cam buharını gıderemedım

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işde eskisehir de öyle olmuyor evden işe gidene kadar tampon tamponasın nerdeyse, ayrıca tramvay yuzunden bircok yol trafige kapanınca otobus ve servislerinde gidecegi yollar belli
e malum o aracların ne egzos bakımları ne motor bakımları tam, hani birkacını fotosunu cektim
plaka ortada polise verdim, devlet araclarına ceza yok, tasarruf tedbiri var demezlermi ?
E kardeşim bu ne ya ben klimamdan o kokuyu icime cekmek mi zorundayım 20-25 dk boyunca
çıldırcam yaw

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman işiniz gerçekten çok zor :(.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke klimalarda koku engelleme de mumkun olsa, polen filtresinden daha önemli bence.

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar buguyla ılgılı 2 ayrı ustaya gıttım ılk denılen polen fıltresı daha sonra su eksıltıyosa petek de sızıntı hatta bı tanesı kesınlıkle kalorıfer sıstemıne su gelmez dedı benı tatmın etmedıler forumda bazı arkadaslar sılıcek altından bahsedıyor ve kesın cozum dıyor bende sökmek ıstedım ama sılıcek kollarını cıkaramadım ya benım goremedıgım bı baglantı var yada sıkıstı bende yan camlara prıll (bulasık deterjanı surdum bakalım sonuc ne olacak

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın opelci arkadaslar bence bu bugu olayının çözumu yok aksam mahvolduk aracta 5 kısıyız fan sıcak konumda camlar BEMBEYAZ sıcaktran kavrulduk ama lanet camlar kurumadı araba kendınden soguttu benı kac tane arac kullandım farklı marka ve model boylesını gormedım haaaa bırde soyle bısey var aracdakı 4 kısı ındı 10 metre gıtmeden on cam kısmende olsa acıldı az sonra bısey kalmadı yap denılen herseyı yaptım bırtek sılgılerı sökup acamadım onada yardımcı olursanız sevınırımYARDIMLAERINIZI BEKLIYORUM yoksa bu aracla yola gıdılmez

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen klima yı aç kalorifer sıcakta olsun hem içersi ısınsın hemde buğu kalmasın 5 kişi biniyorum buğu yaptımı açıyorum klimayı mis gibi oluyor :D
SAGOL KARDESIM guzel dıyon ben bunu denedım hava sıcaklıgı -1,0 a düştü klıma kendını kapattı camlam bu sefer oldu beyaz fılm cekılmıs gıbı böyle bı durumda ne yapılır ) ben bunu yasadım ve o gece nasıl kaza yapmadan 90 km yok gıttım allah korudu bı yerde hata var ama baklalım nerde : cumartesı hava sırkulasyon kapagının çalışmadıgını anladık kurcalarken gördugumuz konumun tam tersıne ayarladık ogunden berı hava soguk deıl ınsallah o dur sorun ve duzelır sorunu halledtıgımde forumda paylasıcam cunku astracıların cogu dertlı

Emperor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işde eskisehir de öyle olmuyor evden işe gidene kadar tampon tamponasın nerdeyse, ayrıca tramvay yuzunden bircok yol trafige kapanınca otobus ve servislerinde gidecegi yollar belli
e malum o aracların ne egzos bakımları ne motor bakımları tam, hani birkacını fotosunu cektim
plaka ortada polise verdim, devlet araclarına ceza yok, tasarruf tedbiri var demezlermi ?
E kardeşim bu ne ya ben klimamdan o kokuyu icime cekmek mi zorundayım 20-25 dk boyunca
çıldırcam yaw

Abi o zaman dolmuşcu taktiği uygula birde camlarını kuru bezle sil sonra beze evde kullandığımız sıvı sabundan azcık sür ve camlara uygula antalyanın kışları yağmurlu olduğu için çok işime yarayan bir yöntemdir. Kaloriferi çalışmayan bir arabada bile işe yarıyor tecrübe ile sabit :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Uzunca bir süre konuya baktım 1979 model reno aracımda malum teknoloji arama :) ısıtma soğutma hak getire :) o zamanlar aracın içinde cam buharlaşmasını ve donmayı engellemek için yaptığım bir teknik vardı

Önce aracın camını iyice silip kurular ıslaklık kalmayacak sonra fren hidroloji ile camları tamamen silerdim. Ve araç camında ne buğu nede buz tutması asla olmaz idi. Ama iyi silmez isen hidrolik kokar :D demedi deme... çözüm mü evet çözüm birde çamlar pis yağlı bir tabaka olur ya işte bu hidrolik canına okur ama dikkat edin aracın boya ve plastik aksamına sakın değmesin değer ise hemen silin ıslak bezle. ;)

Emperor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzunca bir süre konuya baktım 1979 model reno aracımda malum teknoloji arama :) ısıtma soğutma hak getire :) o zamanlar aracın içinde cam buharlaşmasını ve donmayı engellemek için yaptığım bir teknik vardı

Önce aracın camını iyice silip kurular ıslaklık kalmayacak sonra fren hidroloji ile camları tamamen silerdim. Ve araç camında ne buğu nede buz tutması asla olmaz idi. Ama iyi silmez isen hidrolik kokar :D demedi deme... çözüm mü evet çözüm birde çamlar pis yağlı bir tabaka olur ya işte bu hidrolik canına okur ama dikkat edin aracın boya ve plastik aksamına sakın değmesin değer ise hemen silin ıslak bezle. ;)

Sıvı sabunda aynı işlevi görüyor abi hidrolik gibi zarar vermez pis kokmaz :) yan camlara hala uygularım görüş düşmesin diye