Cam düğmelerine basınca farlar kısılıyor !

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam düğmelerine basınca farlar kısılıyor !

Aracı aldığım ilk günden beri bu sorun bende de mevcut. Sadece cam düğmeleri değil gaza basınca da farların yanma şiddeti değişmekte. Bunla alakası yok belki ama sunroof'u kapatırken cam düğmelerine bastığımda sunroof aniden durup tekrar açılmaya başlıyor.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

metlife link' Alıntı:
Aracı aldığım ilk günden beri bu sorun bende de mevcut. Sadece cam düğmeleri değil gaza basınca da farların yanma şiddeti değişmekte. Bunla alakası yok belki ama sunroof'u kapatırken cam düğmelerine bastığımda sunroof aniden durup tekrar açılmaya başlıyor.
bu sorun degil bence araclarımızın sanırımm geneli böyle durum bende de aynı sunroof olayını bir defasında bende yasamıstım kapatma dügmesine bastım sunroof yarısına kadar kapanıp tekrar actı bir daha da böyle bir durum olmadı

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
bu sorun degil bence araclarımızın sanırımm geneli böyle durum bende de aynı sunroof olayını bir defasında bende yasamıstım kapatma dügmesine bastım sunroof yarısına kadar kapanıp tekrar actı bir daha da böyle bir durum olmadı
Sorun değil diyorsunuz ama bu aküler bazı arkadaşları yolda bıraktı. Tabi ki dalgalanmayı gözardı edebiliriz ama bitgün yolda kalırsak o kötü.
Arıza ışığı falan yakar mı akü iyice kendinden geçmeden?

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende w211 mercedes vardi.onda da vardi.kontrole götürdüm.camlar,dreksiyon vs.cok elektirik cektigi icin oluyor normal dediler.sadece opele ait birsey deyil

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Herkesten farklı yorumlar gelmiş fakat işin aslı şudur.  kapalı olan cam düğmesine basınca , cam motoru hareket etmeye çalışır fakat zaten kapalı olan cam yukarı kalkamayacağı için cam motoru kendini zorlayacak ve haliyle motorun içindeki sarım aşırı akım çekmeye başlayacaktır. bu gayet normal bir durumdur. aküyle vs ilgisi yoktur. araç üzerindeki elektirkli hangi donanımızorlarsanız aynısı olacaktır. unutmadan camı zorlarsanız zaten akım rölesi devreye girer ve motora giden elektriği keser.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ethem Bozkurt link' Alıntı:
Herkesten farklı yorumlar gelmiş fakat işin aslı şudur.  kapalı olan cam düğmesine basınca , cam motoru hareket etmeye çalışır fakat zaten kapalı olan cam yukarı kalkamayacağı için cam motoru kendini zorlayacak ve haliyle motorun içindeki sarım aşırı akım çekmeye başlayacaktır. bu gayet normal bir durumdur. aküyle vs ilgisi yoktur. araç üzerindeki elektirkli hangi donanımızorlarsanız aynısı olacaktır. unutmadan camı zorlarsanız zaten akım rölesi devreye girer ve motora giden elektriği keser.
Aynen. Eski araçlarımda da oluyordu bu.

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Cam düğmelerine basınca farlar kısılıyor !

Akü emekli olmak istiyor ver çıkışını