cam buğulanıyo

chidely

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bende bişey sorucam buğulanmayla alakalı.benim araba da 95 model f kasa astra.klima filan yok araçta.motor sıcaklığı 95 olunca bazen kalorifer üfleme yerlerinden buhar çıktığını görüyorum.sebebi ne olabilir sizce?

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bende bişey sorucam buğulanmayla alakalı.benim araba da 95 model f kasa astra.klima filan yok araçta.motor sıcaklığı 95 olunca bazen kalorifer üfleme yerlerinden buhar çıktığını görüyorum.sebebi ne olabilir sizce?

aracında su eksiltme sorunu var mı?

chidely

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet ya su eksiltmeden şüpheleniyorum.çünkü çok su harcıyo araç.sıcaklardandır filan diye geçiştiriyorum.haftada yaklaşık 1,5 lt su koyuyorum devamlı olarak.normalmi sizce?

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haftada değil yılda 0,5 litre koymaman lazım. sorunun şu, kalorifer sisteminde su sızıntısı var.

chidely

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım abi sağolasın ;) peki bunu nasıl hallederim?kaça mal olur bana?parça filan değişmesi gerekirmi?

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim başıma gelmedi ama hiç masrafsız bile olabilir. yapacak kişinin insafına kalmış ne diyeyim. elinden iş geliyosa kendin bile yapabilirsin. tut işin ucundan kendine güven. yaparsın. ben öyle yapıyorum. gittiği yere kadar. hiç gözünün yaşına bakmam sökerim ben!

kalevera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) :) :) dıştan buğulanma nasıl oluyo

Abi bas bayağı dışından buğulanıyo işte.İçten silersinde geçer ya elinle bezle falan .. ben silecekleri çalıştırıp siliyorum camdaki buğuyu

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıştan buğu şöyle olabilir. yazın nemli havalarda klimayı en yüksek seviyede uzun süre çalıştırısan ve soğuk hava ön camlara vurarak onları soğutursa dıştan buğu olur. klima havasını camlara doğru vermemeyi dneyin!

swatt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu gürler haklı!

SLM ARACIN POLEN FİLTRESİ IŞLANMIŞ OLABİLİR ÇÜNKİ YAĞMURDAN VEYA YIKAMADAN ÖN CAMIN ORDAN SU GİRİYOR TAM ORDA İŞTE POLEN FİLTRESİ VAR KALORİFERİ AÇTIĞIN DA VEYA AÇMADIĞINDA MOTORUM SICAKLIĞI İLE BİRLİKTE BUĞU YAPIYOR FİLTREYİ DEĞİŞTİR SORUN GEÇECEK ARKADAŞIMM

97 astra sedan var bende hem camda buğu oluyor hemde hararet yükselince 95 in üzerine çıktığında kaloriferden buğu çıkıyordu.Baktım ön cam alt kısmında fitil ile alttaki plastik bölüm arasında boşluk oluşmuş ve yazdığım sorunları hep arabayı yıkadığım zamanlarda yapıyordu.Polen filtresi ıslanması mantıklı geldi.araba 6 aydır bir gram su eksiltmedi çünkü.klimada yok.ama polen filtresi nedir nerededir bilmiyorum