Cam Suyum Donmuş Çalışmıyor !

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Cam suyum donmuş. Oda antifirizli cam suyu koydum yinede donmu anlamadım gitti !  ֜zerine 1lt kadar tekrar antifirizli cam suyu ekledim ama nafile yine çalışmadı ! Peki şimdi nasıl çözerim bu cam suyunu ? Fikri olan varsa lütfen paylaşşsın !  walll

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam Suyum Donmuş Çalışmıyor !

muhtemelen hortumdaki su donmuştur.. benim yaptığım şey beklemek..
bu arada marketlerde satılan ucuz cam sularından kullanıyorsanız donması normal.. içerisinde renklendirici, su ve çok çok az miktarda katkı var..

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer ki donmuş şekilde çok fazla kez çalıştırmaya çalıştıysanız sigortasını attırmış olabilirsiniz. Erise bile çalışmaz yani öyle bir durum varsa.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

beklemek en ekonomik çözümü lütfen tam olarak çözüldüğüne emin olmadanda çalıştırmayın kapı bir oto parkta veya güneşli b,r günde beklemek en iyisi

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

legendsforever link' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=20024785&Productid=otctn115164

Bu linkte buldum bir cam suyu ve almayı düşünüyorum ancak bu yazıyı okuduktan sonra soru işaretleri oluştu kafamda. Tavsiye edilebilecek ve gerçekten işe yarayan bir cam suyu var mıdır ?

Nasılda buldun aynen buydu. Bende hepsiburadan aldım. Bunu eklemiştim. Ama dondu üzerinde yazana bakmayın arkadaşlar. Beş para etmez bişeymiş bu sakın kullanmayın derim ben.

Şu sigorta işi aklıma yattı, çünkü su püskürtmeye çalışıyorum herhangi bi tepki tahi yok(hani su püskürtmeye çalışan bi ses bile yok) ama silecekler çalışıyor. Sigortasımı atmıştır acaba ? Eğer sigortaysa nasıl değiştiririm ? Malum serviste yok burda !

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

islemi kendiniz yapabilir misiniz bilmiyorum, ben kendim yapmadim hic acmadim bile sigorta kutusunu ancak eger illa ki kurcalamak istiyorum diyorsaniz:
http://www.opel.com.tr/arac-sahipleri/el-kitaplar%C4%B1-su-anki.html adresindeki araç seçeneklerinden yeni astra yı seçin ve en güncel olan Ağustos 2012 (PAS000190) adlı pdf dosyasini indirin.
indirdiginiz pdf dosyasinin 248-249-250-251. sayfasinda motor sigorta bölümü hakkinda bilgiler mevcut inceleyebilirsiniz...

Ama dedigim gibi sorunu çözeceğinden emin değilim ve ben kendim hiç o kutuyu açmadım bile. Bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir.
Eğer ki daha önce buna benzer bir islem yapmadiysaniz, sigorta kutusunu acmanizi tavsiye etmem.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce de yazdım, ucuz cam suyu almayın, üzerinde yazanlara aldanmayın arkadaşlar. Sonax konsantre olmayan 5lt. cam suyunu 35 liraya almıştım. Tavsiye ederim. Ucuz aldığınız cam suları kireç birikimine yol açıp bir süre sonra kanalları tıkar ve püskürtme motoruna zarar verir. Cama ya da fara püskürttüğünüzde mutlaka boyayla temas edeceğinden boyaya da zarar verir. Donma ihtimali de oldukça yüksektir.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yorumlarınız için sağolun. Sorunu çözdüm, sigortayı değiştirince su püskürtme düzeldi. Bu arada kullanım klavuzuna bakmak lazımmış orda herşeyi yamış adamlar. ama bunların sigortaları küçücük bişiy. Değişince sorun kalmadı. Motor da akünün hemen yanında panel var orayı açtım değiştirdim sorun kalmadı..

Sonuç olarak UCUZ CAM SUYU KULLANMAYINIZ !!!  capo