Boya Koruma Araçların Paslanmazlık Garantisi Etkilermi

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Boya Koruma Araçların Paslanmazlık Garantisi Etkilermi

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=993.msg25159#msg25159 date=1302553917]
sonaxta ben 200 tl ye yaptırdım 0 arabaya. kullanılmış araçlara da 350 istiyorlardı

koçtaş beylikdüzü sonax^da 150 tl
[/quote]

yapılan uygulamalar farklı olabilir

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün akçaya dönüş yaptım istanbuldan yol yağmurluydu gece geldim akçayda detaylı yıkamacı bulunmadığından sürekli gittiğim bi yıkamacım vardı cila felan yok onda ama içini felan iyi temizliyor  ona gittim kapalıydı aracım çamur içerisinde kaldı yarın edremite götürüp iç dış iyi bir temizlik yaptıracağım içim gidiyor o öyle pis durunca kapıda

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akcaylıastra link' Alıntı:
bugün akçaya dönüş yaptım istanbuldan yol yağmurluydu gece geldim akçayda detaylı yıkamacı bulunmadığından sürekli gittiğim bi yıkamacım vardı cila felan yok onda ama içini felan iyi temizliyor  ona gittim kapalıydı aracım çamur içerisinde kaldı yarın edremite götürüp iç dış iyi bir temizlik yaptıracağım içim gidiyor o öyle pis durunca kapıda

bir süre sonra alışırsın :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben genelde Sonax'ta yıkatırım. Başka yerde olursa kendi cilalı şampuanımı, fiber yıkama süngerini ve kurulamak için bezini veririm öyle yıkatırım. Ara ara kendim cila yaparım.
Siz siz olun kesinlikle o köpüklü yıkamalardan yaptırmayın, boya koruma varsa zamanından önce etkisini yitirmesine neden oluyor. Aracın kapı fitillerine de negatif etkisi cabası.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Ben genelde Sonax'ta yıkatırım. Başka yerde olursa kendi cilalı şampuanımı, fiber yıkama süngerini ve kurulamak için bezini veririm öyle yıkatırım. Ara ara kendim cila yaparım.
Siz siz olun kesinlikle o köpüklü yıkamalardan yaptırmayın, boya koruma varsa zamanından önce etkisini yitirmesine neden oluyor. Aracın kapı fitillerine de negatif etkisi cabası.

köpüklü yıkamadan kastınız nedir? bende sonaxta yıkatıyorum sürekli onlarda köpük sıkıyorlar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her köpüklü yıkama aracın boya koruma ve cilasını çok az da olsa azaltır
zamanla boya koruma etkisini yitirir boya koruma
kullanılan şampuan önemli bu aşamada, en az hasar veren köpükler tercih edilmeli, buna rağmen
dediğim gibi az da olsa boya koruma ya da cilayı alır bu bir anda değilde 6 ay-1 yıl gibi bir süreç düşünün
ancak şöyle bir durumda var eğer köpükle yıkatılmaz ise sadece su ile yıkanırsa kirler tam anlamıyla gitmeyecek ve
silindiğinde arac uzerınde harelenmeler olucaktır