Bursa'dan Selam

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sonradan yapılan lacivert cam tavan. :D Güzel bir 2,5 senemiz ve güzel bir ayrılığımız oldu. Umarım astrada da sorunsuz sıkıntısız bir hayat yaşarım. :alkis:

aracınız görmüştüm stickerlar falan vardı hatta.benimde bir abim yeni twingocu oldu maggy hatta turuncu bişey :)

zamanında bayide kalan son twingoyu almaya gitmiştik yeşil renk.giderken babam bir kardesinide götürmüştü yanımızda.kısmet işte o abi aracı görünce o kadar cok istediki babam almamıstı o abi almıstı.tavanda acılıyordu hatta :)

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılda 15000 km den fazla yol yapacaksanız ve astra 1,6 benzinli ise yakıt problemi yaşarsınız, çok yakıyor...

yılda ordatama 8-10bin km aralığında araç kullanıyorum. Bunun bilincinde aldım. 15binde bile kar getirmez dizel araç bana göre. Dizel almak için 25bin km yol yapmak lazım ki gerçek karı hissedebilesiniz. Ortalama yakıt 1.6 astrada 8-10 lt arası diye duyuyorum, bu da 10 litre deseniz ,50 kuruş yapar. Bursa içi şehir içi durumu çok sıkışık değil tahminimde 7,5 8 lt civarlarında dolanırım diye hesaplayarak ta 0,35 - ,40krş olarak hesaplanıri bu hesap ta benim cebimin hesabında olacaktır kanaatindenyim. :D Gezip göreceğiz. Ayrıca astra da dizel 1,3 seçeneğinden başka alternatif yok diye duydum, ve zaten sadece hafta sonu kullanacağım aracım için 1,6 motor beni sevindirir. 1,3 ile twingodan inmiş biri çok fazla bir şey hissetmez ki, hafta içi 1,9 90lık connect kullanan biri olarak artık düşük motorlu araçlardan hiç keyif almıyorum :D

aracınız görmüştüm stickerlar falan vardı hatta.benimde bir abim yeni twingocu oldu maggy hatta turuncu bişey :)

zamanında bayide kalan son twingoyu almaya gitmiştik yeşil renk.giderken babam bir kardesinide götürmüştü yanımızda.kısmet işte o abi aracı görünce o kadar cok istediki babam almamıstı o abi almıstı.tavanda acılıyordu hatta :)

evet stickerlarım çok abartıydı aldığımda ve sökülürken boyasıyla beraber geldiler bende, çatlak yerleri de var zaten diyerek komple boyatmıştım. Çok temiz şekilde de sattım aracımı. Beni utandırmadı çok şükür :)

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün arabamı aldım, arkasında 1,6 twinport olarak geçiyor ruhsatta 1,6 elegans olarak geçiyor arabam. Nasıl bir ayrım yapacağım bilemedim :) 1 saat süre ile kullandım, gayet seri bir araç, sinyal sesi çok rahatsız edici belirtmeden geçemeyeceğim. Yan koltuğa yolcu oturunca emniyet kemeri uyarısı veriyor çok beğendim, 1. viteste sıkışık trafikte sallama yapıyor araba onu çözemedim başta ayak alışkanlığından mıdır nedir anlamadım çareyi N ye atarak buldum. N e atınca gitmek gerektiğinde gaza basıyorum ama belki başka bir çözümü de vardır. Kliması mükemmel bir süre sonra buz gibi yapıyor içini aracın,

Sanırım kronik benimde motor arıza ışığım yanıyor, ilk önce servise baktıracağım ama burada okuduğum yorumlara göre pek çaresi gözükmüyor gibi :) Daha yazacağım arabam ile ilgili bir şeyler yazacağım bakalım :)

Son düzenleme:

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam neskar oto ya gidip motor arıza ışığımı resetlettim. Resetletmemden bu yana bir daha yanmadı. Umarım da yanmaz. Onun orada durması sinir bozucu oluyor :D

Sabah ortalama yakıt tüketimi verisi yaptım Bursa'da sabah trafiği normal düzeyinde gider çok sıkışık olduğuna gıdım gıdım gittine kaza olduğunda rastlarım. Her sabah evimden işime 17,7km var bu mesafe de 47 km ortalama hız ve 6,3 yakıt tüketmişim. Bence biraz daha yarı otomatik vitese alıştığım zaman düşürebilirim gibi geliyor.

Hız Kontrol ekletmesi sordum Neskara ama gittiğimde saat 6 olduğu için pek bir şey yapamadılar bilgi de alamadım doğru dürüst. Aracımı dün akşam ilk sürdüğümde aynadan konsola gelen aydınlatma süper duruyor. Hem dışarıdan hem içeriden. Şu anlık aktarmalarım bu kadar :)

Bu arada sabah verilerimle ilgili caps:
ol72.jpg

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arabayi almadan once 11 lt den asagi gormezsin diyenler olduydu. Her zaman sacmaladiklarini soyledim ve bunda da hakli ciktigimi gordugume sevindim.

Araci aldigim kisinin tutarsiz cevaplari yuzunden triger kayisini degistiricem. Ilk triger 20 binde degismis. Km yapmadiklari icin 2009 yilinda degistirmisler ve su an aracim 80 binde. Aradan 60bin gectigi icin degistirmeye karar verdim.

Triger kayisi
V kayisi
Filtreler (hava polen)
Yag
Bujiler

Bunlar icin degisim ve bakim fiyati iscilik dahil

Neskar: 1020 tl. Kampanyali fiyat 750tl.

Yurdumun esnafi: kampanyali kampanyasiz 550.tl. yurdumun esnafi da iyi bir esnaf bursa dakik oto. Bu yuzden yurdumun esnafina yaptiricam bakim ve degisimi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin yaptığınız gibi ben de aynı şekilde cesur mu davrandım yoksa risk mi aldım diyeyim; milletin sözüne kalsaydık 11 lt 12 lt yakıyor olacaktım ve böyle bir araca binmeden resmen boş sözlerle canım otomobili ve firmasını harcayacaktım..Ama aldım çok mutluyum.. 8.2 lt şu anda ort ve LPG ile km'de 208 krşa denk..

Motor yağı ve filtresi, bujiler ve triger kayışının sente ayarı iyi olursa 5 li hanelere hoşgeldin diyebilirz ;) bu ufak yenilemeyi düşündüğünüz iyi olmuş bence..Ben de Triger kayışı ve debriyaj balatalarını değiştireceğim ama para toplamakla uğraşıyorum şu aralar :D

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg hakkinda bir turlu karar veremiyorum. Nerdeyse maliyeti 1500 + tl fiyati var muayenesi filan var. Lpg ye gecmek istiyorum ama lpg hakkindaki kotu olan dusuncelerde istemsiz reddediyor. Senede 10 12 bin km yapan biri olarak bana lpg donusum karı 2 sene sonraya denk geliyor. Biraz daha dusunme zamani veriyorum kendime.

Ayrixa konfor hakkinda gercekten hakkini veriyor araba. Yumusak plastik malzeme konsolu gercekten cok kaliteli duruyor.

Bu soylediklerim kimilerine gore komik gelebilir ama twingodan inmis biri olarak (burda kesinlikle twingoyu karalamiyorum) gercekten sinif farkini en iyi hissedenlerden biri oldum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dadt.jpg

64km.jpg

Rengi ruhsatta M. Gri olarak halk dilinde Kum Beji Olarak Geçiyor. :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

- İsim ve soyad Saner Turan
- İkamet ettiğiniz yer Bursa
- Mesleğiniz ve yaşınız Tekstil Grafik - 29
- Varsa otomobilinizin marka ve modeli 2005 Astra H elegans
.
.