cam kapanma sorunu

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ne ya tüm vectra b lerde bu sorun mu var? cam konusu sıkıntılı benim sol camda tam açılmıyor yani en aşağı indiğinde 2 cm filan yukarda kalıyor yağladık filan ama nafile:/

Fiko1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ ön camın kademeli açılıp kademeli kapanması sorunu

Asta H Kasa sedan araç sahibiyim. Sağ ön cma 5 cm mesafede kapalı ve araç stop halindeyken, benim oğlan araçtan kabanını almaya çalışıyor. Daha sonra aracı çalıştırıp camı kapatmak isteyip cam otomatik mandalını her çekişimde veya çekik vaziyette tuttuğumda cam 3 er cm lik aralarla kapanıyor, açmak isteyip mandala her basışımda veya basılı tuttuğumda yine 3 er cm lik aralarla açılıyor.
2 üare servisi aradım, kontak açıkken camı kapatıp mandalı çekik vaziyette 2-3 sn beklememi, sorunun bu şekilde hallolacağı söylendi ancak halledemedim. Oto elektrikçiye gittim, soketlerde ve kablolarda herhangi bir sorun olmadığını, kapıyı açıp komresörleri kontrol edeceğini, ancak ertesi gün getirmesi söylediği için ben oradan ayrıldım.
Bana önerileriniz nelerdir? Ne yaparsam sorun düzelir? Anlayacağım şekilde bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benım araç vectra b kasa şöfor camı açılırken sorun yok ama kapanırken bazen gerı donuyor yanı kapanmıyor kaç kere moturu mekanızmayı söktüm bakımlarını yaptırdım herşeyini kontrol ettırdım ama yıne aynen devam. Sorun nedir acaba başına gelen varsa bana yardımcı olsun ne yapmak lazım? sag taraf camda inerken cok yavaş iniyor?

Senin cam sıkışıp geri iniyor. Fitiller icin wurth silikon sprey al kuru iken bol bol silikon sprey sık. Bu arada da camları indir kaldır. Birgun ıslanmasın Sorun biter. Kapi fitillei vb plastik aksamlara da sık birgun sonra yepyeni gibi olur. Fiyatı 20-30 lira arası. Dene hiçbir kaybın olmaz en azından fitiller yenilenir.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kesinlikle yağ kullanmayın, yağ kullananlarda Balata yağ çözücü spreyle temizlesin. Wuruth yada kaliteli bir silikon sprey alıp sıkın. Kapi ve bagaj fitillerinede sıkın yeni gibi olduğunu göreceksiniz. Camin geri kaçma sorunuda çözülür. Kronik sorun degil. Akıllı cam olan araçlarda bir iki yıllık araçlarda da olur ve servisler vuruth kullanır. Kaldı ki bizim araçlar 10-15 yıllık