Bugün Opel in için ne yaptın? :))

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Opele tüm enerjimi harcadım, bugüne kadar hiç bir arabama bu kadar emek sarf etmemiştim, Şöyle ki ; malesef dün yol yapım çalışmasına denk geldim şehir dışında, girmez olaydım yeni dökülmüş zift yola girdim, sonuç tahmin edeceğiniz üzere marşpiyeller çamurluk heryer simsiyah zift oldu.Bugün yıkamaya götürdüm, 2 defa yıkattım lekeler çıkmadı, daha sonra iş başa düştü, margarin yöntemini denedim, biraz etkili oldu ama o da tam çıkarmadı.Daha sonra sinek ilacı yöntemini denedim, bir kutu ilacı boşalttım, şu an %95'i temizlendi, ama anlatmak kolayda benim 5 saatimi aldı.Kıssadan hisse , arkadaşlar sakın zift dökülmüş yola girmeyin hemen direksiyonu çevirin, 1 depo benzin yakın yolu uzatın ama o ziftli yola girmeyin.Çıkmıyor Lanet :)

Uzun yolda başıma gelmişti. Konya da bir yıkamacı arkadaş mazotla yıkayarak bizi ziftten kurtarmıştı ama tatil yolu boyunca zift kokusu ayrılmamıştı bizden. Tek faydasi olmuştu bu zift vakasının: Davlumbaza yapışan zift ses yalitimi sağlamıştı. 5 kapı Seat Toledom artık daha az yol sesi alıyordu. :)

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Bagajda bir haftadır 10 lt su ile geziyordum, bugün suyu eve çıkardım , ağırlık yapmasın aslana :)

Eşime, çocuklarıma kalsa arabanın içi, bagajı ıvır zıvırla dolu olurdu. Ben de kıyamıyorum arabama. Bazen gerekli şeyleri dahi yük olmasın diye çıkardığım oluyor. Tabi ceremesini çekiyoruz.:) Sevmiyorum karman çorman kullanılan bagajları ve arabaların eşek yüküyle dolaştırılmasını...

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Dün akşam muhtemelen oğlumun sağ havalandırma ızgarasının döndürme düğmesini içersini göçürdüğünü farketmem üzerine yerinden söktüm, sökmez olaydım sökerken havalandırma paneli dağıldı geri toplayana kadar akla karayı seçtim :)

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süren yapmurlardan sonra yıkattım kendine geldi :)

Ekli dosyalar

• CC59B547-DDB0-4267-B095-6BC4937C6ECE.jpeg
    CC59B547-DDB0-4267-B095-6BC4937C6ECE.jpeg
    317 KB · Görüntüleme: 121
  • Beğen
Tepkiler: Cemil ve mskirca

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün 97 Astra f aracım için çok şey yaptım.

1- Araç zamansız benzine geçiyordu, bugün itibariyle LPG'de hiç çalışmaz oldu. Beyni değiştirdin. Regülatör değil elektronik beyin: Atiker safefast 400 TL

2- Egzoz emisyon ve muayene yaptırdım. 280 TL

3- Opetten LPG tankını fulledim. 105 TL

4- SİCAKTİ, ÇOK YORULDUM. paha biçilemez [emoji3]

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Bugün 97 Astra f aracım için çok şey yaptım.

1- Araç zamansız benzine geçiyordu, bugün itibariyle LPG'de hiç çalışmaz oldu. Beyni değiştirdin. Regülatör değil elektronik beyin: Atiker safefast 400 TL

2- Egzoz emisyon ve muayene yaptırdım. 280 TL

3- Opetten LPG tankını fulledim. 105 TL

4- SİCAKTİ, ÇOK YORULDUM. paha biçilemez [emoji3]

Güle güle kullanın inşallah :)

Bende depoyu doldurdum 53 litre 303tl o_O:cool:

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu araba her şeyiyle tam rayına oturacak lakin o zaman benden çıkacak galiba [emoji3] benden sonraki sahibi sürecek keyfini

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ben gene bindim ona bir kaç yüz km kadar cumartesi günü. :):D

Llumar filmden memnun musunuz.? Yani gece görüşü, park etme, araç muayenesinden geçme vs. (gerçi yeni taktırmışınız ama) Birde ATC mi ATR mi versiyonunu, ve kaç numarasını taktırdınız? Antalya da da 450-500 Tl arasında takıyorlar.

1 numara çekildi, ama bana biraz koyu geldi ( herhalde bizim camlar %25 karartılmış olmasının etkisi var),
Gece henüz kullanmadım, ama normal günde sanki güneş gözlüğü var gibi :)
Muayene ve trafikte kanun/yönetmelik şimdilik askıda, net birşey yok diye biliyorum ( yanılıyorda olabilirim )
Versiyonu hakkında malumatım yok :) hatta yapan arkadaşa sordum bunun orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağız diye, geveledi :)
2 araç gittik, arkadaş inanılmaz özendi, muazzam işçilik çıkardı, pazarlıkla 230 TL ye yaptırdık.

• Beğen
Tepkiler: mskirca

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 numara çekildi, ama bana biraz koyu geldi ( herhalde bizim camlar %25 karartılmış olmasının etkisi var),
Gece henüz kullanmadım, ama normal günde sanki güneş gözlüğü var gibi :)
Muayene ve trafikte kanun/yönetmelik şimdilik askıda, net birşey yok diye biliyorum ( yanılıyorda olabilirim )
Versiyonu hakkında malumatım yok :) hatta yapan arkadaşa sordum bunun orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağız diye, geveledi :)
2 araç gittik, arkadaş inanılmaz özendi, muazzam işçilik çıkardı, pazarlıkla 230 TL ye yaptırdık.

Geçenlerde bir tanıdıkta yaptırmış başka marka bir otoya Llumar cam filmi USA malı. Kendisi konuyu çok araştırdığını AT, ATC, ATR serileri olduğunu söyledi. O da 475 TL yaptırmış pazarlıkla. Ve piyasa da taklit ürünleri de çokmuş. Sizinkisi inşallah orjinaldir diyelim.

Llumar Oto Cam Film