cam buharını gıderemedım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sılgı supurgelerının altında camla kaportayı bırbırıne baglayan plastık malzemının ızgaralı bölumunde kar olamyacak temız olacak
paspaslar aşırı derecede ıslak olamayacak
polen filitresi tıkalı veya ıslak olmayacak
sırkılasyon konumu dısarıdan hava alacak sekılde olacak
en önemlısı kalorıfer petegınden kucuk sızıntılar olmayacak

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camı fiber bezle iyice kurutana kadar silin eğer yağlı bir tabaka kalıyorsa kalorifer peteğinde veya borularında kaçak olabilir, soğutma suyunda azalma var mı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecek altı plastik içi pislik doldu ise buda nemli ise buda yapar (açılıp temizlenecek yaprak ne varsa),
klima tahliye tıkalı ise buda yapar,
en son hava sirkulasyonu biliyorsunuz ön havalandırmadan gelir arka bagaj yan havalandırmalardan hava çıkar bu havalandırma tıkalı ise tam sirkulasyon olmaz buda yapar

ilhantuguj

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Paspas'ların altını tabanı kontrol edin, rutubet varsa ondan da yapabilir. . .

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecek altı plastik içi pislik doldu ise buda nemli ise buda yapar (açılıp temizlenecek yaprak ne varsa),
klima tahliye tıkalı ise buda yapar,
en son hava sirkulasyonu biliyorsunuz ön havalandırmadan gelir arka bagaj yan havalandırmalardan hava çıkar bu havalandırma tıkalı ise tam sirkulasyon olmaz buda yapar

Aynen benimkisinden 2 hafta önce bir avuç yaprak çıktı...su doluymuş orası..

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazdığımı anlamamışsın. Klimanın sıcaklık konumu farketmez, ister soğuk ister sıcakta olsun çalıştır. Klimanın nem alma fonksiyonu devreye girer ve buğudan daha hızlı kurtulursun.

Oepl Corsa kullanım kitapçığı (haziran 2012 güncelleme) sayfa 110 da kullanım şöyle tarif edilmiştir. Görseller çıkmadığı için açıklama yazacağım parantez içine:
Camların buğudan ve buzdan
arındırılması

¦ Soğutma modunu (klima simgesi olan düğme)açın.
¦ Sıcaklığı en sıcak konuma
ayarlayın.
¦ Fan hızını en yüksek seviyeye
getirin.
¦ Hava dağıtım düğmesini (ayaklara ve cama üfleme)
konumuna getirin.
¦ Arka cam ısıtıcısını açın.
¦ Yan havalandırma çıkışlarını
ihtiyaca göre açın ve yan camlara yönlendirin.

Uğraşma öyle yok paspas nemlimi kaldı yok bilmem nemi. Bu şekilde kullan rahat et.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sılgı supurgelerının altında camla kaportayı bırbırıne baglayan plastık malzemının ızgaralı bölumunde kar olamyacak temız olacak
paspaslar aşırı derecede ıslak olamayacak
polen filitresi tıkalı veya ıslak olmayacak
sırkılasyon konumu dısarıdan hava alacak sekılde olacak
en önemlısı kalorıfer petegınden kucuk sızıntılar olmayacak

Musa'nın yazdıklarına ilaveten;

Araçlarında LPG kullananlar varsa; LPG tanklarının dışı soğuk havalarda terleme yapar, bu terleme sonucu bagaj halısı ve arka döşemenin olduğu yerdeki halılar ıslanır. Bu durumu da göz ardı etmeyin.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada denilenlerin hepsini yaptırdım servisde ama hala yapıyor buguyu, ayrıca senator 2.5 demişki ic sirkilasyon olmasın,yaw aklın alıyormu can kardeşim şehir trafiginde tampon tampona giderken dış sirkulasyon ile nasıl gidilsin ondeki otobuslerin dolmuşların tum egsoz kokuları aynen iceri giriyor. genius350, zaten klima calısmayınca bugu olmuyor, sıcak klima acılınca 10 dk icinde tum camlar bugu oluyor. The Day Walker, camı yarım cm dedigin şekilde actım, 30 dk yol sonunda omuzlarım ve ensem buz kesti. Kısacası bu sorundan CLIO da da OPEL 'de de karşılaştım çıldırcam. Ayrıca bugu kimyasalı denen şey camda öbek leke bıraktı, temizletmek icin ekstra para verdim (ovalatma parası) cunku deterjan ve jetsu cıkarmadı o lanet kimyasal lekelerini.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Burada denilenlerin hepsini yaptırdım servisde ama hala yapıyor buguyu, ayrıca senator 2.5 demişki ic sirkilasyon olmasın,yaw aklın alıyormu can kardeşim şehir trafiginde tampon tampona giderken dış sirkulasyon ile nasıl gidilsin ondeki otobuslerin dolmuşların tum egsoz kokuları aynen iceri giriyor. genius350, zaten klima calısmayınca bugu olmuyor, sıcak klima acılınca 10 dk icinde tum camlar bugu oluyor. The Day Walker, camı yarım cm dedigin şekilde actım, 30 dk yol sonunda omuzlarım ve ensem buz kesti. Kısacası bu sorundan CLIO da da OPEL 'de de karşılaştım çıldırcam. Ayrıca bugu kimyasalı denen şey camda öbek leke bıraktı, temizletmek icin ekstra para verdim (ovalatma parası) cunku deterjan ve jetsu cıkarmadı o lanet kimyasal lekelerini.

İç sirkülasyon düğmesi kapalı olduğunda diğer arabalarda olduğu gibi benim aracımda da buhar oluyor. Uzun yıllar yoğun Ankara trafiğinde araç kullandım, iç sirkülasyonu kolay kolay kapatmazdım, sonuçta araçlarla tampon tampona gitmiyoruz, ayrıca öndeki araca o kadar yakın gidiliyorsa aralık bırakılan camdan içeriye egzos dumanı veya kokusu girmez mi? Ben sadece yoğun trafikte beklerken öndeki aracın egzos kokusu gelmesin diye kalorifer/klima açıksa sirkülasyonu kapatırım, onun haricinde devamlı açık durur.