bobin+egr+pis benzin :)

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biraz karmaşık bir sorum olacak. tavsiyelerinize ihtiyacım var. bundan 15 gün önce aracım yolda giderken stop ediyordu. özel bir servise götürdüm makinaya bağladılar egr olduğu çıktı. egr'yi temizlediler ve sorun ortadan kalktı.(pis benzin) ve geçtiğimiz hafta sonu yine yolda giderken araba tekleme yapmaya başladı ve motor elektronik lambası yandı. hemen benzinliğe girip (her zaman aldığım benzinlik) depoyu doldurdum. ve tekleme kesildi fakat lamba sönmedi. salı günü servise tekrar gittim. bu seferde makinada silindirlerde tekleme var yazısı çıktı ve bobin değişti. artı olarak yağ ve filtrelerde değişti (normal bakım, "benzin filtresi değişmedi") sorun çözüldü ama bugüne geldiğimizde aynı sorunu tekrarladı araç yani teklemeye başladı. bende hemen aynı yere gittim makinaya bağladılar aynı hata silindirlerde tekleme var. silindir kapağı söküleceğini ve kurum temizleme yapılacağı söylendi (500-700 ytl masraf)... tabii yaptırmadım. orda hatayı sildiler şimdi lamba yanmıyor ve aracın çekişi gayet düzgün..

sonuç olarak ne yapmamı önerirsinizi? silindilerlede tekleme var hatası pis benzinle ilgili olabilirmi? benzin filitresi değişmemişti onu değiştirsem?

saygılar tşk..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
öncelikle carbon clear yaptır yani kurum temizliği eğerki olmaz ise kapak sökülecek

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clear yaptıralı yaklaşık 17.000 oldu... tekrar yaptırmada bi zarar olurmu? birde o fiyatlar normalmi?? kapak sökülmesi için

avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobini arzası cevap

mrb arkadaşım teklemenin üç nedeni olabilir ateşleme bobini ve sen deyişti diyorsun egr valfide deyişti diyorsun tek çare ben zin filitresini deyiştirmekbu üçünden yapar birde akünü konturol ettir

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfi temizlendi sadece, ama bobin değişti. bende benzin filtresinden şüpheleniyorum. yarın onu değiştircem. diğer silindir kapağı açma olayı mantıklı gelmedi bana açıkçası... birde öyle birşey olsa devamlı tekleme yapması gerekmiyormu mesala şu an gayet düzgün çekişi.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Yav bu egr dediklerinin zımbırtının sökülmesi, temizlenmesi yeri nerde, resmi var mı acaba

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabayı biraz devirli kullan öksürterek bişe kalmaz depoya birde enjektör temizleyici at

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Enejktör temizleyici olarak würth ü tavsiye ettiğinizi okudum forumda bir yerde doğru mudur?
Saygılar...