Bu Astra Beni Bıktırmaya Başladı;Bir Yığın Arıza Kodu...

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hakikaten can sıkıyor,hele benim gibi pimpirikli iseniz:Hafta sonu aracı 60000 bakımına soktum,ertesi gün arıza lambası yaktı,motor elektroniği arıza lambası marştan sonra sönmeye başladı.
Fren gaz pedalı uygulamasında şu hatalar çıktı.
30000:birden çok silindire hata
30100:Silindir 1 hata
30200:silindir 2 hata
30300:silindir 3 hata
30400:silindir 4 hata
31400:tek bir silindirde hata

Yani otobüs markası gibi mi desem,cep telefonu modeli mi desem sayılara mübarek.Biraz araştırdım,sayıların başına 0 koyarak yukarıdaki sonuçlar çıktı;
Araba 1500-2000 devirde teklemeye başladı.Bakımla ilgili bir sıkıntı mı acaba;hani bujiler yeni takıldı,yanlış mı taktılar.Silindir ne demek?Sorular uzar gider.Ateşleme ile ilgili bir sorun zannedersem.
Yarın servise(özel) götürecem arabayı,ama gitmeden bilgi sahibi olursam iyi olur dedim.
Araba Astra H 2004 Elegance
Zahmet edip de cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

_ZENCİ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 twinport motorsa eğer araciniz büyük ihtimal sorun ateşleme bobini... Kronik bir ariza değiştirmeniz gerekir. Orjinalini (gm) tavsiye ederim.. Geçmiş olsun.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler değiştikten hemen sonra bu arıza kodlarını aldıysanız yeni bujileri tekrar kontrol ettirin,izolasyon seramikleri takarken çatlamış yada yanlış buji takılmış olabilir..

twinport motorlarda 4 adet bobin var,4 dü birden aynı anda bozulmuş olamaz..

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı nerede nasıl , hangi servise gidip ne bakımı yaptırdın bilemiyorum ama muhtemelen triger setini deyiştirdin diye düşünüyorum deyişim sırasında ateşleme boini komple sökülüyor bobini rasgele yeremi attılar ellerindenmi düşürdüler? yinede kimsenin günahını almamak gerekiyor.
bobin arızası birazda astralarda koronik bi arıza olduğu için tesadüfde olabilir.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger 45000de değişti,o yüzden onu değiştirmedim,onun dışında rutin bakımlar;
buji,balata,yağ filtre falan.Ben de anlamadım.Bir anda nasıl bu kadar arıza lambası yaktı.İnşallah bobinden değildir.Yoksa gitti paracıklar.