Cam Fimlerini Ruhsata Isletme

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese slm, cam filmlerini ceza yememek icin ruhsata isletebiliyormuyuz?
Bu konuda proseduru bilen varmi?Ne kadarlik bir masrafi var acaba.

Konu daha once acildimi , bulamadim.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef öyle bir imkanınız yok. Eğer filmleriniz aracın içerisinin görünmesini engelleyecek nitelikteyse sorun yaşama ihtimaliniz var. Eğer içerisi görülüyorsa sorun yok zaten.
Filmleri yasal hale getirmenin tek yolu savcılıktan kağıt almaktır. Bunu alabilmek için tehlike arz eden bir durumunuz veya belirlenmiş mesleklerden bazılarından olmanız gerekiyor. Örneğin tehdit ediliyor olmanız ve bunu ispatlamanız veya çok değerli mal taşıyor olmanız veya raporlu bir rahatsızlıktan dolayı ihtiyaç duyuyor olmanız gibi koşullar aranıyor.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
cam fılımın parlak cok acık cok koyu sıyah ne olursa olsun ruhsata ıslenmesı soz konusu degıldır
ayrıca yasalda degıl tamamen yasaktır
arkadasın yazdıgı gıbı guvenlık nedenıyle yada gecerlı bır sebeble bır ıznınız yoksa ulkemızde boyle
sıs farıyla ılgılı bır sey de yazayım buna ornek
55w ampul takılan (genelde ve orjınal) lambalar sıs farı degıldır bırcok ulkede kısa far olarak kullanılıyor ancak ulkemızde yasak sıs farı olarak gecıyor
yagmur sıs yoksa yakmak yasak
sıs farı orjınalde halogen 4 dedıgımız sarı yada hella tıpı dedıgımız ısıklardır
sısı yarar atar cam fılmıde boyle kabul gormus bır olay malesef

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet malesefki görüldüğü üzere yaptırmadan önce dikkatli seçim yapmak lazım.

Bu arada sis farlarıyla ufak bir şehir efsanesi bildireyim. DUYDUĞUM kadarıyla kanun maddesinde -Sis farlarını, ıvr zıvır hede hödö.... haricinde diğer farlar ile birlikte kullanmak yasaktır- gibi birşey yazıyormuş. Bu da demek oluyor ki, park-sis yaktığımızda suç teşkil etmiyor. ???
Aslı var mıdır?

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli bir cam filmi için servisler 500 ytl den fazla istiyor. Bunun yerine biraz daha para ekleyip orijinal renkli cam yaptırmakta fayda var.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli bir cam filmi için servisler 500 ytl den fazla istiyor. Bunun yerine biraz daha para ekleyip orijinal renkli cam yaptırmakta fayda var.
Yalçın bey, renkli cam yaptırmak sizi çevirlmekten kurtarmadığı gibi filmin getirdiklerini(kaliteli filmler için konuşuyorum:cama kazandırdığı mukavemet, uv filtrasyonu, ısı yalıtımı, rahat vazgeçilebilirlik..) de getirmemektedir. Eğer renkli camlar ile polise yakalanırsanız camlarınız sökülünceye kadar bağlanması bile söz konusu olabilecekken, camlarınızda film varsa artık son radde diyerek bir bıçak veya anahtarla yırtıp arabayı bağlatmadan ve ceza yemeden sıyrılma şansınız da olacaktır.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalçın bey, renkli cam yaptırmak sizi çevirlmekten kurtarmadığı gibi filmin getirdiklerini(kaliteli filmler için konuşuyorum:cama kazandırdığı mukavemet, uv filtrasyonu, ısı yalıtımı, rahat vazgeçilebilirlik..) de getirmemektedir. Eğer renkli camlar ile polise yakalanırsanız camlarınız sökülünceye kadar bağlanması bile söz konusu olabilecekken, camlarınızda film varsa artık son radde diyerek bir bıçak veya anahtarla yırtıp arabayı bağlatmadan ve ceza yemeden sıyrılma şansınız da olacaktır.
Böyle olduğunu bilmiyordum. Benim bildiğim bir yasal sınır var renkli camlarda bu sınırlar içerisinde bunu için ceza yok kaldıki yeni araçların hepsi bir miktar renklidir. Ben böyle biliyorum. Tabi uv filtrasyonu,mukavemet gibi konularda avantajı.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle olduğunu bilmiyordum. Benim bildiğim bir yasal sınır var renkli camlarda bu sınırlar içerisinde bunu için ceza yok kaldıki yeni araçların hepsi bir miktar renklidir. Ben böyle biliyorum. Tabi uv filtrasyonu,mukavemet gibi konularda avantajı.
Aslında belirtilmiş bir yasal sınır yok malesef. Keşke olsada ona göre davransak. Ne şekilde renklendirmeyi düşünüyor olursak olalım aracın içinin, en azından şoför mahallinin görünmesini esas alalım. Aksi taktirde sorun yaşama ihtimalimiz artar. Görevli memur sizi görebildiği sürece seyahat ahkkınızı engellemiyor. Ancak görmezse haliyle görmek için durdurmak ve görevini engellediğiniz için cezai yaptırım uygulamak zorunda kalıyor. ;)
Fabrikasyon renkli camlar bazı firmalarda standart ve bazılarında ise opsiyonel olarak sunuluyor bir süredir. Bu tarz colorize, colormatik ve ön camlarda atermik camlar zaten görüşü engelleyici nitelikte olmadığından dolayı kullanıcıya sorun yaşatmıyor.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmi yasak.laser ile boyama ve renkli camlar için pek bir sorun çıkmıyor.hatta siyah renkli filmlerde bile öle çok problem çıkmıyor.polislerin asıl derdi arabanın markası ve aynalı filmlerle:D

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmi yasak.laser ile boyama ve renkli camlar için pek bir sorun çıkmıyor.hatta siyah renkli filmlerde bile öle çok problem çıkmıyor.polislerin asıl derdi arabanın markası ve aynalı filmlerle:D
gece 2-3 sürekli Beşiktaş ortaköy civarında dolaşırım.Uygulama olur kimlik alkol araç ve üst arama...Farları kapatır,iç ışıkları açarım...Ama şimdiye kadar filmle ilgili bir sorun yaşamadım...Ama ezilmeden efendi davrandım...