Bu kadarda olmazki..(120km de 17 litre)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astrada sakin kullanımla 12litre yaktığımı biliyorum istanbul içinde 100kmde ama ağrı için fazla anormal.ayağınız sürekli yarım gaz ile dip gaz aralığındaysa o zaman yakabilir anca ya da aracınızda da bi problem yoksa yakıt aldığınız yere başvurun...

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 litreyi rahatça aldırdıkları araba benim corsaydı, hatta pompacı kafa bulmuştu yedek depoyuda doldurdum diye.. astrayı hiç bilmiyorum.

şimdi 5 litre bile çıkarsak 12 litre(120kmde) yapıyor, şehir dışında yol yokki max. hızım 110km yi bile geçmiyor..bir ayarsızlık var ama nerede??:confused:

obaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yola çıkmadan önce deponun tam dolmadığını düşünüyorum yoksa mümkün değil

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski arabam renault 9 Fairway aklıma geldi... Ne benzin içerdi o,,, gaza bastığım zaman benzin göstergesinin indiğini görürdüm... Benzinciyle akraba gibi olmuşluk :)...

Bence arabanı güvenilir bir servise götür güzel bir bakım yapıp, enjektördü falandi filandı hepsini güzelce bi temizlettir,,,

Ve bana göre en önemlisi benzin aldığın yeri iyi seç

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın fazla yakışı hava durumu yoldaki aerodinamik dirençler lastiğin sürtünme katsayısı ... lastik durumu önemli lastik havaları önemli... motor yağı yağ filtresi hava filtresi benzin filtresi bujiler , alacağınız yakıtın kalitesi bunlar çok önemli... bakıma girmesi şart ... bakıma girdikten sonra deneyin ayrıca bakıma sokarkende gösterin aracınızı belki depoda ufak bir eziklik ve delik vardır ordan kaçırabilir...etken sebeb çok yani... saygılar...

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle ölçüm hatasından kaynaklanıyor. anormal bir tüketim değeri, bakımla falan da düzelmez o değer çünkü o raddeye gelmiş bakımlık bir durum olsa çoktan farkederdiniz birşeylerin ters gittiğini.

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın çalışmasında bir anormallik varmı[/quote

araç normal şekilde çalışıyor(ilk Çalışması da normal kastedilen buysa)..çalışırken içerden anlaşılmıyor bile..yalnız eylülde bakıma götürdüğümde motor titremesi neredeyse hiç yoktu(usta saat gibi çalışıyor demişti) ama şimdi bakıyorum motor titremesi biraz artmış gibi,bir alakası yoktur ama..bir de aldığım kişi 8 ay önce bujileri değiştirsen iyi olur demişti ama ben değiştirmedim..

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(Burada gaz 1.790) Lpg tankı tamamen boşken denemek için 20 ytl'lik gaz aldım 11 lt gaz yaptı. uzun yolda 100-120 km sabit hızda, 110 km yol gittim ve gaz bitti

100 ytl gaz aldığımda tank full oluyor ve tamamen bitene kadar lpg'de gidiyorum şehir içi, şehir dışı sakin kullanımda 550 km yol gidiyorum.