Brc nin Atikerden farkı nedir arkdaşlar?(karşılaştırma)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
zavoli hakkında neler düşünüyorsunuz bizde 2001 astra 1,4 nb gl var. ona taktırdık. takılalı 3 ay oldu. dün ustaya götürdük değerleri yükselmiş bu değerlerle çok yakması normal dedi. neden ve nasıl yükselir değerleri acaba
degerler yukselır alışma suresı ıyı secım yaptınız zavollıyle kalıbre yapılcak duzelcek ;)

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zavoli hakkında neler düşünüyorsunuz bizde 2001 astra 1,4 nb gl var. ona taktırdık. takılalı 3 ay oldu. dün ustaya götürdük değerleri yükselmiş bu değerlerle çok yakması normal dedi. neden ve nasıl yükselir değerleri acaba

Benimde 4 ay oldu ,dediğiniz gibi bir ayar kayması olmadı.bunun çok nedeni olabilir sadece lpg sisteminde hata olmayabilir.benim sadece ilk takıldığı zaman bilgisayara bağlandı kalibrasyonu yapıldı o kadar.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=65645 en son yaptığım km.yi burada yazmıştım forumda.kullanım şekline göre çok değişir tüketim miktarları.benimde 13 krş.ve 23 krş. arası değerlerde tüketimim oldu.
Ve halen istanbul trafiğinde genelde seri kullanımda 20 krş.lar civarı tüketimim olmaktadır.ve dediğim gibi uzun yolda 90 km. sabit hızda ve araba full yükte+klima açık 13 krş.u gördüm arabayı sıkıştırmadığınız zaman yakıt çok düşüyor lpg.de.ve performansta bir kaybımda yok şimdilik Allah'a şükür.190 km. hızı rahat buluyorum lpg.de. ve seriliğinde bir kayıp yok şimdilik inşallah böyle olur.ama bakımlarını her zaman yaptırmışımdır arabamın .ee kayınbiraderin servisi olunca tık dese götürüyorum arabayı ;)
umarım sizin sorununuzda çözülür, İstanbul'da iseniz yardımcı olmaya da çalışırım .
saygılar.

fdzafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi geceler opel zafira 1.8 otomatik aldım 2001 benzinli ama lpg hakkında düşünceleriniz nedir

savanam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı yeni aldım sayılır. Hala kredisini ödüyorum. Bu nedenle tamamen ekonomik düşünüyorum. Yani 1500 lira ile 990 lira. Aslında gerçek kıyaslama bu. 990 lira ile aynı sonucu alacaksam ki aynı sonucu alırsın iyi bir ustaya taktırırsan diyen çok o zaman ne diye 500 lira fazla veriyim diyorum. Bu yüzden kıyaslama istemiştim. Şu anda Atikere yakınım. Tek tek ustalarla görüşecem. Çünkü şakaya gelmez bu iş. Sıkıntı çıkmasını istemiyorum.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ATİKER, kit olarak valf tipi enjektörlerin yanında neredeyse Prins'in kullandığı Keihin enjektörlere yakın Horizon enjektörlerle de satışa sunulmaktadır.
Aşağıdaki sayfadan bilgilere ulaşabilirsiniz.
Data sheet aynı sayfa içerisinde.
http://www.railspa.net/en/products/injectors/ig3-horizon.html
Bu enjektörler için fiyat farkı 200 TL istemektedirler.
Ancak bu enjektörler valf tipi enjektörlere göre daha sesli çalışmaktadırlar. Lütfen bunu aklımızdan çıkartmayalım..
Saygılar

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC den sorun yaşayan duymadım hiç ama atiker ve lavatodan çok duydum nedense. Belkide en elle tutulur somut fark budur..(BRC kullanmıyorum yanlış anlaşılmasın)
arkadaşımın golf 4 ünde brc takı idi hiç memnun olmadıgını söyledi ve söktürdü
benzinle aynı yakıyor diye şimdi benzinli kullanıyor

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 yılında babam 0 kartal aldı, o dönem tofaşın anlaşması vardı üstünde eski sistem fabrika çıkışı simit depo brc tüp takılıydı, dünyanın km sini yaptı o araç en ufak bir sıkıntı yaptığını hiç görmedim kendimde aracımda brc kullanıyorum verimi ve tasarrufu çok iyi.

M

matias

Bilgi Girilmemiş
arkadaşımın golf 4 ünde brc takı idi hiç memnun olmadıgını söyledi ve söktürdü
benzinle aynı yakıyor diye şimdi benzinli kullanıyor

Abicim brc'dede sorun oluyor ama internete yazmaya gerek kalmadan çoğunun sorunları hallediliyor gene sorunsuz olmuş oluyor ama atikerde böyle değil

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısaca brc 1600 civarında atiker se 990tl ve servis ağı geniş. ayrıca brc nasıl gidiyorsa atikerde öyle gidiyor. farkı siz çıkarın artık.

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela ben atiker kullanıyorum yaklaşık 2.5 senedir ama memnun degilim taktırdık 1 kere :(