bu şerefsize dikkat !!!!

yossemitosem2.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar... senelerdir internetten ordan burdan aracıma parçalar alıyorum satıyorum . ancak böyle olaylar maddi sıkıntıdan cok manevi olarak insanı yoruyor.bu konuyu acma nedenım de baskalarının aynı sıkıntılara dusmemesı böyle karaktersız ınsanlar ile muhattap olmaması... kısaca olayı anlatacagım ; aracıma yay almak ıcın arananlar kısmına konuyu actım... uye profılınde seckın polat ısımlı sahıs nıckı avseckın mesaj attı elımde eıcbah yay var hatta coılover vs getırıyorum yurtdısından vsvs.. iyi dedık pazarlıgımızı yaptık ankara dısında oldugum ıcın kaporasını ''20 TL '' yatırdım ... pazar gunu bulusup kalanı verıcem yayı alıcam dıye konustuk. bu zamana kadar benı bu sahıs arıyor telefonumu acıyor anlatıyor vsvs . neyse oldu pazar arıyorum mesgule atıyor yok yoldayım yok vs pazartesı oldu telefonlar kapandı mesgule atmalar devam etti.bugun de aynı sekılde ''20 TL '' İÇİN TELEFONLAR KAPANDI ... NUMARASINIDA YAZIYORUM BURAYA HERKES BU SEREFSIZE DİKKAT ETSİN DİYE : 0553 453 01 97 ...

DEDIGIM GIBI 20 TL BU MÜBAREK GÜNDE SADAKAM OLSUN ANCAK BU KARAKTERSİZ İNSANLARA KARSI EŞİMİZİ DOSTUMUZU UYARALIM ... BUNU DA OKURSA ÇEKTIĞIM MESAJLARIDA OKUMUS VE CEVAP VERMIYORSA NOTUNU SİZ VERİN ... :) SAYGILAR......

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi ataların bir sözü geldi aklama bir adamı görmek istemiyorsan 10 TL ver :D bu iş ona dönmüş geçmiş olsun Allah beterinden saklasın korusun :)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Internet üzerinden alışverişte karşı satıcının güvenirliğini test etmek çok önemli, ancak insanın boş anına geliyor çoğu zaman.

Ben 2012 Şubat'ta kendi yaşadığım bir olayı anlatayım: sahibinden.com 'da ilanı olan Mersin'deki bir satıcıdan 630TL'ye 2010 model Apple mini bilgisayar aldım. Piyasası en düşük 800TL'ydi o yüzden de almıştım. ancak parayı gönderdikten sonra bilgisayarı göndermedi ve telefonlara çıkmamaya başladı, şerefsiz.

Sonrası biraz ilginç. 630 TL az olmadığı için avukatımla konuştum, savcılığa suç duyurusunda bulun dedi, hemen başvurduk ve aradan birkaç hafta geçmeden Adana polisi satıcıyı göz altına aldıklarını söyledi.

Sonrası daha da ilginç: Birkaç gün sonra satıcının avukatı aradı, dedi ki "size 630 liranızı geri ödeyecek, ancak davadan savcılık başvurunuzu geri alır mısınız" tamam dedim. Avukatıma söyledim, avukatım "sana geri ödedikten sonra başvurunu geri alma" dedi. Paramı geri ödediler, ve avukatımı dinlemedim başvurumu geri aldım. Geri alırken savcı bana biraz kötü gözle baktı "adaleti gereksiz meşgul ediyormuş" gibi hissettim kendimi, ancak karşı tarafın gereksiz yere hapiste yatmasını da istemiyordum.

Ve son kısım hepsinden ilginç (ve kötü) Bir süre sonra satıcının "beraat karar kağıdı" adresime geldi. sıradan formalite kağıdıydı, satıcı .... .... beraat etmiştir gibi şeyler yazıyordu. Ancak orta paragraftaki kısmı okuyunca dağıldım. Şuna benzer birşey diyordu: "Alıcı ilanda gördüğü malı aldı, satıcı göndereceği sırada alıcı kendi vaz geçti, satıcı gönderemedi..." falan gibi, sanki ben kusurlu satıcı ise masummuş gibi ifadeler, hükümlerle dolu bir metindi!!!!

O metni okuyunca, satıcıyı affettiğime pişman oldum ve avukatımın bana neden "davadan vaz geçme" dediğini de iyi anlamış oldum!!!

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 ay kadar önce ben de APP plaka bastırmak için bir ilana tıkladım. Plaka muazzam şekilde anlatılmış, inanıp sipariş verdim. elime ulaştığında kargoda fark edemedim ama sonradan gördüm ki plaka defolu. (Fotoğrafları mevcut) Ayrıca plaka fosforlu ama türk bayrakları hologramlı değil boyalı baskı.

Aradım, fotoğraflarını gönder dedi, gönderdim. Tekrar aradım, şuan köydeyim, şu gün geçicem, şöyleydi böyleydi derken uzadı gitti ve malına sahip çıkmadı. Başkaları da mağdur olmasın diye linkini paylaşıyorum.

MURATSAN REKLAMCILIK (şirketin adı)

Mete BURAN, APP PLAKA:

birkaç farklı ilanı var ama soyadından çıkabilirsiniz.
http://www.sahibinden.com/ilan/hizm...li-30-tl-mete-buran-ayricaligi-84958406/detay

BU LİNKTEKİ ADI GEÇEN ŞAHIS ya da ŞAHISLARA KESİNLİKLE APP PLAKA BASTIRMAYIN...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu insanlar dolandırıcılıkla kazandıkları bu paraları nasıl rahat yiyebiliyorlar yahu ? 20 lira dediğin nedir ya? bu kadar mı aciz olunur? Allah ıslah etsin diyorum...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Adamlar diyor 10 kişi olsa 20 gayma etti sana 200 gayma :) günde 200 gayma ayda eder sana 6000TL mis gibi para :D

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah nasip etmesin abi öyle parayı.

yossemitosem2.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabıldıgınce cok forma yaymak lazım... bunun gibi şerefsizlere meydanı bırakmamak gerek dıye dusunuyorum... bu forumda da dedıgım nıck ıle kayıtlı kesın okuyodur da tabı onur gurur aramamak lazım böyle ınsanlarda kanları bozuk demekkı ....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
merhabalar... senelerdir internetten ordan burdan aracıma parçalar alıyorum satıyorum . ancak böyle olaylar maddi sıkıntıdan cok manevi olarak insanı yoruyor.bu konuyu acma nedenım de baskalarının aynı sıkıntılara dusmemesı böyle karaktersız ınsanlar ile muhattap olmaması... kısaca olayı anlatacagım ; aracıma yay almak ıcın arananlar kısmına konuyu actım... uye profılınde seckın polat ısımlı sahıs nıckı avseckın mesaj attı elımde eıcbah yay var hatta coılover vs getırıyorum yurtdısından vsvs.. iyi dedık pazarlıgımızı yaptık ankara dısında oldugum ıcın kaporasını ''20 TL '' yatırdım ... pazar gunu bulusup kalanı verıcem yayı alıcam dıye konustuk. bu zamana kadar benı bu sahıs arıyor telefonumu acıyor anlatıyor vsvs . neyse oldu pazar arıyorum mesgule atıyor yok yoldayım yok vs pazartesı oldu telefonlar kapandı mesgule atmalar devam etti.bugun de aynı sekılde ''20 TL '' İÇİN TELEFONLAR KAPANDI ... NUMARASINIDA YAZIYORUM BURAYA HERKES BU SEREFSIZE DİKKAT ETSİN DİYE : 0553 453 01 97 ...

DEDIGIM GIBI 20 TL BU MÜBAREK GÜNDE SADAKAM OLSUN ANCAK BU KARAKTERSİZ İNSANLARA KARSI EŞİMİZİ DOSTUMUZU UYARALIM ... BUNU DA OKURSA ÇEKTIĞIM MESAJLARIDA OKUMUS VE CEVAP VERMIYORSA NOTUNU SİZ VERİN ... :) SAYGILAR......
Ben o şahsın pazar yerinde açtığı iki ilanı da silmiştim. Şu an ilan görülmüyor, keşke neden silidiği için ba!na PM atsaydın. Arkadaşlardan ricam, yeni uyelere güvenip onlarla ticari ilişkilere asla girmeyin. :cool: