brc lpg sorunum.. yardım..lütfen..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Aracımı bi yere park edip kısa bi süre sonra tekrar çalıştırdığımda yani motor sıcakken, araç çalışınca lpg ye geçiyor ama yola düştüğümde bi benzine bi lpg geçiyor. bu şekilde 10-15 kez benzin lpg arasında gidip geliyor.. sabit bi arıza değil. bazen yapıyo bazen yapmıyo..
bunun hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deponda çok az kalmış olmasın gaz. şamandıra bi yükselip bi alçalıyorsa benzin geçişi yapiyor olabilir..
yada şamandıra arızasıda olabilir.. ama tam bilemedim valla.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğin gibi depoda gaz az.. son diş yanıp sönmeye başladı.. ama bu yanıp sönmeye başlayınca eskiden 80 km daha giderdi..

ayrıca gaz bitiminde benzine geçtiğinde bip bip diye öterdi ... şimdiki geçişte ötme felan yok.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Lpg filtrenizi değiştirin dolunca da yapar böyle.
Aracı silkeler bile...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
allah allah... ben sorunlar sadece atiker de oluyor sanıyordum.. brc de de mi oluyor muş? ilginç...

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
map sensörü yada basınç ayarı arızasına benziyor, yazılımla lpg ecusuna basınç değeri şu değerin altına düşerse benzine geçmesi için tanıtılır ama içinde lpg varken bu sorunu yapıyorsa map sensöründen kaynaklanan bir arızadır diye düşünüyorum

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
map sensörü üzerinde yoğunlaştım şimdi. sizin bu açıklamanızdan sonra.. çünkü depomda ne kadar gaz olduğunu biliyorum.. daha az gaz ilede kullandım.. iki sene boyunca hiç böle bişey yapmadı.
bu map sensörü hakkında bilgi verebilirmisiniz. nerdedir.?? nası bişeydir?? kablosu nerden çıkar nereye bağlanır..???

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer ayarlarla oynanmadığı halde bu sorunu yapıyorsa enjektör filitrsi ya da enjektörler tıkalı olabilir, regülatörde vakum kaçağı olabilir ama bu düşük ihtimal; basınç sorunlu olabilir kalibrasyon gerekebilir.....

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşam depoyu dolduruyom bakalım..
gene yapacakmı??
bana göre %90 yapar..