Cam Açma Düğmesi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B ise, ben 2 kez tamir ettim kendi aracımı. İstanbuldayım, uğrasın 2 dakika da yaparız beraber kıl olmaya gerek yok :) Çok basit uyduruk bir mekanizma, üçgen demirler var birbirine değiyorlar basınca. Kirleniyor yada yamuluyor zamanla.

Yukarıdaki mesajda da dedim ya, adam kılın teki, akrabam olsada gerçek bu.O yüzden tamir işine ben girmem birşey olur sen yaptın sen ettinlerle uğraşamam. tamir edenler olmuş dedim ikinci eli elini bulursam sana haber veririm dedim.Tamir edecek elektrikçi arıyodur şimdi sanayi sanayi :D

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Opel Vectra C Cam Düğmesi Tamiri

Arkadaşlar bu yazıyı ilerde araştırıp ihtiyacı olan arkadaşlar için yazıyorum. Opel vectra C kasa arabam var. Cam düğmeleri arıza yaptı daha dogrusu basmıyordu. arada bır zorla da olsa calıstırıyordum. Elektrik tamircisine götürdüm. Direk abi bunlar tamır olmuyor ama yınede spreey sıkalım belki düzelir dedi. sıktı fakat hiçbir faydası olmadı. Daha sonra sıfır ve ıkıncı el araştırmaya gectım. piyasa da bulunmamasını geçtim şöför koltuğundaki cam düğmesine 470 tl fıyat istediler. dıger taraflarında 170 cıvarı dedı. ıkıncı ellerını arastırdım. onlarda ne tutturursak dıyor ve sıfır hıc farkı da yok. ınat ettım bozuk bınecegım dedım. 1 ay falan ıyı kotu ıdare ettım. daha sonra boş vaktım vardı. meraktan dur bı sokeyım ne varmıs bunun ıcınde bu kadar pahalı dıye sökmeye başladım. elimde kalsa bıle nasıl olsa bozuk nıyetıyle sokmeye başladım. inanın sökmesi çok basit. neyse söktüm içine ulaştım. o kadar basit ve sadece açma kapama özelliği olan bir sistemki. tıpkı TV kumandası gıbı içinde bır anakart yerı ve uzerınde lastik basma işlemini yapıyor. neyse sağına soluna baktım. üfledim elimle temizledim. düzeleceği umudum bıle yoktu. gerı aynı sekılde taktım. ınanın sıfır olsa bu kadar duzgun calısmaz. tuşlarda en ufak bı takılma dahı olmuyor süper çalıştı. hem şaşırdım hem o kadar para vermeden çözüm buldugum için. diğerlerinide sökmeye başladım. hepsini temizledim. inanın süper oldu ve 4 kapı çok güzel çalışıyor.
Not: Elektrikçi değilim. hayatımda ilk defa cam düğmesi söken birisiyim ve sadece bunların hepsini bir tornavida ile yaptım.
aynı sorunları olan varsa bu şekilde yapabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bu yazıyı ilerde araştırıp ihtiyacı olan arkadaşlar için yazıyorum. Opel vectra C kasa arabam var. Cam düğmeleri arıza yaptı daha dogrusu basmıyordu. arada bır zorla da olsa calıstırıyordum. Elektrik tamircisine götürdüm. Direk abi bunlar tamır olmuyor ama yınede spreey sıkalım belki düzelir dedi. sıktı fakat hiçbir faydası olmadı. Daha sonra sıfır ve ıkıncı el araştırmaya gectım. piyasa da bulunmamasını geçtim şöför koltuğundaki cam düğmesine 470 tl fıyat istediler. dıger taraflarında 170 cıvarı dedı. ıkıncı ellerını arastırdım. onlarda ne tutturursak dıyor ve sıfır hıc farkı da yok. ınat ettım bozuk bınecegım dedım. 1 ay falan ıyı kotu ıdare ettım. daha sonra boş vaktım vardı. meraktan dur bı sokeyım ne varmıs bunun ıcınde bu kadar pahalı dıye sökmeye başladım. elimde kalsa bıle nasıl olsa bozuk nıyetıyle sokmeye başladım. inanın sökmesi çok basit. neyse söktüm içine ulaştım. o kadar basit ve sadece açma kapama özelliği olan bir sistemki. tıpkı TV kumandası gıbı içinde bır anakart yerı ve uzerınde lastik basma işlemini yapıyor. neyse sağına soluna baktım. üfledim elimle temizledim. düzeleceği umudum bıle yoktu. gerı aynı sekılde taktım. ınanın sıfır olsa bu kadar duzgun calısmaz. tuşlarda en ufak bı takılma dahı olmuyor süper çalıştı. hem şaşırdım hem o kadar para vermeden çözüm buldugum için. diğerlerinide sökmeye başladım. hepsini temizledim. inanın süper oldu ve 4 kapı çok güzel çalışıyor.
Not: Elektrikçi değilim. hayatımda ilk defa cam düğmesi söken birisiyim ve sadece bunların hepsini bir tornavida ile yaptım.
aynı sorunları olan varsa bu şekilde yapabilir.

Ellerine sağlık keşke söküp dağıttığın da bir kaç kare de resim çekse idin tadından yenmez olurdu. ;)

ŞAHİN BEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b aracı aldigimda ön taraftaki düğme arka cami acmiyordu biraz on tarafta zor açılıyordu.çıkmasına 75 tl istediler bende düğmeyi söküp tamir etmeye karar verdim sadece ince uclu bir tornavida vardı bende söküp temizleyip taktım arka hiç çalışmayan arka cam çalıştı on taraf zor açılıyordu o da zamanla yumuşadı ve su an.sorunsuz calisiyor yalnız sökerken dikkat edin plastik akşam olduğu için kirabilirsiniz ben ilkkez denedim ve oldu.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omeganın soför tarafı ön cam düğmesi 480 TL o da bulabilirsen cıkması 400 TL siz oradan pay biçin

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam düğmeleri araç yıkanırken veya içecek dökülmesiyle veya durduk yere oksitlenebiliyor dikkatlşce sökülüp temizlenip çok çok az yağlanarak takarsanız düzelir %99

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi