Camlardaki Silecek Izleri

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumdaki becerikli ve yaratıcı arkadaşlar sayesinde bu sorun bu forumda çözülür inşallah.Gördüğüm kadarıyla camında çizik olmayan çok az kişi var.

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde de var maalesef :(

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çatlak gideren yerler var onlar çizikleri lak ile yok ediyorlar hemde kalıcı

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende böyle bir sorun yok olmamasının nedeni büyük ihtimalle silikonlu silecek die geçiyor onları kullanırsanız hem böyle bir sorun olmaz hemde cam gibi bir cama sahip olursunuz :) yalnız o çiziklerin nasıl gideriliceğini bilemiyorum en iyi formül kasko :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben catlak tamırı ıcın goturddugumde kaybedemeyız demışlerdı. zaten catlak gıderdıklerı malzemeyle doldursalar desek bile o dolgu maddesi mum gıbı duruyor orda. yanı ızı kalıyor. anlayacagınız o ciziklerin içi doldurulur, dışardan tırnak vurdugunuzda vs hıssedemezsınız belkı ama o cızıkler gozukur.

ancak aklıma takılan birşey var. swatch da saatleri goturunce camlarını ciziksiz tertemiz yapıyorlar, aynı malzemeyı ogrenıp tatbik etsek bizimde işimizi gorurmu?

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BİLDİĞİM KADARI ile o saatlerin camları kazınıyor ve en fazla 7 kere kazınabiliyor araba camında uygulanacağını sanmam...

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
organik cam o saat camları :)

umittansel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bu sorunu eski arabamda yaşadım. kendim çıraklık eğitimde motor öğretmeni olduğumdan öğrencilerle akla hayale gelmedik yöntemleri denedik ve en sonunda kaportacıların kullandığı pastayı cama sürüp pasta makinesiyle camları sildik çizikler yok oldu fakat pasta makinesi dönerek çalıştığı için bu seferde camda dairesel çizikler oluştu. bu yüzden diğer camlara elimize pamuğu alıp pamukla uygulama yaptık. (dikey harketlerle.) sizlere tavsiyem pastayı pamukla cama uygulamanız. kesinlikle çiziklerden kurtulursunuz. ama bayağı yorucu bir iş. ayrıca camdaki kireç lekeleride çıktı.