Bülent YILMAZ Calibra_ank

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

freegane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konunun kilitlenmesini bende çok istiyorum İbo ama Bülent'i resmen dolandırıcılıkla suçluyorlar ve neredeyse herkesi inandırmışlar... Benim az önce yaptığım yorum iyi niyetli olan yorumumdu.Birde madalyonun diğer yüzü varki belkide İbrahim arkadaşımız ürünü aldıktan sonra orada farklı bir fiyatla karşılaştı o yüzden geri vermek istedi.Geri göndereyim demek de kolay,bozuk olduğunu söylemekte ispatlamakta... Sende biliyorsunki sağlam birşeyi bozmak,bozuk olan birşeyi tamir etmekten daha kolay...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim arkadaşım Bülent'i yıllardır tanırım.Bülent'in bu konuda hatalı olduğu doğru,asla paranı geri göndereyim dememeliydi!!! Arkadaşımın ticaretle pek alakası olmadığı için böyle bir hata yapmış... O kiti söktüren Serdar'dı. Ben o kitin arabanın üzerinde olduğu zamanıda biliyorum çıktığı zamanıda.Opel Calibra'nın üzerindeki C20LET motorun LPG sistemlerine ne kadar uyumsuz olduğunu,bağlatılan LPG'nin motorun üreteceği güç için ihtiyacı olan yakıtı karşılayamadığını ve bu yüzden sürekli sorunlar yaşattığını motorla veya bu arabalarla alakası olan herkes bilir.Bizde araç üzerinden lpg'yi bu yüzden çıkarttık.Bunlara rağmen sana şu kadarını söyleyeyim bizim çıkarttığımız sistem aracı gayet rahat yürütebiliyordu ve çıkartıldıktan sonrada benzinli kullanımda aracın çekişinde herhangibir artış falan olmadı.Yani sistem muazzam çalışıyordu...Bence hata senin bağlattığın lpg'cinin doğru programlama yapamamasından kaynaklanıyor.Kusura bakma anadoludaki taşradaki sanayilerin ustalığına pek güvenmiyorum ben.Hazır kiti alıp takmak başka iş,çıkma malı alıp bağlanacak arabaya uyarlayıp bağlatmak başka iş. Ben 6 sene Sivas'ta yaşadım o yüzden bana Sivas'ın ustalarını övmeye savunmaya falan kalkma,standart Golf4'ün 10bin bakımını beceremediklerine şahidim...Şimdi ben kendi gözümle gördüğüm sistememi inanayım,buradaki ustalaramı inanayım yoksa Sivas'taki lpg servisinemi!!! Sağlam mal orada bozulduysa hiç şaşırmam...Bülent arkadaşımın tek hatası dediğim gibi ticaretten anlamayan bir arkadaşım olduğu için iyi niyetli davranarak sana vermesi gereken "ben sana gönderdiğim malı biliyorum arkadaşım" cevabı yerine "paranı geri göndereyim" demesi olmuştur.Öyle dolandırıcı bu adam,dolandırıldım ben diye masum köylü hallerinle ortalığa çıkıp naralar atmanıda gençliğine veriyorum.Yanlış anlama ama bu bir abi tavsiyesi; asla başkalarının gazına gelip kendi ağzından konuşma...

beni çok eleştirmişler ama benim sölediğim konu işte buydu. eğer bülent arkadaşımız yok kardeşim mal bozuk değil dese parayı göndermese kimse birşey diyemez. benim eleştirdiğim konu parayı göndereceğim diyip göndermemesi. forum dışında da herkesle tanışmaya hazırım diğer mesajlarıma da bakarsın sakin bir insan olduğumu görürsün ben senin sandığın gibi klavye başında artistlik yapıp normalde sönük olan tiplerden değilim benim bu konuda çok sert konuştum çünkü söylenmiş verilmiş bir söz var paranı veririm diye.

freegane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bir insan hakkında dolandırıcı diye konuşmak başka,verdiği sözü tutmadı demek başka bişey... Biri oradan zıplıyor mahkemeye ver öbürü dolandırıcılık yapmış.. Ne demek bunlar ya! Bülent siteye girmiyor diye arkadan konuşup sallamak çok kolay.Mesela sen neden bu kadar sıkı savunuyorsun İbrahim arkadaşımızı? Lpg kiti takılırken sen Sivas'tamıydın? veya ustası seni arayıp bu kit bozukmu dedi???Bülent'i daha tanımadan yazıyorsun ordan.Bazı arkadaşlarımız Bülent 500 liranın adamı dğil deyip sonradan geri çekilmişler ama ben hala iddia ediyorum Bülent bende 500 liralık adamlar değiliz.Aksini iddia eden varsada gelsin buyursun,her zaman bekleriz... Seni daha önce gördümmü görmedimmi bilmiyorum ama Ankara'nın etkinliklerine katılıyorsan bizi mutlaka tanıyorsundur.Dediğin gibi klavye başında artislik yapıp normal hayatta sönük olan tiplerden değilsen gel bul bizi ki bu çok kolay sende biliyorsun insanları tanı eğer hala fikrin aynıysa yüzümüze karşı konuş... Biz burada ne diyorsak Bülent'in yüzüne karşıda söylüyoruz sen o malı neden geri alıyorsun diye... Arkadaşım tekrar tekrar üzerine basa basa söylüyorum,o mal oraya sağlam gitti! Ne ben sağlam gönderdiğimi bildiğim ürünü bu ürün bozuk diyenden geri alırım ne de arkadaşıma aldırırım!

Son düzenleme:

serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ibrahimle ben kendim görüştüm lütfen tek bir yorum daha yapmayın can mısın nesin her salataya maydonoz olma olurmu lütfen konuyu bilmeyen arkadaşlarda abuk subuk yorumlar yapmasın ve artık tek bir kelime daha yazmıcam

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ibrahimle ben kendim görüştüm lütfen tek bir yorum daha yapmayın can mısın nesin her salataya maydonoz olma olurmu lütfen konuyu bilmeyen arkadaşlarda abuk subuk yorumlar yapmasın ve artık tek bir kelime daha yazmıcam

bu forumdaki düzey iyice düştü... ben demiyorum ki arkadaş bozuk mal satmış ne diyorum arkadaş bozuk mal satmamış olabilir belki kargoda bozuldu belki takan arkadaş takarken bozdu ama burada verilmiş söz var. sizler nedense sadece kendinize uygun yerleri okuyorsunuz ona göre yorum yapıyorsunuz. benim bildiğiö verdiği sözü tutmayan karşıdakini kandırmış dolandırmış olur. malı satan ibrahim belki çok dürüst biridir ona birşey demiyorum ama bu olayda yaptığı şey karşıdakini kandırmaktır(neden kandırmak parayı vericem diyip vermediği için)...
ben bu konuda daha fazla yorum yazmacağım sizinle en azından buradan anlaşılamayacağı çok açık. benle de çok tanışmak isteyen varsa bu aralar opel garagedayım gelsin tanışalım kaçacak halim yok ama ayağınıza da gelecek değilim...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede eger paranı vericem dediyse vermeli arkadaş. sonucta herkes maddiyatını ona gore ayarlıyor... bana birisi vericem diyip , bu sozunu tutmuyorsa ben kendimi dolandırılmış hissederdim. iki tarafı da tanımıyorum. başlığı okudum ve bu kanaate vardım. ki zaten bulent yılmaz arkadaş ta aynı seyı soylemış. sana bi ay sonra paranı gonderırım demiş.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunun alıcı ve satıcı arasında çözülmesi diliyorum. Konunun burda tartışılacak düzeyi malesef kalmadığından kapatıyorum. Her iki tarafında mağdur olduğunu düşünüyorum. Umarım probleminiz çözülür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...