Body ile ilgili spor hocalarına sorum olcak lutfen iceri

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benım 17-18 yasında kuzenım var boyu 177-178 arası bı sey olması lzm 62-65 kilo arasındaymıs bana body boy uzamasını engellermı dıye sordu bır sey dıyemedım bılmıyorum cunku ben hıc body falan ugrasmadım bilenler varsa lutfen cevaplayablırmı body yapmak 1-2 ay boyun uzamasını engellermı kendısı askerı okullara hazırlanıyorda az kaslı olması gerekıyor 1-2 ay calıscakmıs bi faydası olurmu az ıstıyor zaten bıde boyun uzamasına engell olurmu tesekkurler sımdıden

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boy uzamasına aman aman zararı olmaz. eğer postürü bozuk ise boyunu daha uzun bile gösterebilir çünkü duruşu dikleşecek 2 ay içinde. ama 2 ay yetmez de 2 seneyi aşarsa, kaslanmaya başlayacak ve genişledikçe daha kısa gözükmeye başlayacak.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemik uçlarında uzamayı sağlayan kıkırdaklar bu yaşlarda kemikleştiği için 18 yaşında zaten boy uzaması büyük oranda durur. ayakta halter çalışırken dikkat ederse hiçbişey olmaz. hatta barfiksle küçük miktar daha uzaması mümkün.

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boy uzamasına aman aman zararı olmaz. eğer postürü bozuk ise boyunu daha uzun bile gösterebilir çünkü duruşu dikleşecek 2 ay içinde. ama 2 ay yetmez de 2 seneyi aşarsa, kaslanmaya başlayacak ve genişledikçe daha kısa gözükmeye başlayacak.

anladım zaten 2-3 ay gıdecekmıs sıkıntı olmaz o zaman

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kemik uçlarında uzamayı sağlayan kıkırdaklar bu yaşlarda kemikleştiği için 18 yaşında zaten boy uzaması büyük oranda durur. ayakta halter çalışırken dikkat ederse hiçbişey olmaz. hatta barfiksle küçük miktar daha uzaması mümkün.

Anladım sağolun

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba benım 17-18 yasında kuzenım var boyu 177-178 arası bı sey olması lzm 62-65 kilo arasındaymıs bana body boy uzamasını engellermı dıye sordu bır sey dıyemedım bılmıyorum cunku ben hıc body falan ugrasmadım bilenler varsa lutfen cevaplayablırmı body yapmak 1-2 ay boyun uzamasını engellermı kendısı askerı okullara hazırlanıyorda az kaslı olması gerekıyor 1-2 ay calıscakmıs bi faydası olurmu az ıstıyor zaten bıde boyun uzamasına engell olurmu tesekkurler sımdıden
askeri okula hazırlanıyorsa kondisyon önemli kastan çok

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askeri okullar kas istemiyor abi bune ilk defa duydum kondisyon ağırlıklı çalışmalar daha çok.Bodye gelince doktorlar büyüme çağında önermiyor.2 ayda ne kadar kas yapabilir.Arkadaşım 3 yıldan beri çalışıyor ordan biliyorum.Bencekondisyon ağırlıklı çalışırsa onun için daha iyi olacaktır.Beden kitle endeksi düşük galba onada netten baksın kilo alması gerekebilir.

Son düzenleme:

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2 senedir Body Building ile uğraşıyorum. Boyun kısaması diye bişe yok 2 senedir 4-5 arkadaş beraber çalışıyoruz her günümüz bereber geçiyo hiç birinde boy kısaması olmadı aksine 16 yaşından 18e kadar dönemde boy uzaması hepimizde oldu hele birimizin boyu 190 birisi 183 falan bende 175 80 arası bişeyim bizim genetik boy uzamıyo fazla. Suquat falan yapmasın bol bol Barfix çeksin uzun demirde asılı kalsın az ağırlık çok tekrarla çalışsın yağları yakıp fit bi vicüda sahip olmak istiyosa az ağırlık çok tekrar yapması gerekiyo. Proteine dikkat etmesi gerekiyo. Boy konusunda sıkıntısı olmasın uzayacağı varsa uzar.

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun yorumlar için evet askerı okullara hazırlanıyor orda barfıks top fırlatma falan varmıs az güclü olması lazım 40mekık falan ıstıyorlarmıs 1dakıkada o yüzden bodye gıtmek ıstıyor birde kondısyon ıcın koşmaktan baska ne yapması gerekir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sağolun yorumlar için evet askerı okullara hazırlanıyor orda barfıks top fırlatma falan varmıs az güclü olması lazım 40mekık falan ıstıyorlarmıs 1dakıkada o yüzden bodye gıtmek ıstıyor birde kondısyon ıcın koşmaktan baska ne yapması gerekir

bizim zamanımızda atlamada vardı 1.75 cm di yanlış hatırlamıyorsam 400 metreyi de 85 sn. koşmak gerekiyordu kondisyon antremanlarını googleda bulabilirsiniz mekik işinide kapasitesine bağlı olarak 10 tane araba 1 dk mola sonra yine 10 tane 1 dk mola sonra yine 10 diye bir hafta sonra ki hafta 15 böyle böyle 40 ı aşsın ki zorlanmasın ben böyle hazırlanmıştım