cam sileceklerim

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. 2001 vectra kullanıcısıyım. aracımda bu aralar canımı sıkan bir mevzu var ( silecekler). sileceklerim yeni olmasına rağmen camı temizlemiyor. yolda kuş pislediğinde hemen su sıkıp sileceği çalıştırıyorum fakat temizlemiyor. leke olarak kalıyor ve bu da çok sinirimi bozuyor. acaba sorun benim aracımda mı sizin araçlarınız da temizleme konusunda yetersiz mi ?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın cama yağmur kaydırıcı uygulamıştım cam üzerinde bir tabaka oluşturduğundan eski sileceklerim bile güzel temizlemeye başlamıştı. araçlarımızın eski olması nedeniyle geçen yıllarda öncamlarda kılcal çizikler oluşuyor bunlarda pisliği tutarak tam temizlenmesini önlüyor diye düşünüyorum. ön cama yağmur kaydırıcı tarzı bieşey uygularsanız daha çabuk temizlendiğini farkedersiniz.

Not: yeni dediğiniz silecekler 5-8 tl arasında değişen fiyatlarda satılanlardansa temizleme işini bu fiyat aralığındakiler çok güzel yapamıyorlar. benim kullandıklarımın markasını bilmiyorum ama 25 tl ye tanesini almıştım. bunlardan önceki tekzen den alınma 6 tl lik sileceklerdi. arasında baya bi fark var diyebilirim.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun silecektedir diye düşünüyorum, cama tam oturmuyor olabilir.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm nin orjinal silecek lastiklerini aldım.. bi de orjinal kutusunda bi cam suyu katkısı aldım.. su an mis gibi .. tavsiye ederim. araç vectra b

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecekleri yetkili serviste değiştirdim. 1 sene oldu olacak gibi bir şey. gm marka yanılmıyorsam. yağmur kaydırıcıyı denerim umarım faydası olur.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecekleri yetkili serviste değiştirdim. 1 sene oldu olacak gibi bir şey. gm marka yanılmıyorsam. yağmur kaydırıcıyı denerim umarım faydası olur.
yağmur kaydırıcı önermişken şunuda bulirtmek isterim. yağmur kaydırıcılar markadan markaya fark ediyor. bazı markalar ön camda leke bırakabiliyor. benim kullandığım rain free yazan bi markaydı. 3-4 hafta kalıcılığı olduğundan kış boyunca defalarca uyguladım camda leke iz yapmadı. yağmur kaydırıcı uygularken camı güzelce temizleyin temiz cama uygulayın. forumda yağmur kaydırıcı iz yaptığından şikayetçi arkadaşlar vardı her markayı kullanmayın. düzgün bir şekilde uygular,güzel bir marka kullanırsanız faydasını görürsünüz fakat özensiz kullanımda faydadan çok eziyet olur bilginize...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur kaydırıcı önermişken şunuda bulirtmek isterim. yağmur kaydırıcılar markadan markaya fark ediyor. bazı markalar ön camda leke bırakabiliyor. benim kullandığım rain free yazan bi markaydı. 3-4 hafta kalıcılığı olduğundan kış boyunca defalarca uyguladım camda leke iz yapmadı. yağmur kaydırıcı uygularken camı güzelce temizleyin temiz cama uygulayın. forumda yağmur kaydırıcı iz yaptığından şikayetçi arkadaşlar vardı her markayı kullanmayın. düzgün bir şekilde uygular,güzel bir marka kullanırsanız faydasını görürsünüz fakat özensiz kullanımda faydadan çok eziyet olur bilginize...

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. bu önerdiğiniz rain free'yi nereden bulabilirim. veya başka kullandığınız ve memnun kaldığınız bir ürün varsa onu ?

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
silecek plastik olduğu için bence yazın silecek değiştirmeden uzak durun.güneş ve sıcaklıklardan dolayı kuruma çatlama yapabilir.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecekleri yetkili serviste değiştirdim. 1 sene oldu olacak gibi bir şey. gm marka yanılmıyorsam.

Farklı ürünlerde farklı tecrübeler yaşamış arkadaşlar olabilir ancak benim kullandıklarım içinde en güzel ve uzun ömürlü silecek orjinal silecek, o da anca bir sene dayanıyor. Ankara'da kışa gireren silecek değiştiriyorum, takip eden yazın sonuna doğru bozulmaya başlıyor. Diğer silecekler kış bitiminde pert.