cam kapanma sorunu

nurettinkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benım araç vectra b kasa şöfor camı açılırken sorun yok ama kapanırken bazen gerı donuyor yanı kapanmıyor kaç kere moturu mekanızmayı söktüm bakımlarını yaptırdım herşeyini kontrol ettırdım ama yıne aynen devam. Sorun nedir acaba başına gelen varsa bana yardımcı olsun ne yapmak lazım? sag taraf camda inerken cok yavaş iniyor?

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem bendede mevcut ne yaptıksa yine aynısı oldu bi camcı ustayla anlaştım bi kaç işlem yapacaklarmış 60 lira masraf çıkardı kolu tornacıya vereceklermiş bi parça değiştireceklermiş galiba düzelirmiş daha sonra

nurettinkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım hocam kol derken bu camı kaldıran mekanızmayımı dıyosun? ya bende aynı ne yaptımsa duzeltemedım hatta soktuk yamulmuş felan dedık duzelttık felan ama yıne olmadı 60 lıra bı para degıl ama ne yapacaklar ona göre bende hareket etsem.

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camınız tamamen kapandıktan sonramı, bir miktar aşağıya iniyor?

nurettinkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok öle bi durum degıl aşagıdan yukarı dogru cıkarken son kapanma noktasında bı yere çarpıyomuş gibi geri iniyor aşa. Opellerde çocuk emnıyetı denılıyormus cam kapnırken arada bırsey kalmasın dıye cam kapanırken ufak bır şeye temas etse camı kendılıgınden aşa ındırıyor. acaba fitillerdemi var herkes bısı soyluyor bende 4 kere sokturdum ama hıcbır faydası olmadı konu bu

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm de aynı oluyordu..fitillerinden yapar dedi bir arkadaş,camı görmeden tanıyı koydu,başına gelmiş olmalı diye düşünüyorum.neyse tam geri döneceği noktaya yaklaşınca durdurup santim santim çıkarmayı denersenız camınız kapanır.ben kapanmazsa geri inmeye başlarsa o şekilde kapatıyorum..bu arada benım uzun zamandır dediğiniz arızaı yapmıyor kendı kendıne tamir oldu.seviyorum opelleri:D :D

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde sıkıntı ıslandıktan sonra yapıyor makas gibi bi mekanizma var o esniyor ayarı bozuluyor motor güçlü baya galiba usta kolları güçlendirecek dediğine göre öle anladım fitili özelliğini kaybettiğinden dolayı sıkışma yapıyo mekanizmayı bozuyor benim cam komple aşağı düştü şu an hiç açamıyorum yakında yaptırmayı düşünüyorum çok can sıkıcı bişi yazda yaklaştı

nurettinkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok dogrusun senın dedıgın taktıgı bende su an uyguluyorum. ama yınede herseyın tam calısanı ve orjınalı makbuldur dıyorum ben. zaten öyle dıye dıye bu arabayı başıma bela ettım ya neyse:)

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mantıksal olarak düşündüğünüz zaman zaten, cam fitillerinin sıkıştırdığını ve bu bahsi geçen çocuk koruma kilidini, devreye soktuğunu varsayarsınız.
Benden size bir çözüm; kapı döşemesini sökün kapının ortasına doğru, cam motoruna bağlı bir soket var. Kontağınızı açın (motoru çalıştırmayın), cam motoruna bağlı soketi çıkarın 10 sn bekleyin. Tekrardan soketi yerine takın ve kontağı kapatın. Bu işlem, sorununuzu umarım çözer. Döşemeyi takmadan, camınızın sorununu test edin. Eğer ilk seferde olmamışsa, bir kere daha aynı işlemi tekrarlayın. Oto camcılardan ve oto elektrikçilerden özür dilerim...

nurettinkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki uygulayalım ama bunun gayesı ne onu çözemedim şu an:)