Bu dizelbox hakkında bilgisi olan var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Bu dizelbox hakkında bilgisi olan var mı ?

ozgun88 link' Alıntı:
Teşekkür ederim Aydın'ım yoksa bende aynı fikirdeyim bu yüzden video ve belge istedim para kolay kazanılmıyor hele bide üstüne arıza verirse ilerleyen dönemde tam bir sıkıntı

Bizim gibi olayin merkezinde olmayan, taşradan urun alanlar icin elektronik ve mekanik cok sıkıntı siparis Hakancım. Kargoyla yollanan bir elektronigi yada mekanigi niye mesafeli satis sozlesmesine tabi tutarlar onuda hic anlamam zaten. Sanki kargocu ile sanayiye gidip deniyecez bozuksa tutanak tut diyebilecegiz.

Neyse konu dagilmasin, aracinizda gercek yada degil bir performans ekstrasi bulunuyor. Demek ki size satan arkadas performansi yetersiz bulmus. Yazilima yonelseymis keske ?

AlettaOcean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim alnım açık buyrun odakta toplanalım istediğiniz iddaayı koyalım ortaya hiç farketmez  bahsi geçen araç 1.3 95 lik biz custom yazılımla o değerleri alamadık dizel box la alacaklar güldürmeyin beni  greatt okkk. Bizdeki dizel boxta duruyor faturasıyla onu da getireyim hiç farketmez forumda 2. elleri 300 liraya satılıyor ben şahsen kendi dizel box'umu o fiyata satmaya içim el vermiyor. Huyum kurusun insanlara yalan söyleyemiyorum...Bildiğim kadarıyla odakta dynoda yok , ODAK DYNAMICS İևİN HOLLANDA' DA ֜RETİLMİşTİR ibareside yalan %100 ithal ürün adamların ellerinde daha dyno testleri yok ODAK Dynamics için özel olarak hollandada ürettiriyorlar vay arkadaş ya :D

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AlettaOcean link' Alıntı:
Arkadaşlar benim alnım açık buyrun odakta toplanalım istediğiniz iddaayı koyalım ortaya hiç farketmez  bahsi geçen araç 1.3 95 lik biz custom yazılımla o değerleri alamadık dizel box la alacaklar güldürmeyin beni   greatt okkk. Bizdeki dizel boxta duruyor faturasıyla onu da getireyim hiç farketmez forumda 2. elleri 300 liraya satılıyor ben şahsen kendi dizel box'umu o fiyata satmaya içim el vermiyor. Huyum kurusun insanlara yalan söyleyemiyorum...Bildiğim kadarıyla odakta dynoda yok , ODAK DYNAMICS İևİN HOLLANDA' DA ֜RETİLMİşTİR ibareside yalan %100 ithal ürün adamların ellerinde daha dyno testleri yok ODAK Dynamics için özel olarak hollandada ürettiriyorlar vay arkadaş ya :D

005hihih 005hihih

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Arkadaşlar benim alnım açık buyrun odakta toplanalım istediğiniz iddaayı koyalım ortaya hiç farketmez  bahsi geçen araç 1.3 95 lik biz custom yazılımla o değerleri alamadık dizel box la alacaklar güldürmeyin beni  greatt okkk. Bizdeki dizel boxta duruyor faturasıyla onu da getireyim hiç farketmez forumda 2. elleri 300 liraya satılıyor ben şahsen kendi dizel box'umu o fiyata satmaya içim el vermiyor. Huyum kurusun insanlara yalan söyleyemiyorum...Bildiğim kadarıyla odakta dynoda yok , ODAK DYNAMICS İևİN HOLLANDA' DA ֜RETİLMİşTİR ibareside yalan %100 ithal ürün adamların ellerinde daha dyno testleri yok ODAK Dynamics için özel olarak hollandada ürettiriyorlar vay arkadaş ya :D

Dostum yazdıklarımızı bir gözden geçir istersen, sana yalan söylüyoruz demedik zaten :)

AlettaOcean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Dostum yazdıklarımızı bir gözden geçir istersen, sana yalan söylüyoruz demedik zaten :)

Dostum bende size istinaden yazmadım zaten :D o laflar kime gidiyor açık ortada zaten cevap vermemeyi tercih ediyorlar çünkü söyleyecek lafları yok

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

Sayın AlettaOcean,

Üslubunuz ve şirketimize karşı (geçmiş mesajlarınızla birlikte) amaçsız çıkışlarınız sebebiyle size bir şey kanıtlamayı uygun görmüyoruz. Kanıtlansa dahi kabullenmeyeceğiniz bellidir. Yazının geri kalanını okumazsanız sevinirim.

Mesajımızın buradan sonrası neyi nasıl soracağını bilen, karşısındakine nasıl hitap edeceğini bilen, forumun saygıdeğer diğer üyeleri içindir.

Öncelikle resmi tatil günü olan pazar günü soru sorup arkasından "haha cevap veremediler bak bak en iyiyi ben biliyorum" tarzında yaklaşım sergilemeyip beklediğiniz için teşekkürler.

DieselBox Firması Hakkında:
Satışını yaptığımız ürünün markası EPC'dir (Essing Performance Center) Şirket sahibi Wim ESSING elektronik mühendisidir.
Wim Essing;
321549_2262691404837_1449876117_n.jpg
[/URL]

Firma ve firma sahibi Hollandalıdır.
Firmanın web sitesi http://www.dieseltuning.nl/
Ürünün normal satışı üzerinde EPC logosu bulunmaktadır;
(Tüm ürünlerinin üzerinde ESSINGPERFORMANCECENTER.COM yazısını görebilirsiniz.)
epc-elite-cars-voor-website.jpg
[/URL]

EPC, kendi satışı haricinde Dünyanın en büyük ve en eski yazılım firmalarından olan Superchips için de box ve yazılım hazırlamaktadır.
Superchips ürünleri üzerinde de Superchips logosu bulunmaktadır.
Schips'in kendi sitesinden ürünü görebilirsiniz;
http://www.superchips.co.uk/search?make=3&fueltype=3&model=32&variant=2967
Superchips%20EPC-03-280wide.jpg

Bunun haricinde bizim ürünlerimizde de Odak Dynamics logosu bulunmaktadır;
dieselbox-odak-001-600x600.JPG
[/URL]

Bu ürünün diğer "BOX" uygulamalarından farkı nedir?
Bu ürünlere bir kutu içerisinde olması sebebiyle box denildiğini herkes bilir. Piyasada çok bilinen (isim vermeyeceğim) bir Box daha vardır. Dışı kutu olsa da iç kısım aynı değildir.
Diğer ürünü bir araçtan söküp 50 tane araca takabilirsiniz, sadece üstündeki ayar düğmesini oynayarak sizin araca uygun "yazılımı" yaptığınızı düşünürsünüz.

EPC Box içerisinde ise gerçek yazılım bulunmaktadır. Üstünde ayar yapacak, içini açacak birşey bulamazsınız. Ürün sadece bilgisayara bağlanır ve yeni yazılım yüklenir.
Kablo demeti aynı olan araç grupları içinde (Astra J ve Insignia gibi) birinden söküp diğerine takabilirsiniz ancak yazılım sebebiyle araç arıza verir, kullanamazsınız.
Kablo demeti aynı olan araçlarda sadece yazılımı değiştirerek yeni araçta kullanabilirsiniz, kablosu uymayanlarda ise yeni kablo demetini bağlayıp yeni yazılım atarak kullanabilirsiniz. Bazı araçlar için ise daha büyük elektronik devre gerektiği için ebatları daha büyük olan box kullanılır. (BMW grubu gibi)

Dyno verileri
Öncelikle şunu açıkça belirtmek gerekir ki, dyno var; dyno var. :)
50-100.000 TL masraf edip Türk malı dyno kurmak zor bir şey değil, yapan zaten yapıyor.
Gerçek bir dyno ise düşünüldüğü kadar basit ve ucuz değil.
Bizde ucuz bir dyno kurup gerekli ayarları yaparak +20hp kazandırdık buda kanıtı diyebilirdik, ancak bu bir kandırmacadır.
Kalibrasyonu oynanıp sizin istediğiniz değeri gösteren cihazda istediğiniz rakamı gördüğünüzde mi inanırsınız yoksa aracınızın üzerinde test edip farkı kendiniz bizzat gördüğünüz, hissettiğiniz zaman mı inanırsınız? Biz ikincisini tercih ediyoruz ve isteyen herkese ürünü ücretsiz test ettiriyoruz.
Gerçek değerleri yansıtacak bir dyno kurulduğu zaman dyno verisini de gösterebiliriz.
Şöyle bir örnek veriyim; stock aracı dynoya çıkartıp fabrika verisine yakın bir değer görünce "abi arabaya yazılım yapılmıştı niye böyle çıktı" deyince, dur bidaha ölçelim deyip, makinanın ayarlarını oynayarak 25-30 hp yüksek gösteren esnaflarda yok değil.
Bu tür bir işletmeye denk gelirseniz, bizim yazılım yaptığımız müşterimizin aracını rakip firmada ölçtürdüğü gibi yanlış şekilde ölçüp, yukarı doğru yükselen bir veri çıkarması gerekirken size üstünde sinüs eğrisi şeklinde bir inip bir çıkan dyno verisi dedikleri kağıdı elinize tutuşturup cebinizden paranızı alacaktır.

Dyno verilerindeki yalan/yanlış nedir?
Otomobillerin gücü havadaki nemden bile etkilenir, Almanya'da Opel'in ölçüp 180hp dediği motor Türkiye'ye geldiğinde 175hp çıkabilir. Hatta bizzat denememiz sonucunda aynı 3 aracın (Insignia 1.6T) aynı dynoda peşpeşe çıkmasına rağmen farklı değerler verdiğini gördük. 2 tanesi 175-177 hp verirken birisi 181 hp vermiştir (motor gücü).
Bunun haricinde bu cihazların hata payı da vardır. Hava durumu, hata payı, kalibrasyon, aracın verimlilik %'si hepsi birleşince size çok farklı değerler sunar.
Hollanda'da EPC +18hp dediyse Türkiye'de +18hp birebir aynı olarak göremezsiniz.
Türkiye'de custom yazılım yapılan bir araçtan +25hp aldıysanız aynı veriyi de yurtdışında göremezsiniz.
Bu verilere inanmak herkesin kendi kararıdır.
Verilere inanmayıp yine de ürünü alıyorsanız bu da ürünümüzde bir sıkıntı yok demektir.

Satışını yaptığımız diğer yazılım markası Superchips her marka model için ayrı ayrı dyno verilerini sitesinde yayınlamaktadır.
Ancak EPC tüm modelleri yayınlamamış, sadece tablo olarak tüm modelleri topluca bizlere sunmuştur.

Odak Dynamics ve EPC
Başkalarının başarısını kaldıramayan ve çamur atanlar için anlatıyorum.
Opel'in belli şase aralığındaki 1.3 Astra'larda yaptığı yazılım farklılığı sebebiyle aracın arıza ışığı yakmasından dolayı firma sahibi Wim Essing, ellerindeki imkanlar ve yanı başında Almanya bulunmasına rağmen bizzat Türkiye'ye gelerek araç üzerindeki araştırma ve yazılım geliştirmelerini bizzat Odak Dynamics'de yapmıştır.

Tekrar firmaya dönersek;

Motorsporlarında EPC
http://www.dieseltuning.nl/en/racing

EPC'den kareler
10308581_872995626060813_3692741427977646839_n.jpg
[/URL]

over_ons2.jpg
[/URL]

1467345_10201764624135394_969940243_n.jpg
[/URL]

1011104_10202007909297371_154707000_n.jpg
[/URL]

BOX devrelerinin yapım aşaması;
printplaat produktie EPC, PCB production EPC

Firmadan diğer uygulamalar
Chiptuning Mclaren MP4 12C

porsche 911 991 turbo s 560 naar 630 pk

Tuning BMW Z4 up to 229 HP

Umarım aklınızdaki sorular hakkında yardımcı olabilmişimdir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum bende size istinaden yazmadım zaten :D o laflar kime gidiyor açık ortada zaten cevap vermemeyi tercih ediyorlar çünkü söyleyecek lafları yok
Tekrar belirtiyorum diğer arkadaslarinda soyledigi gibi uslubunuz hoş değil.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Çağrı Bey'e bu güzel üslubu ve açıklayıcı bilgileri için teşekkür ediyorum.

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu chip olayinin mantigi nedir?arabanin motorunda hicbir oynama yapmadan disli sayisini artirip azaltmadan nasil bir motora nasil guc ve tork artisi oluyor?

Bence bunlar enjektorleri kontrol eden parcalardir. Yakiti fazla puskurtup motoru daha cabuk ivmelendirir kanagatindeyim. Buda bize daha hizli hizlanmayi verir. Bizde bunu gucte ve torkta artis olmus gibi algiliyoruz.Egomuzu tatmim mi ediyoruz acaba hp ve tork artti diye.Yaniliyor muyum acaba?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mekseline link' Alıntı:
Peki bu chip olayinin mantigi nedir?arabanin motorunda hicbir oynama yapmadan disli sayisini artirip azaltmadan nasil bir motora nasil guc ve tork artisi oluyor?

Bence bunlar enjektorleri kontrol eden parcalardir. Yakiti fazla puskurtup motoru daha cabuk ivmelendirir kanagatindeyim. Buda bize daha hizli hizlanmayi verir. Bizde bunu gucte ve torkta artis olmus gibi algiliyoruz.Egomuzu tatmim mi ediyoruz acaba hp ve tork artti diye.Yaniliyor muyum acaba?
Yaniliyorsunuz turbo olan her arac yazilimla guclendirilebilir.
Netten detayli arastirabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...