burun ameliyati. yardim

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun başarılı bir amilyat olur inş,bende aynı durmdayım bi kaç ay içinde olmayı düşünüyorum ancak local olarak kemik aldıran bi arkadşım beni biraz korkuttu tıkırtıları kemiği alırken beynimde hissettim dedi,genel anestezidende küçüklüğümden beri çekincelerim var bakalım naapıcaz...

benim yukarıda gereksiz ayrıntı dediklerimi sen yazmışsın :D

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
ama sizin duyduklarınız sadece kemiğin hafif çıtırtıları olacak.Bir zerre acı hissetmiyorsunuz ki.Şöyle düşünün berber saçınızı keserken makas sesi var ama acı yok ;) :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da iki kez dedi doktor. Bende de burun kemiğinde eğrilik var :S Doktor özellikle iyi bir plastik cerrah bulursan ameliyat ol yoksa acele etme dedi :S Her yıl 3-4 kez farenjit geçirmekten bıktım :S Yazdıklarınız korkuttu valla :S Olursam eğer Kayseri'de olacağım ameliyatı.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarınız için teşekkürle arkadaşlar.

operasyondan sonra 2 gün tampon kalacakmış burnumda :( bez sargı değil, silikonmuş. yani 2 gün burundan nefes almak yok :( galiba beni en çok zorlayacak olan bu. daha önce de dediğim gibi sadece et alınacak burunda bi eğrilik yokmuş. geceleri ağzım açık uyuyordum. bu da başta farenjit olmak üzere bi ton kbb hastalığına yol açıyor. c.tesi tetkikler var. hayırlısı...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun :( Babam 10 sene önce bu amelıyatı olmuştu , onunda burunda etleri aldılar sonradan pek bi sıkıntı olmadı fakat su birkaç sene önce gene et olusmaya basladı, sanırım ne kadar alınsada ılerde cıkma ıhtımalı varmıs ufak ufak .

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

operasyondan sonra 2 gün tampon kalacakmış burnumda :( bez sargı değil, silikonmuş. yani 2 gün burundan nefes almak yok :( galiba beni en çok zorlayacak olan bu. daha önce de dediğim gibi sadece et alınacak burunda bi eğrilik yokmuş. geceleri ağzım açık uyuyordum. bu da başta farenjit olmak üzere bi ton kbb hastalığına yol açıyor. c.tesi tetkikler var. hayırlısı...
aynı burun tıkanıklıkları ve bunun oluşturduğu rahatsızlıkları uzun yıllar yaşadım bende. ama şimdi çok şükür ne ağzım açık uyuyorum nede boğaz rahatsızlıklarına yakalanıyorum artık.

dost acı söylermiş, o tamponlar sizi bu ameliyatı olduğunuza pişman ettiricek 2 gün boyunca. hep ağızdan nefes alacaksınız, su içmeniz işkence olucak ve kulak zarlarınız patlıycak sanacaksınız. ama o 2 günün sonunda burunlarınızdan oksijeni ciğerlerinize doldurmaya başladığınızda ohhh bee iyiki yaptırmışım diyeceksiniz ;)

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et

o silikon tamponların ortasında hava kanalı var.sizin için sıkıntı teşkil edecek bir durum yok.
images
çünkü çok yumuşak bir madde ve çıkartırkende sadece gıdıklıyor

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
ayrıca nefes almanızda hiçbir sıkıntı olmaz.sadece zaman zaman müdahale sonrası kanamadan dolayı tıkanma olsada 10-15 dk içinde açılır.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o silikon tamponların ortasında hava kanalı var.sizin için sıkıntı teşkil edecek bir durum yok.
images
çünkü çok yumuşak bir madde ve çıkartırkende sadece gıdıklıyor

doktorun dediği;

"gavur bu silikonların ortasına delik koymuş ama 1000 in üzerinde ameliyat yaptım oradan nefes alabileni görmedim"

:D:D:D