Bu şekilde muayeneden geçermiyim?

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba ay sonunda muayeneye gireceğim sormak istedigim 1 2 şey var
1. Benim ızgaralarda gündüz ledi bağlı (clio tarzı) ayrı bir düğmesi var ve off konumda gireceğim
http://i.hizliresim.com/v4vr0m.jpg

2.Orjinal sarı halojen ampulleri söküp Philips xenon efect beyaz ampul taktim.(sadece ampul baska birsey yok)
3.Yolda giderken sanki biraz sola cekme var (ayar yaptirmadan gidersem agir kusur alirmi?)
4.Diskerim tornalı bir sıkıntı yaratirmi?
5.Çukurlara girince tak tuk ses cikiyor sanirim rot kollari yine cortladi . agir kusur mu gecer
6.El frenim 3-4 kademelerde tam tutuyor ayarlanması lazım galiba. ayarsız girersem sıkıntı olurmu
teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu eksik olan şeyleri mal ve can güvenliği için yaptırmanız gerek böyle araç kullanılır mı? Aracın oraya buraya çekmesi demek demek ki ön düzen de bir sıkıntı var. Bu sıkıntının sonucunda aracın lastiği yarılır yoldan çıkar bu işlerin şakası olmaz.

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu eksik olan şeyleri mal ve can güvenliği için yaptırmanız gerek böyle araç kullanılır mı? Aracın oraya buraya çekmesi demek demek ki ön düzen de bir sıkıntı var. Bu sıkıntının sonucunda aracın lastiği yarılır yoldan çıkar bu işlerin şakası olmaz.

haklısınız hocam normalde pipirikli biriyim ama işten dolayı sanayiye fazla gidemiyorum evimede uzak kalıyor. muayene istasyonuda evime yakın. niyetim muayeden geçip 3-4 bin tl masraf,tamir yapıp aracı satacağım inşallah ağustos ortası gibi astra j ye geçeceğim bakalım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kanımca; Gündüz farları ve tornalanmış diskler (frenler görevini yerine getirdiği sürece) sıkıntı yaratmaz, xenon farlar, eskimiş ön takım ve kısmen görevini yapmayan el freni sıkıntı yaratır, çünkü bunlar hem araçta olanların hem de araç dışında olanların can ve mal güvenliği için önemlidir. Benim 50 yıllık aracımda fabrikasyon olarak dörtlü flaşör yoktu, bu sistem güvenlik için gerekli denerek ağır kusur saydılar. Görsellik bir yere kadar af ediliyor ama güvenlik söz konusu oldu mu kurallar sert.