Bugünkü Aklım Olsa idi Astra Alır mıydım?

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bugünkü Aklım Olsa idi Astra Alır mıydım?

harunhoca link' Alıntı:
Sizin olay sevgiyi, aşkı geçmiş, kara sevda boyutlarına ulaşmış. Umarım aracınızdan aldığınız keyif hep devam eder sevgili meslektaşım. Biz öğretmenler için böyle bir araca sahip olmak gerçekten lüks ve dolayısyla çok şükredilecek bir durum haklısınız. Ben de hala her kullandığımda büyük bir haz alıyorum; hem dış görünümü, hem iç dizaynı hem de yol tutuşu ile gerçekten büyük tat veriyor. Jettaymış, golfmüş umurumda değil astraya değişmem. Ancak yeni passata hayır demem  kahka536
hocam passat olayı tabi durumu biraz değiştirebilir  005hihih

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Alalı 6 ay oldu. Bugünkü aklımla o zaman için diyebileceğim tek şey keşke dizel değil benzinli mi alsaydım acaba. Çalıştırdıktan sonra bir iki dakika bekleme ve özellikle sık sık dpf temizliğine girmesi canımı sıkıyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Roland link' Alıntı:
Alalı 6 ay oldu. Bugünkü aklımla o zaman için diyebileceğim tek şey keşke dizel değil benzinli mi alsaydım acaba. Çalıştırdıktan sonra bir iki dakika bekleme ve özellikle sık sık dpf temizliğine girmesi canımı sıkıyor.

Çalıştırdıktan sonra neden o kadar süre bekliyorsunuz. Çalışmadan önce bütün ışıkları bekleyin çalıştırınca ışıklar komple sönünce sürebilirsiniz. O kadar beklemenize gerek yok eski araçlar için motor ısınsın şu olsun bu olsun diye beklenirdi. Dpf için ise aldığınız yakıtı değiştirin. Düzenli devir aralıklarıyla kullanın aracı sıkıntı olmazç.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnsanoğlu olarak bizler gerçekten garip varlıklarız. Benzinli 1.6 alan 1.4 turbo olsaydı keşke diyor. 1.4 turbo alan keşke dizel olsaydı. Dizel alan keşke 1.6 CDTI olaydı diyor. Dizel alan benzinli alsaydım keşke diyor. Benzinli alan LPG ye geçmek için yapmadığı araştırma, danışmadığı kişi kalmıyor. Yakıt türünü tutturan editiona gücüyetse keşke sport alabilseydim diyor. Sport almaya gücü yetse ah bi keşke cosmo olaydı da AFL olaydı diyor. İşin garibi cosmo alan da aklım sportun direksiyonu, koltuğu jantı güzeldi tüh yanlış yaptım diyor. Sportun direksiyonuna kavuşan bluetooth ve sunroofta olaydı tam olurdu diyor. Hepsi bir rada bulamıyor, hem sportun direksiyonu, koltuğu, jantı, hem de cosmonun AFL si, ön park sensörü, alarmı... öyle bir dünya yok opelde. Zaten bu saydıklarını bulsak bu sefer de aynı altı leddi, çakarlı sis farlarıydı, arkada ambians aydınlatmalarıydı, navigasyondu bir türlü tamam olmuyor. Ne yaparsak yapalım kafamızdaki araca kavuşamıyoruz. En iyisi baz donanımlı bir astra alıp her şeyini söküp kafamıza göre takıp takıştırmak sanırım  011zaa

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
İnsanoğlu olarak bizler gerçekten garip varlıklarız. Benzinli 1.6 alan 1.4 turbo olsaydı keşke diyor. 1.4 turbo alan keşke dizel olsaydı. Dizel alan keşke 1.6 CDTI olaydı diyor. Dizel alan benzinli alsaydım keşke diyor. Benzinli alan LPG ye geçmek için yapmadığı araştırma, danışmadığı kişi kalmıyor. Yakıt türünü tutturan editiona gücüyetse keşke sport alabilseydim diyor. Sport almaya gücü yetse ah bi keşke cosmo olaydı da AFL olaydı diyor. İşin garibi cosmo alan da aklım sportun direksiyonu, koltuğu jantı güzeldi tüh yanlış yaptım diyor. Sportun direksiyonuna kavuşan bluetooth ve sunroofta olaydı tam olurdu diyor. Hepsi bir rada bulamıyor, hem sportun direksiyonu, koltuğu, jantı, hem de cosmonun AFL si, ön park sensörü, alarmı... öyle bir dünya yok opelde. Zaten bu saydıklarını bulsak bu sefer de aynı altı leddi, çakarlı sis farlarıydı, arkada ambians aydınlatmalarıydı, navigasyondu bir türlü tamam olmuyor. Ne yaparsak yapalım kafamızdaki araca kavuşamıyoruz. En iyisi baz donanımlı bir astra alıp her şeyini söküp kafamıza göre takıp takıştırmak sanırım  011zaa

tebrikler hocam..
iyi analiz ce cözümleme:)
benim bu sonuçtan anladığım edition alacaksın sonra da donatacaksın:)

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski tecrübelerime dayanarak Opel aldım ama 7 aylık yeni araç tecrübemi dikkate alarak başka bir araç alsam daha iyi olurmuş diyorum, Sanırım her fırsatta dile getireceğim, yetkili servisleri hiçbir firmada tanık olmadıgım kadar kötü ve bir o kadar pahalılar.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:

abi doğru tespit :)

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

detay link' Alıntı:
Eski tecrübelerime dayanarak Opel aldım ama 7 aylık yeni araç tecrübemi dikkate alarak başka bir araç alsam daha iyi olurmuş diyorum, Sanırım her fırsatta dile getireceğim, yetkili servisleri hiçbir firmada tanık olmadıgım kadar kötü ve bir o kadar pahalılar.

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Bugünkü Aklım Olsa idi Astra Alır mıydım?

albertxx link' Alıntı:
ևalıştırdıktan sonra neden o kadar süre bekliyorsunuz. ևalışmadan önce bütün ışıkları bekleyin çalıştırınca ışıklar komple sönünce sürebilirsiniz. O kadar beklemenize gerek yok eski araçlar için motor ısınsın şu olsun bu olsun diye beklenirdi. Dpf için ise aldığınız yakıtı değiştirin. Düzenli devir aralıklarıyla kullanın aracı sıkıntı olmazç.
Bilmiyorum yanlış mı ama dizel araçlarda aracı hareket ettirmeden önce ve aracı park etmeden önce birkaç dakika beklemenin gerektiği veya faydalı olacağı bilgisini edinmişim bir yerlerden. Ama neredeyse hiç uymuyorum bana zor geliyor. 

Dpf'ye gelince sanırım ondan kurtuluşum yok. Zira ev ile iş arası mesafe oldukça kısa ve üçüncü vitese fırsat vermiyor. ևoğu zaman bu güzergah dışında kullanacak zaman olmayınca araç temizlemek için uyarı vermek zorunda kalıyor. ևevre yolunda tur atıyorum. :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Roland link' Alıntı:
Bilmiyorum yanlış mı ama dizel araçlarda aracı hareket ettirmeden önce ve aracı park etmeden önce birkaç dakika beklemenin gerektiği veya faydalı olacağı bilgisini edinmişim bir yerlerden. Ama neredeyse hiç uymuyorum bana zor geliyor. 

Dpf'ye gelince sanırım ondan kurtuluşum yok. Zira ev ile iş arası mesafe oldukça kısa ve üçüncü vitese fırsat vermiyor. ևoğu zaman bu güzergah dışında kullanacak zaman olmayınca araç temizlemek için uyarı vermek zorunda kalıyor. ևevre yolunda tur atıyorum. :)

Park edip stop etmeden biraz beklemek turbo açısından yararlı ancak ilk çalıştırmada motor çalıştıktan sonra beklemek eski araçlarda vardı günümüzde pek yaygın değil zaten dizel araçlarda çalıştırmadan bekliyorsunuz :)

Dpf kısa mesafe olsa dahi yakıt etkiliyor. İstasyon yada şirket değişin öyle deneyin ben shell kullanıyorum 30bini devirdik daha hiç dpf görmedim.