boya koruma üstüne cila

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra bende boya korumanın üstüne Her ay düzenli wax atmayı düşünüyorum sence Meguiars hangisini kullanmamı tavsiye dersin aslında Eskişehirde bulabilsem aklımda collinite 915 var ama Meguiars ürünleri satan ve uygulayan yer buldum artık ordan sipariş vermeyi düşünüyorum ;)

meguiars nxt iyi bir seçim ancak

dünyanın çoğu yerinde ön planda olan 2 wax var fk1000p ve collinite 915/476/815

bende ikiside var(fk ve 915) parlaklık olarak bir farkını göremedim ama fk1000p nin boncukları daha küçük ve sık oluyor buda daha iyi demek için yeterli oluyor :)

google da aratman yeterli türkiyede satan birçok kişi var bizim gibi baska markaların forumlarında , kargo ile gönderirler sana.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fk çok iyi bir marka amerıkan malı

griots garage kullanıyorum çok memnunum şu anda..

boya korumanın ömrü ne kadar bunu bilmemiz lazım
yoksa surucegın yenı urun ya alttakı tabakayı temızleyıp yokedecek yada yeterli tutunamayıp ziyan olacak.Sana tavsiyem boyan parlak araban yeni veya araban komple boyalı restore edilmiş ise synthetik boya izlatörleri yani paint sealantlardan alman.Phalı değil hani hemde waxlardan 2 3 kat uzun süre işe yarıyor

Son düzenleme:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meguiars nxt iyi bir seçim ancak

dünyanın çoğu yerinde ön planda olan 2 wax var fk1000p ve collinite 915/476/815

bende ikiside var(fk ve 915) parlaklık olarak bir farkını göremedim ama fk1000p nin boncukları daha küçük ve sık oluyor buda daha iyi demek için yeterli oluyor :)

google da aratman yeterli türkiyede satan birçok kişi var bizim gibi baska markaların forumlarında , kargo ile gönderirler sana.

Saol Buğra benimde aklımda NXT vardı ;) Dediğin gibi bir kaç forumdada denk geldim ilk denemeyi olmadı NXtyle başlayıp sonra colliniteye geçebilirim :D

tuberdbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım, eğer araca boya koruma uygulandıysa, bir süre cila atmaman taraftarıyım.
gereksiz olacaktır, sana yararı %5-10 luk bir parlaklık olacaktır. zaten bilinen yanlışlardan biride bu olduğunu düşünüyorum
herkes cilanın parlaklık verdıgını dusunur ama %70-80 parlaklıgı boyanın yüzeyi yanı glaze yada polisaj yapılmış kat verir :)
boncuk testi yaparak, boncukların zamanla gitmeye başladığı dönemde nxt 2.0 uygulayabılırsın, yada daha kalıcı olmasını ıstıyorsan, aracın rengı açık renkse colli 476s, koyu renk ise colli 915s tavsiye ederim..

enternasyonel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım yeni bir araç henüz 7 aylık ilk aldığımda boya koruma yaptırdım ama şuan bende wax kullanmak istiyorum sanırım boya koruma özelliğini yitirmeye basladı.Sence hangi ürünü kullanmalıyım tuberdbk??? 1.3 cdti easytronic astra hb classic III.

enternasyonel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada aracımın rengi gümüş gri.seninkinin aynısını anlayacağın:)meguiarsın ultimate shine detail ürünü var yıkama sonrası parlaklık veren yada meguiarsın nxt ürünümü?