Calibra Yeniden Doğuyor...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebrik ederim yan komşunuz falan olmak isterdim seyretmek için.güzel araç gerçekten

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tebrik ederim yan komşunuz falan olmak isterdim seyretmek için.güzel araç gerçekten

Teşekkürler :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hasan geri toplarsın değilmi ? :)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline emeğine sağlık kardeş. Ders gibi bir başlık olmuş, İzmir'de olsam üşenmem gelir videoya çekerdim işlemleri.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eline emeğine sağlık kardeş. Ders gibi bir başlık olmuş, İzmir'de olsam üşenmem gelir videoya çekerdim işlemleri.

Eyvallah abi sağol, Tek çalıştığım için video yok ama fotoğraf bol, elim değdikce ekleyeceğim :D

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On numara beş yıldız bir çalışma olmuş ve oluyor.Gayet güzel. Boşuna dememişler "Yarım imam dinden,yarım imam dinden,yarım usta calibradan eder..." diye :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracımın Klima tesisatı, tahminime göre Bulgaristan da bir servis tarafından takılmış.. Orjinal ekipmanlar ve tesisat kabloları kullanlımış fakat, araca montaj şekli sistemin orjinal olmadığını gösteriyordu.. Boruları geçirmek için iç izolasyon kesilmiş.. Role bağlantıları sağ amortisör kulesine vidalanmış vs... Ayrıca klima 2 hafta içinde gazı boşaltıyordu..

Yeni kiraladığım evim iş yerime 60mt mefasede olunca, araç otomatik olarak hafta sonu aracı moduna geçti.. Bende aracımı genellikle gece kullandığım için, klimayı iptal etme kararı aldım.. Zaten 2 yıldır kaçak sebebi ile kullanmıyordum :D

Böylelikle hem aracı hafifletmiş oldum, hem önden alınan havanın artmasını sağladım.. Evapratör yerine de astraların polen filtresini takmak için kaide yaparak, aracın toz problemini çözmüş oldum..

lfpl.jpg

ode3.jpg

upt3.jpg
oihb.jpg

4in0.jpg

7p2c.jpg

kv20.jpg

ghav.jpg

audr.jpg

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracı zemini tamamen soyulduktan sonra, izolasyon için çalışmalara başladım..

Forumlardan araştırarak ilk katman için titreşim ve su izolasyonu sağlayan bitüself kullanmaya karar verdim.. gittiğim yapı markette aynı ürünü farklı marka ile bulduğum için onu kullandım.

İkinci katman için Dynaflex Rubber kullandım, oldukca kalın bir malzeme.. Calibranın orjinal izolasyonuna en yakın bunu buldum.. Isı izolasyonunun yanında bir miktar ses izolasyonu da sağlıyor..

Malzemeyi 1 metrelik iplikli çift taraflı bant ile kendinden yapışkanlı hale getirip kullandım :D

Ayrıca Hoparlör arkasına denk gelen kısımları da piramit şeklindeki yanmaz akustik süngerler ile kapladım..

1yjj.jpg

jm8l.jpg

v29s.jpg

zfu4.jpg

vlvw.jpg

veam.jpg

ykwv.jpg

slo2.jpg

8ds8.jpg

xk73.jpg

euht.jpg

4ksa.jpg

7vt4.jpg

pv0m.jpg

m9tg.jpg

qeio.jpg

qjbp.jpg

89mw.jpg

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
On numara beş yıldız bir çalışma olmuş ve oluyor.Gayet güzel. Boşuna dememişler "Yarım imam dinden,yarım imam dinden,yarım usta calibradan eder..." diye :)

Eyvallah :), bizim yarım ustalar sayesinde Calibra hayata dönüyor.. Beni bolca paradan ettiler ama :D