Cam Açma Düğmesi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce bir akrabamın telefonu üzerine bu konuyu paylaşmak gereği duydum.

Akrabamda 1.8 vectra mevcut.Aracının cam açma düğmesinde sorun varmış.Tamir edilmez demişler.Fakat kendisi tamir edildiğini internette okumuş.Nasıl yapıldığını tamir edilip edilmediğini şahsen ben bilmiyorum.

Bunun ikinci elini araştırmış 100 liradan aşşağı değilmiş.Tamir eden biri 150 lira istemiş.Bir sitede GM marka 150 lira imiş.

Tamir edilirmi edilmez mi?Bir cam düğmesi gerçekten bu kadar pahallımı?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana bir fikir verebilirmi.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam düğmesini bilemicem ama bir arkadaşım ayna düğmesini kırmış ve sıfırı pahalı olduğu için yan sanayi taktırmıştı.Tamiri ne yazık ki yok diye biliyorum ben.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 milyona spot ta çamaşır makinesi var neymiş bu cam açma düğmesi böyle.Şimdi bende araştırdım astra g lerinki bile 4 lüsü 50-60 lira.Bunun ikilisine 150 demişler.Resmen soygun!

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 milyona spot ta çamaşır makinesi var neymiş bu cam açma düğmesi böyle.Şimdi bende araştırdım astra g lerinki bile 4 lüsü 50-60 lira.Bunun ikilisine 150 demişler.Resmen soygun!

gönder tamir ederim ben, sıkıntı olmaz,,, yapamazsam a den azından uğraştıkta yapamadık deriz,, ama yaparım, geçen sene kıa prıde ın dörtlü cam açma düğmesinide tamir ettim, ford festivanın kuzaeni olan araba

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kemal üstadım bazı parçalar da gerçekten çok afaki rakamlar isteniyor. Bir örnek vermek gerek ise bizim araçlar da olan ateşleme bobini orijinal olan 450TL ama yan sanayi 100 TL durum böyle olunca insanlar ister istemez yan sanayi ürünlere yönelmekte. Aslında fiyatları biraz mantıklı olsa insanlar en azından daha iyisini olsun ister. Şahsen ben bu parça yüzünden aracımı sattıktan sonra bir daha opel almayı hiç düşünmüyorum.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gönder tamir ederim ben, sıkıntı olmaz,,, yapamazsam a den azından uğraştıkta yapamadık deriz,, ama yaparım, geçen sene kıa prıde ın dörtlü cam açma düğmesinide tamir ettim, ford festivanın kuzaeni olan araba

Arkadaşım çok teşekkür ederim.Lakin bu akraba biraz kıl bir herif tamir işine ben karışmak istemiyorum.Yaptırcam dedi de yaptıramadıda ıvır zıvır bir sürü laf söyler.Ben yan sanayisini bulmaktan tarafım tamir işini sdece tamir ediliyormuş diyip sallayacam o işe karışmayacağım.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemal üstadım bazı parçalar da gerçekten çok afaki rakamlar isteniyor. Bir örnek vermek gerek ise bizim araçlar da olan ateşleme bobini orijinal olan 450TL ama yan sanayi 100 TL durum böyle olunca insanlar ister istemez yan sanayi ürünlere yönelmekte. Aslında fiyatları biraz mantıklı olsa insanlar en azından daha iyisini olsun ister. Şahsen ben bu parça yüzünden aracımı sattıktan sonra bir daha opel almayı hiç düşünmüyorum.

Bana ilginç gelen, daha yeni model aradın dörtlü cam düğmesi 50-60 liraya varken eski aracın cam düğmesi 150 lira.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ülkemizde işler böyle zaten üstadım sen biliyorsun çıkma bir jant için bu ülkede hurdacı 80 TL istedi artık gerisini sen düşün.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Vectra B ise, ben 2 kez tamir ettim kendi aracımı. İstanbuldayım, uğrasın 2 dakika da yaparız beraber kıl olmaya gerek yok :) Çok basit uyduruk bir mekanizma, üçgen demirler var birbirine değiyorlar basınca. Kirleniyor yada yamuluyor zamanla.

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A, Astra F ve Corsa B lerde kullanılan bu düğmeleri bulmak imkansız gibi birşey. 2. eli rakamları dediğiniz gibi 150 ve üstü fiyatlara satılıyor. Sıfırını henüz görebilmiş değilim :) Hurdacılarda bu düğmenin değerini bildiklerinden uygun fiyata alınmıyor hatta bulunmuyor bile. O kadar araçta kullanılan bu düğme nedense yan sanayinin dikkatini hiç çekmedi. Tamir yolu izlenebilir, benim araçta yaptık. Ama bir süre sonra gene aynı sorun oldu. Sürekli düğmeyi dağıtıp toplamak lazım. Ben şanslı kesimden oldum bir tane buldum 50 TL ye hallettim. Adam farkında değildi ne kadar ucuza verdiğinin :) Vectra B lerden içinin farkı yok Vectra A cam düğmelerinin, ama A kasanın düğmelerinin çalışma mizacı olarak daha sert basımlı olduğundan tamir işi uzun süre kullanıma imkan vermiyor. En azından benim başıma öyle geldi :)