bu arıza kodlarına yardımcı olurmusunuz?

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toplam Arıza Kodu Sayısı 4

P0120 - Gaz Kelebegi Konum Sensörü 1-2 Korelasyonu
(08) - Bulunamadı

P1550 - Acil Çalis. Modu - Elektronik Gaz Kelebegi Kontrolü Güç Yönetimi
(0B) - Bulunamadı

P1550 - Acil Çalis. Modu - Elektronik Gaz Kelebegi Kontrolü Sinirli Performans
(0A) - Bulunamadı

P0301 - Silindir 1 Tekleme Var
(00) - Bulundu

bujiler çift tırnak gm 1 haftalık bobin gm sıfır gaz kelebek potasyometresinin kurumları temizlendi. pedal konum sensörü temizlendi beyin arızası var sanlarak tamir edildi ama bu sorunlar ne yazıkki gitmedi?

adige30

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Toplam Arıza Kodu Sayısı 4

P0120 - Gaz Kelebegi Konum Sensörü 1-2 Korelasyonu
(08) - Bulunamadı

P1550 - Acil Çalis. Modu - Elektronik Gaz Kelebegi Kontrolü Güç Yönetimi
(0B) - Bulunamadı

P1550 - Acil Çalis. Modu - Elektronik Gaz Kelebegi Kontrolü Sinirli Performans
(0A) - Bulunamadı

P0301 - Silindir 1 Tekleme Var
(00) - Bulundu

bujiler çift tırnak gm 1 haftalık bobin gm sıfır gaz kelebek potasyometresinin kurumları temizlendi. pedal konum sensörü temizlendi beyin arızası var sanlarak tamir edildi ama bu
sorunlar ne yazıkki gitmedi?

ben sifir beyin taktirdim ayni senin hatalari veriyor elektik tesisatina bakicaz dediler orunu nasil hallettirdin acil yardım bekliyorum dostum

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebegi konum sensornu soktur (dikkat ayaktaki pedali degil motordaki kelebegi) balata sprey ile kelebegin icini iyice temizlettir hic kurum kalmasin gaz kelebeginin motordaki yuvasini balata sprey ile icini tamamen temizle kelebek sensorunde kelebek elektrik motorlu karti var preslenmis sekilde presi zarar vermeden sokun icindeki elektronik karta kontak spreyi ile temizlyin presi hava almiyacak sekilde tekrar birlestrin gaz kelebegini motora monte edin ariza kodlarini silin hepsi bu kadar birde ariza beyinde olsa idi arac yavas yavas devirlenirdi ama gaza sonuna kadar basiyo ve 2500 deviri geciremiyor ve motor titresimli calisiyorsa kelebek kurumlanmasindandir

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 02:16 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 02:06 ----------

Not bu size yazdigim cozumleme motor kodu z16xe arac icin uygulanmistir x16xe motorda basina gelmis kimse gormedim

adige30

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kelebegi 2 hafta once temizledim ama presli motorunun bulundugu kismi acmadim tornavida ile mi yoksa kesici freze tarzi bisey ile mi sadece sokete siksak yeterli olurmu tesisati gostermeye gerek varmi tamamen kelebekten diyorsun yani pedal ile alakali olabilirmi ayni hata kodlarini aliyorum cildiracam usta sirf bu yuzden sifir beyin taktirdim eskisi tamir gormustu benzin pompasi dusuk akimdan herkes beyin dedi ustam dahil yetkili serviste taktirdim programladilar daha ciktim gene ayni sorun getirin tesisati kontrol edelim gaz kelebegi de olabilir dediler simdilik bisey yapmadi ama yapacagi zaman araba titremeye basliyor ariza lambasini yakiyor titremeli calisiyor kontagi acip kapayinca duzeliyor sen kedin mi halletin ustami yol gosterdi

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeğini balata spreyi ile temizledikden sonra aynı hatayı yaptımı? bu arıza konusunda pek bilgisi olan ustaya rastlamadım servis dahil. beyini kelebek temizliğinden sonra mı değiştirdin? ben bu sorunu kendim çözdüm yaklaşık 7-8 aydır hiç sıkıntı olmadı. gaz kelebeğini 1 hafta aralıkla 2-3 kere bolca balata spreyi ile temizledikden sonra düzeldi. ben kendim düzelttim söktüm dağıttım topladım

birde bende de beyin arızası dediler beyini tamir ettirdik gene aynı hatayı vermişti bu sorun tamamen kelebek ile alakalı tesisatta veya beyinde birşey olduğunu düşünmüyorum dipnot benzin pompası olayı kronik beyin arızasıdır. tamir ile de halledilebilirdi. vites boşta gaza sonuna kadar basıtığınız halde 2500 deviri geçiremiyorsanızkelebek sensörü, yine gaza sonuna kadar basıp devir 7000 e yavaş yavaş geliyor çekişten düşüyor ise beyin arızasıdır. yaklaşık 1 sene bu sorun ile uğraştım sonunda 2-3 kere kelebek sensörü temizliği ile sorunu hallettik

Son düzenleme:

adige30

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kendim sokup temizledim hatta motor blok kisminda kurumlar vardi orayida sildim komproserle kuruladim ama kelebek motorunun icini acmadim isin ilginci cok sicakta yapiyor olusu bugun gezdim sorunsuzdu kararsiz kaldim tesisat konusunda zaten tamir ettimistim beyni herkes beyin deyince cikmasinada guvenemedim degistirdim ama 2500 mu 7000 mi bilmiyorum ama araba isik yakip gaz yemiyor pedal degildir diyorsun yanİ enson kelebegi degistirecem son care