burun ameliyati. yardim

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bir suredir nefes almakta gucluk cekiyordum. Otrivine bagimli haldeydim. Sonunda doktora gittim ve burnumda et oldugunu nefes yolumun neredeyse tamamen tikali oldugunu soyledi. Sonuc : ameliyat. Allahtan kemik olayi yok. Sadece et. Genel anestezi ile olacagim gelecek p.tesi sabahi.
Bu tarz bi ameliyat geciren veyahut bilen eden var mi? En cok su tampon olayinda zorlanacagim galiba. Cok stressliyim

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 ay once oldum ayni sekilde bende de et vardi benimki local anestezi oldu... burundaki cikan et ve kikirdak parcalarini bi tupun icinde verdiler buzdolabinda 6 ay saklayin eger bi kaza filan gecirirseniz tekrar yerine koyariz dediler... korkulacak bisey yok ilk gece burunda tamponlar oldugu icin insanin agzi cok kuruyor ertesi gun tamponlari aliyorlar ama aman aman korkulacak bisey degil rahat olun size tavsiyem burnunuzun icinde partekuller oldugunu sanip parmaginizla karistirmayin dikisleri cikarirsiniz zamanla dikisler eriyecektir icinde gecmis olsun simdiden... ama sunu da ekleyim ameliyattan sonra aman aman aninda farkini goremessiniz. 2 ayda bendeki degisiklikler horlamam azaldi hergun 15 defa hapsururken simdi haftada 2-3 sefer hapsuruyorum agiz kokusu hafifledi ama 1-2 seneye burun tam oturunca nefes alip verme olayi oturacagini solediler aklima gelenler bunlar :)

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Ben kucukken olmustum. Tavsiyem, yazin degil, kisa dogru olman. Yazin sicaktan kanama daha fazla oluyor yoksa kisa gore.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2005 ve 2006'da 2 kere oldum, kemik aldırdım. ilki lokal anestezi ikinci genel anestezi oldu. ilkinde tamponlar burnumda 4 gün kaldı geberiyodum artık, ikincide ertesi gün çıkardılar. size tavsiyem genel anestezi olmanız. tamam lokale göre riski var ama aldığınız anestezi sonucu burnunuzda vücudunuzla birlikte etkilendiği için canınız ameliyat sonrası çok yanmıyor, rahat geçiriyorsunuz tampon dönemini. lokalle olduğumda o burnumdaki yanma hissini şimdi bile hatırlıyorum, berbattı.

çok geçmiş olsun şimdiden ;)

ihsan_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen yıl oldum...iyiki de olmuşum dedim resmen,korkulacak hiç bişi yok...ameliyattan sonra cok rahatlayacak nefes alman...
arkadaşların dediği gibi dikişlerle hiç oynama...sonra benim gibi gece gündüz kanama yapar...
tamponlardan korkmana gerek yok kendinini kasmadığın sürece hissetmezsin bile

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde aynı ameliyatı olarak kemik aldırmıştım.Ancak hava kanalları doğuştan dar oldugu için bana bir faydası olmadı.Lokal anestezi ile oldugum için bütün (gereksiz) detaylara sahit oldum.Ameliyat kadar rahatsız edici olan bütün burunun içine doldurulan tamponlar, bi haftasonu burnumda tamponlarla tam bir ızdırap yaşadım.Bence en kötü tarafı buydu...Doktorumda bana hemen fayda göremeyecegimi,dikişlerin düşmesi,doklarun iyileşmesi vs uzunca bir periyot gececek dedi.Ama sonuçta elde var sıfır oldu,canımı yaktıgımla kaldım.

Senin burnunda et,doku ,kıkırdak vs varsa, kemik alınması gibi zor ve ızdıraplı bir operasyon geçirmessin, ama tamponla 1-2 gün geçirme olayından kaçış yok.Kış ve bahar aylarının bu operasyon için daha uygun oldugunu düşünüyorum.

Bu yazdıklarım benim yaşadıklarım ve düşüncelerim,herkese göre değişir.Korkacak bişey yok, sana şimdiden geçmiş olsun

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi stresliyim dedın benıde strese soktun :) benımde galıba burnumda et var gecen sene ılaclarla yok etmeye calıstık duzelır gıbı oldu bu sene yıne tıkandı yarın gıdecegım doktora inşallah ilaçla yok ederiz

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hala tampon kullanılan yerlerde var mı arkadaşlar.Artık silikon tamponlar var.onlar kullanılıyor bende 2 defa 1 i estetik,diğeri septum deviasyonu(burun kemiğinde eğrilik nedeniyle nefes alamama) ameliyatı geçirdim.İnanın hiç ama hiç ağrı ve sızı olmadığı gibi tamponda konulmadı.Lokal oldum ama artık korkulacak bir durum olmadığını bizzat yaşadım.Geçmiş olsun

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun başarılı bir amilyat olur inş,bende aynı durmdayım bi kaç ay içinde olmayı düşünüyorum ancak local olarak kemik aldıran bi arkadşım beni biraz korkuttu tıkırtıları kemiği alırken beynimde hissettim dedi,genel anestezidende küçüklüğümden beri çekincelerim var bakalım naapıcaz...