Aracım Çokmu Yakıyor ?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracım Çokmu Yakıyor ?

forumu araştırırsanız hep bu şekilde başladığı görelibilirsiniz benimde 17 di zamanında artık 8.5 larda ilk depodan sonra sıfırlayın düşcektir

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Evet hatta bende 18.9 idi, sonra forumda buyuk tartisma baslamisti. :)

kubayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde 12 litrelerde idi en son bıraktığımda

Acele etmeyin motorun en hareketli zamanları şu zamanlar :) motor içi tam olarak kurum bağladığı zaman yakıt düşücektir tasaruf yapıcam diye basmazsanız mazlaah motor sağır kalır  

drizabeyli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kubi link' Alıntı:
tasaruf yapıcam diye basmazsanız mazlaah motor sağır kalır  
Eskiden öyle bir laf vardı yeni araba alınca iyice bi basmak lazım. Ben alınca serviste sordum, yok dedi ilk depo bitene kadar çok basma dedi. Ben de beygirleri bağladım duruyorum. Açayım mı?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

drizabeyli link' Alıntı:
[quote author=kubi link=topic=2513.msg59485#msg59485 date=1321981662]
tasaruf yapıcam diye basmazsanız mazlaah motor sağır kalır 
Eskiden öyle bir laf vardı yeni araba alınca iyice bi basmak lazım. Ben alınca serviste sordum, yok dedi ilk depo bitene kadar çok basma dedi. Ben de beygirleri bağladım duruyorum. Açayım mı?
[/quote]

Valla bana da 1000 km sabret dediler, ben 3. gün 250. km'de otobanda bunun pedalının dibi nerede testi yapmıştım. Beygirler kırbacı sever kanaatindeyim. Ha çatlatmadan hayvanları tabii. :)

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2513.msg51892#msg51892 date=1319030753]
011zaa muhabbete bak...

Anlık tüketim ekranına bakarak gaza basmaya çalışın arkadaşlar, bunu yaptığınızda bir süre sonra gaza gereğinden fazla bastığımızı ya da hissedemeyeceğimiz kadar ufak pedal hareketlerinin bile tüketim olarak geri döndüğünü göreceksiniz, ben bu mantıkla uzun yolda 5.0 ş.içinde 6.8 tutturuyorum. (ş.içi boş ve eğim yok Akçay da)

O anlık tüketim ekranı kabusum zaten, kalkışlarda 38.9 yazıyor, diyorum kalkış yapıyorumda Astra'yla eve doğru mu kalkıyorum Challenger'la aya doğru mu bu nasıl anlık tüketim, bu nasıl benzin içmek (Indiana Jones hani böyle çölde suyu çenesinden falan akıta akıta içer ya aha o görüntü geliyor hep gözümün önüne) (:)

Ha zannetmeyin ki cayır cayır kalkıyorum, sakin sakin, normal trafik kalkışı bu. :)
[/quote]

011zaa Hocam alemsin ya ... ;D

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

50 tl ye 50 km civarı yol yapmış birisi olarak söylüyorum ayarı yok araçların hani en fazla bu diyemiyorsunuz

2 hafta babam aracı kullandı istanbulda 8.7 ortalama vardı aracı aldığımda ondan önce ve ondan sora daha 9.5 i bile görmedim 10.1 ile 12 arası oluyor ortalamam tabi otomatik olması çok etkiliyor bir de gazlıyorum şehir içinde.

50 tl ye 50 km ise sadece motor soğukken kullandığm için başıma gelmiş bir olaydır ışık yanıp sönerken 50 aldım ışık tekrar yandığında 53 km falandı gittiğim yol.

ama ben izmitten izmire yarım depoylada gidebildiğini bildiğimden yarasın tosunuma diyorum başkada bir şey diyemiyorum :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:
50 tl ye 50 km civarı yol yapmış birisi olarak söylüyorum ayarı yok araçların hani en fazla bu diyemiyorsunuz

2 hafta babam aracı kullandı istanbulda 8.7 ortalama vardı aracı aldığımda ondan önce ve ondan sora daha 9.5 i bile görmedim 10.1 ile 12 arası oluyor ortalamam tabi otomatik olması çok etkiliyor bir de gazlıyorum şehir içinde.

50 tl ye 50 km ise sadece motor soğukken kullandığm için başıma gelmiş bir olaydır ışık yanıp sönerken 50 aldım ışık tekrar yandığında 53 km falandı gittiğim yol.

ama ben izmitten izmire yarım depoylada gidebildiğini bildiğimden yarasın tosunuma diyorum başkada bir şey diyemiyorum :)

50 lira'ya 50 km ile motor soğukluğu hususunun ötesine geçmeyi başarmış oluyorsunuz. (:) Herhalde gazı pedalla değil direkt motordaki kelebekten verdiniz, ama takdir ve rekorlar sizedir an itibariyle. Benimde otomatik, 1.4 ama 39.9luk kalkışlarımı 39.9 olarak devam ettiremediğimden sizdeki tüketime ulaşamadım hiç. 50 liraya 50 km, vay be. Yakıt istasyonundan kampanya, kumpanya, hediye, bonus birşey vermediler mi? :)

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=esad J link=topic=2513.msg59659#msg59659 date=1322039712]

50 lira'ya 50 km ile motor soğukluğu hususunun ötesine geçmeyi başarmış oluyorsunuz. (:) Herhalde gazı pedalla değil direkt motordaki kelebekten verdiniz, ama takdir ve rekorlar sizedir an itibariyle. Benimde otomatik, 1.4 ama 39.9luk kalkışlarımı 39.9 olarak devam ettiremediğimden sizdeki tüketime ulaşamadım hiç. 50 liraya 50 km, vay be. Yakıt istasyonundan kampanya, kumpanya, hediye, bonus birşey vermediler mi? :)
[/quote]

ya inanılır gibi değil zaten bende acaba yakıtmı çektiler depodan diye düşündüm ama deponun ibresinin her aşamasını takip ettim.

tek izzahı şu benzini aldığımda ışık bayadır yanıp sönüyordu otobandaydım alamadım yakıt depo sonuna kadar indi benzini aldım tekrar ışık yaktığında  53 km falandı. ortalama 16 küsürdü.

muhtemelen ışığın yanıp sönmesi ile ilk yanması arasında 10 tllik benzin farkı olsa ben 40 tl civarı yakıtla 53 km civarı yol yapmışımdır diye düşünüyorum

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2513.msg59662#msg59662 date=1322039966]
[quote author=esad J link=topic=2513.msg59659#msg59659 date=1322039712]

[/quote]

ya inanılır gibi değil zaten bende acaba yakıtmı çektiler depodan diye düşündüm ama deponun ibresinin her aşamasını takip ettim.

tek izzahı şu benzini aldığımda ışık bayadır yanıp sönüyordu otobandaydım alamadım yakıt depo sonuna kadar indi benzini aldım tekrar ışık yaktığında  53 km falandı. ortalama 16 küsürdü.

muhtemelen ışığın yanıp sönmesi ile ilk yanması arasında 10 tllik benzin farkı olsa ben 40 tl civarı yakıtla 53 km civarı yol yapmışımdır diye düşünüyorum
[/quote]

Valla hala helal olsun. 40TL'ye 53 km'de rekor. Neyse arabalarımızın kapasitesinide öğrenmiş oluyoruz böylece. Hep tasarruf olayına eğildik onu tartıştıkta kimse arabanın maksimum müsrifliği konusuna eğilmemişti. :)