Bugünkü Aklım Olsa idi Astra Alır mıydım?

Kemal Keser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bugünkü Aklım Olsa idi Astra Alır mıydım?

1.6 115 hp edition almazdım heralde. Şehir içinde yokuşlarda kamlumbağaya binmiş gibi hissediyorum kendimi. Renault marka araçların ışıklarda arkasından bakmak koyuyor agaaa :)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Döşeme kalitelesi hariç herşey muazzam bence. Sıfır alacak olsam 1.6 cdti sport düşünürdüm ama yine power kırmızıdan vazgeçmezdim.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Farklı renklerini düşünebilirdim .

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendi adima araci aldigim fiyata bundan iyisini anca ruyada gorurdum hee tek pismanligim cosmo neden almadim halada dusunuyorum ister benzi,li ister dizel olsun yinede alir kullanirim

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Aslında Astradan yana sıkıntım yok ve memnunum ama malesef kasa,yol tutuş gibi özelliklere verdikleri özeni yakıt ve aktarmaya göstermiyorlar.Birde dışardan müdahaleye pek izin vermiyor.2011 makyajsız kasaya orjinal makyajlı kasa led farı takıldı serviste yine arıza veriyor.Ses sitemi yaptırdım sinyal sesleri kilise çanı gibi vuruyor :D Üstüne 20.000 tl verip sırf az yakacak diye aynı kasanın dizeline binmekte mantıklı gelmiyor.Sabırsızlıkla yeni kasayı bekliyorum. ;D
Ben pek tercih etmiyor ve ilgilenmiyor olmakla beraber, forumdaki pek çok arkadaşın modifiye veya çeşitli zenginleştirme anlamında şeyler yaptığına şahit oluyorum. Aslında bu tür değişiklikler astraya oldukça da yakışıyor. Her değişikliğe sistemin müsaade etmemesi bence teknik olarak çok doğal, çünkü hassas hesaplar üzerine kurulu bir sistem var yeni nesil araçlarda. Ayrıca markanın kendini korumak için tedbirler alması da doğal bence.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ben pek tercih etmiyor ve ilgilenmiyor olmakla beraber, forumdaki pek çok arkadaşın modifiye veya çeşitli zenginleştirme anlamında şeyler yaptığına şahit oluyorum. Aslında bu tür değişiklikler astraya oldukça da yakışıyor. Her değişikliğe sistemin müsaade etmemesi bence teknik olarak çok doğal, çünkü hassas hesaplar üzerine kurulu bir sistem var yeni nesil araçlarda. Ayrıca markanın kendini korumak için tedbirler alması da doğal bence.
OEM Parçalarda size hak veriyorum ama kendi orjinal farında dahi sistemin hata vermesi garip.Ama olsun aşkın gözü kördür biz onu böylede seviyoruz.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra almasam ne alacaktım ki..
İç mekan, dış görünüş ve yol tutuş diğer muadillerinde var mı  general_hehe

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alırdım.Kapı içlerinde poşeti söker, adamlarına önüne atardım :D Vag da bile kapı içleri sacla kaplı.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Aslında Astradan yana sıkıntım yok ve memnunum ama malesef kasa,yol tutuş gibi özelliklere verdikleri özeni yakıt ve aktarmaya göstermiyorlar.Birde dışardan müdahaleye pek izin vermiyor.2011 makyajsız kasaya orjinal makyajlı kasa led farı takıldı serviste yine arıza veriyor.Ses sitemi yaptırdım sinyal sesleri kilise çanı gibi vuruyor :D ֜stüne 20.000 tl verip sırf az yakacak diye aynı kasanın dizeline binmekte mantıklı gelmiyor.Sabırsızlıkla yeni kasayı bekliyorum. ;D

harunhoca link' Alıntı:

Harun bey konu için teşekkürler farklı markaları da konuya dahil edip değerlendirebilecek bir konu olacak.

İki aylık Astra kullanıcısıyım. Açık konuşayım sevdiğim aracı almadım ama aldığım aracı sevdim. Aracın ilk çıktığı andan itibaren ilgiyle de takip ediyordum. Hatta şu kıyaslamayı yaptım. Tasarım olarak Astra ama kalite algısı Golf. Astra kalitesiz demek değil bu. Muadil sınıfta bana göre (premium markaları saymazsak diyeceğim ama Mercedes BMW ve Audi bile Golf ile kıyaslandığında Golf daha ağır basıyor) fiyat performans kalite üçlüsünde 1-Golf 2- Astra 3- diğerleridir benim gözümde. Araç alım sürecinde başka forumdan uzun süredir tanıdığım ve telefonda görüştüğüm Recai arkadaşım çok yardımcı oldu. ֖ncelikle ona tekrar teşekkür ediyorum.

Yine olsa yine alır mıyım düşündürücü ama imkanlar ve şartlar dahilince alınabilecek en iyi araç olduğunu öncelikle belirteyim ve belirtmiştim. Gercekten fiyata göre alınabilecek en iyi araç. Focus baktım 53-55 bin ama kalite sıfır, Golf 55 ten başlıyor ki kalitesi tartışılmaz, I30 ile Golf fiyatları kafa kafaya. Hyundai de son zamanda faizsiz kredi yapmıştı. Ford geçen sene yapmıştı Renault ta bu sene yaptı.

şimdi seçenekleri değerlendirdiğinizde fiyat kalite donanım ve kalite algısı en iyi araç Astra idi. Gidip daha fazla para vererek Focus veya I30 almak (alanlara da saygı duyuyorum) biraz saçmalık olurdu benim için.

Ben faizsiz kredi kampanya dahilinde aldım. ֖deme güçlüğünden dolayı değil, krediye girecek olsam aynı yukarıda arkadaşın belirttiği gibi ya Golf ya da Leon alırdım ki her ikisini de kullandım. şundan eminim benzer kampanyayı Vag grubu yapsaydı emin olun Astra yı tercih edecek kişi sayısı düşerdi. Bu kampanya olmasaydı zaten sıfır araca yönelmeyecek 30-35 bandında bir araç bakacaktım.

Astra aracı bazı basit işlemler haricinde donanım eklemeye müsade etmiyor onu anladım. Ki ben araçla oynamayı çok seven bir insanım, eski aracım Bora ya bir AFL takmadığım kalmıştı :p Vag grubu haricindekiler ne donanıma ne yazılıma müdahaleye izin veriyor. Bir Golf e AFL ekleyebilirsiniz, Focuslar gibi park asistanı da ekleyebilirsiniz ama bunu Opel ede başka bir markaya eklemek sıkıntı ne yazık ki. Ben orijinal değişikliklerden yana olan biriyim. Geçenlerde forumdan biri araca orijinal olarak sis farı ekleyecekti ses seda yok. Düğmesine kadar orijinaldi. Hangi aşamada sorun yaşadılar bilmiyorum ve merakla takip ettiğim bir konuydu. Aslında sıkıntı uğraşmayı seven arkadaşlar için sıkıntı. Aracı aldığı günkü orijinallikte kullanmak isteyenlere lafım yok ama ben istemiyorum çünkü kaşıntı gerçekten fena birşey  68lookk

Konuya yanıtım bugünkü aklım olsa yine Astra alırdım ama imkanım olsa tercihim değişirdi :)

mehmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeniden  astra alsamda  dizelini ve en dolusunu alırdım edition pejo 206 gibi aldımı dolusunu alıcan opelde  bence