bu ne abiler

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar 1.4t benzin active select var. daha 100küsür km de. araç durduğu yerde 2.6lt yakıyor. harbiden yav. kırmızı ışıkta bekliyorum ve anlık tüketimim 2.6-3.0 arasında gidip geliyor. klima kapalı(ya da ben kapalı zannediyorum, klima ışıkları kapalı :)) olduğu halde bu değer. ben anlamadım bu işi. bi yardım lütfen. yoksa durduğu yerde depo bitecek :)

thehunturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bu ne abiler

Aramıza hoşgeldin :) yok motor yeni, yok rodajda falan diyecekler inanma. benimki 11 binde benim yakıtta öyle. yazın 8 litreleri görürsün şehiriçi. ama kışın böyle malesef

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yav aracı ilk başlarda karıştırayım öğreneyim kurcalayayım dedim. bi cacık anlamayınca saldım gitti. abi bi aracın klima kapatması bu kadar mı kompleks olur. ne klimasını anladım, ne park sensörünü, ne de durduğu yerde 2lt yakmasını.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle hoş geldiniz.Araç şu anda yeni km yaptıkça yakıtı bir miktar düşecektir.Ama fazla düşmesinide beklemeyin.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Ben resim paylasmistim valla motor sogukken kisin rolantide 1 dolaylarinda yakiyor.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bethesda link' Alıntı:
ustalar 1.4t benzin active select var. daha 100küsür km de. araç durduğu yerde 2.6lt yakıyor. harbiden yav. kırmızı ışıkta bekliyorum ve anlık tüketimim 2.6-3.0 arasında gidip geliyor. klima kapalı(ya da ben kapalı zannediyorum, klima ışıkları kapalı :)) olduğu halde bu değer. ben anlamadım bu işi. bi yardım lütfen. yoksa durduğu yerde depo bitecek :)

Klima kapalı olsa bile sanırım fan açıktı, bug çözücü felan da açıksa tüketim artar. Ayrıca o değeri araç soğukken aldıysanız da gayet normal.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı yeni çalıştırdıysanız motor daha ısınmadıysa o değerlere normal denebilir. Ancak motor normal sıcaklığa geldikten sonra rolantide 1in üzerine çıkmıyor benimki.

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğru motor soğuktu. Ama klima filan açık değildi. Buğu çözücü ya da fan da açık değildi. Ama klimanın auto tuşuna bastığımda tüketim değeri biraz düşüyordu anlık. ( bu dediklerim kırmızı ışıkta beklerken)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bethesda link' Alıntı:
Doğru motor soğuktu. Ama klima filan açık değildi. Buğu çözücü ya da fan da açık değildi. Ama klimanın auto tuşuna bastığımda tüketim değeri biraz düşüyordu anlık. ( bu dediklerim kırmızı ışıkta beklerken)

Tamam işte otomatik olarak motor devri yüksek olur soğuk iken ve tüketim yüksek görünür. Ama bu iş araç çalıştıktan sonra ortalama 2 dk sürer.