir

o dediginiz yerlere gitmek için cebimize 400 500 ytl koymak lazım camın kendisi kaç parada sanki

o sistemleri sadece camları çok pahalı olan araçlar kullanıyor konyadada var çünkü öyle yerler

ama kirecini bi yıkatmayı deneyin bi süre temiz görünür sonra ine aynısı gibi camcılara giderseniz kireçini temizlerler

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende böyle bir sorun yok olmamasının nedeni büyük ihtimalle silikonlu silecek die geçiyor onları kullanırsanız hem böyle bir sorun olmaz hemde cam gibi bir cama sahip olursunuz :) yalnız o çiziklerin nasıl gideriliceğini bilemiyorum en iyi formül kasko :)

Silecekle çok ilgisi yok bence. Olay şu, camlarınız tozlu veya kirli iken silecekleri kendi su püskürtme sistemi ile dahi olsa çalıştırmamak. Çünkü su gelene kadar en az yarım tur veya 1 tur çalışmış oluyor silecekler ve camın çizilmesi için yeterli oluyor. Özen ve dikkat meselesi. Aslında yağmur yağmadığı durumlarda silecekleri kullanmamak en iyisi yada cama aniden görüşümüzü engelleyen bir durum olmadığı sürece. Ben öyle yapıyorum, gerekirse ıslatıp siliyorum.. 2. el alanların çoğunda vardır sanırım. Bende çizik yok ama bikaç taş izi var camda. Herkes dikkat etse kimsenin aracında bu sorun olmazdı...Sıfır araç alırsam bilhassa dikkat etmeyi düşünüyorum :)

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silecekle çok ilgisi yok bence. Olay şu, camlarınız tozlu veya kirli iken silecekleri kendi su püskürtme sistemi ile dahi olsa çalıştırmamak. Çünkü su gelene kadar en az yarım tur veya 1 tur çalışmış oluyor silecekler ve camın çizilmesi için yeterli oluyor. Özen ve dikkat meselesi. Aslında yağmur yağmadığı durumlarda silecekleri kullanmamak en iyisi yada cama aniden görüşümüzü engelleyen bir durum olmadığı sürece. Ben öyle yapıyorum, gerekirse ıslatıp siliyorum.. 2. el alanların çoğunda vardır sanırım. Bende çizik yok ama bikaç taş izi var camda. Herkes dikkat etse kimsenin aracında bu sorun olmazdı...Sıfır araç alırsam bilhassa dikkat etmeyi düşünüyorum :)

Çok doğru söylüyorsun seninle aynı fikirdeyim serkan.
:good:

astra bor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde sağ ön camda kapatmadan dolayı çizikler var. adamı gıcık ediyor. acaba cam pastasıyla denesem kaybolur mu ki?