BMW M3 ?? Honda S2K ?? Audi TT ??

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saabın nesi bitti anlayamadım 2.0 benzinli 4x4 220 bg 5.5 litre/100 km hangi firmada var
mercedeste mi var
audide mi var

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saabı bitik gösteren türkiyedeki mercedes bmw zihniyetidir.Gelişmiş ülkelerde saab ve volvo satılır kanada amerıka fınlandıya vs

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4x4 220hp değil 520hp olsa saab almam. Tasarımını hiç beğenmiyorum çok kalas duruyor. elimizdeki aracın satışını birkaç gün içinde vereceğiz , vade yapmak istediler kabul etmedik nakit isteyince süre uzadı biraz. tuning işiyle ilgilenen bir arkadaşımda m3 için çok ısrar etti. en az 500 hp güç alırım masraflar benden dedi :) galiba m3 olcak.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
m3 varken gerısı tefaruat hıc arabaya bakmam m3 varken :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zuhaha yok artık.. Saab ve Volvo bitti zaten. Onları bir geç. BMW ve mercedesin Audiden bir fazlası yok. Tarihi şekillendirmiş kelimesine gelirsek,quattro'dan led farların patlamasına,güvenlikten tasarıma kadar Audi her türlü artık lider durumda.R8 ile adamlar efsane oldu.. Sağlam ezmişsiniz Audi'yi VW nin altında bir firma diye ama bence tekrar bir araştırın..

Evet neredeyse artık dünyanın en kaliteli firması Audi olacak.. Adamlar her konuda aştılar.

Seçeneklere gelince M3 güzel ama yaşlı , 100.000km'de . S2000 i geç. Almandan şaşma TT al derim ben.

saab ı araştırın bu olaya bir ampül bir led den bakarsanız audi sizin için en iyisi olabilir ama olaya teknik profesyönel açıdan bakarsanız aslında yazdıklarınızın ne kadar komik olduğunu görürsünüz..

saab dediğiniz marka savaş uçakları üreten bir marka siz hiç gripen diye bir savaş uçağı duydunuzmu araştırın bir saab dediğiniz firma uçak teknolojisiyle araç üreten bir firmadır pekde anlamanızı beklemiyorum audinin ledinden ampülünden araba olayına yaklaşan mantığa bunu yazmakda biraz gereksiz nede olsa önemsemiyceksiniz.. sadece şunu söyliyim saabı hollanda firması aldı ve yeni üretim 9-5 lerde savaş uçaklarındaki hologram 3d kullanıyorlar bmw deki head up gibi değil onunda bir adım ötesi.. ayrıca dünyada ilk andorid işletim sistemini araçlarında standart olarak kullanıyorlar Saab IQon diye tanıtılan sistemde bildiğiniz aracınızda işletim sistemi var.. yani adamlar bu kadar ilerde siz hayla audinin ampülü farı buralardasınız... :D

Saab hakkında bilgi sahibi olmanız için size tarihi biraz bilgi veriyim

ilk far silecek suyunu dünyaya duyuran firmadır.

1971 yılında ısıtmalı koltuğu standart olarak araçlarında sunan firmadır..
şu anda 2011 yılında üretlien araçların %80 ninde hayla ısıtmalı koltuk yokdur adamlar donanım konfor lüksde ne kadar ilerde anlayın..

1976 da wastegate ile basıncı kontrol eden ilk turbo motoru icat eden firmadır..

1978 de ilk polen filtresini icat eden ve dünyaya duyuran firmadır.. yani bugün araçlarınızda polen filtresi varsa bu saab ın sayesindedir..

1989 senesinde devrim yaratarak ilk airbagi araçlarında standart halde kullanan firmadır pek çok firma airbage tepkili temkinli yaklaşırken saab standart olarak sunmuşdur o yıllarda..

saab dan kendimden de bir anı yazıyım saabı servisde gördüm adamlar motorunu gösterdi adamlar plaka ateşleme sistemi kullanıyorlar bizdeki arabalardaki gibi buji ile değil motoru uçak lardaki sistemdeki gibi plaka sistemiyle ateşleniyor böylece buji değiştirme israfına gerek kalmıyor..

volvoya gelince volvo gelly de diye bitti diye bir şey yok yeni s60 ları s80 leri ortada xc60 xc90 ları ortada.. şu anda s60 da kuyruk var sıra var.. bumu bitmiş marka..

bir markayı iki günlük yapdıklarıyla değerlendiremessiniz geçmişine bakıcaksınız kaldıki volvo şu anda bile ilklerde lider..

sizin volvo diye küçümsediğiniz bitti o devirler dediğiniz araba emniyet kemerini yani şu anda aracınızda takdığınız o kemeri icat eden ve araçlarında ilk defa standart olarak kullanan markadır.. ve pek çok marka volvodan görüp standart haline getirmişlerdir ve bu yüzden de icat eden patent hakkı volvoda olduğu için şu anda bile telif hakkı ödemekdedir her marka..

çarpışma testinin t si yokken ilk yapan firma ve fabrikasında çarpışma test alanı kuran firma volvodur..

Günümüze gelirsek bitti dediğiniz marka dünyada ilkleri yapmaya devam ediyor detroit otomobil fuarında dünyada ilk elektrikli araç çarpışma testini yapdı ve gene tarihe ilk elektrikli araba çarpışma testi yapan firma olarak geçdi...

Dünyanın ilk dizel plug-in hibridini volvo yapdı gene V60 Plug-in Hybrid..

ayrıca yeni sistemler içinde yaya algılama sistemini icat eden firmadır şu anda yeni nesil araçlarda yeni passatlarda falan s60 larda olan bu sistemi icat eden volvodur..

Blis kör noktaların görülebilmesini sağlayan kamera esaslı monitör sistemi. Binek otomobillerde dünyada bir ilkdir.
Convertible modeller için yan hava perdeleri. Bir başka ilk.
Mesafe monitör sistemi içeren adaptif cruise kontrol.
Çarpışma riski karşısında ikaz ve fren desteği.
Bunları icat eden firma volvodur.. ve bu donanımları şu anda pek çok firma volvodan satın alıp en lüks en pahalı araçlarında kullanmakda..

ayrıca volvoyu audi gibi vw nin altında olan ufak bir markayla nasıl kıyaslayabiliyorsunuz onu hayla gene anlamış değilim..

Volvonun araba ayağını geçdim dünyada devasal bir marine ayağı vardır.. bu gün gördüğünüz o yatlarda kotralar yelkenlilerin %90 nında volvo motorları vardır..

Ayrıca Tır ayağı vardır tır üreticisidir volvo..

Audi ne yapar doğru pardon ledli far üretir. :D :D

Mercedes benz ve Bmw gibi bir ucu ağır yük araçlarına bir diğer ucu motorsiklet alanına bir diğer ucu otobüs üretimine dayanan devasal bu iki firmayı gidipde vw nin altındaki ufak bir firmayla ve vw nin motorlarıyla ar gesiyle beslenen tamamen vw ne bağlı bir firma ile kıyaslamak hakaret küfür gibi bir şeydir.. mercedes-bmw audi gibi 50 tane markayı satın alır.. zaten ellerindede var.. mercedesin sahip olduğu motor firmaları dünyadaki amerika ve avrupa dahil en büyük motor üreticisi firmalardır.. amerikadaki en büyük motor üreticisi olan detroit motors falan mercedese ait.. Rolls–Royce muş tanesi 1 milyon dolara satılan maybachmış mclaren formula1 ayağı falan bunları zaten teyet geçdim açmıycam bile konusunu..

siz iyimisi audi iyi deyin iç tane ledi fara koymuş deyin falan filan işde bu tip şeyler :D :D ben size söyliyim yakında audi arabanın içine ledli ampüllerde koyar dünyada bir ilke imza atar :D :D :D

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darkmoon boşver ya bunlar 1.6 mercedese 100 milyar para versinler saaba herkesin kafa çalışmaz anlatma bile bence

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan bu çok değerli bilgiler için teşekkürler, oldukça aydınlatıcı oldu. Saab'ı bilen bilir zaten. Ayrıca aracında Saab motoru taşıyan biri olarak laf söyletmem :D

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin volvo diye küçümsediğiniz bitti o devirler dediğiniz araba emniyet kemerini yani şu anda aracınızda takdığınız o kemeri icat eden ve araçlarında ilk defa standart olarak kullanan markadır.. ve pek çok marka volvodan görüp standart haline getirmişlerdir ve bu yüzden de icat eden patent hakkı volvoda olduğu için şu anda bile telif hakkı ödemekdedir her marka..
nacizane bi düzeltme yapmak isterim...

volvo emniyet kemerini icat ettikten sonra insan hayatını korumadaki etkisinin ne denli büyük olduğunu görüp tüm otomobil firmalarına patentini paylaştı, hemde hiç bir patent ücreti almadan.

işte bu da volvonun insan hayatına ne kadar önem verdiğinin bi gerçeği...

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TT, TT, TT, TT, TT, TT,TT,TT,TT,TT,TT,TT,..................
Bilmem anlatabildim mi_ :)

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darkmoon boşver ya bunlar 1.6 mercedese 100 milyar para versinler saaba herkesin kafa çalışmaz anlatma bile bence

abicim o zaman niye opele biniyorsun senin kafan çok çalışıyorsa sat arabanı git saab al. Laf olsun torba dolsun diye boş yere germe ortamı. Herkesin kendine göre öncelikleri vardır, zevkleri vardır. Ben önce prestij ararım, güvenlik ararım, tasarım şıklığı ararım, iç mekan kalitesi ararım vs vs...uçak motoru koymuş tır motoru koymuş yat motoru koymuş, turbolu şahin motoru koymuş banane. benim yakacağım yine benzin yine benzin , Motorun gücü belli mi belli. ee neyi tartışıyoruz. Çok hoşuna gidiyorsa git al. En pahalısınıda getirsen uçak yakıtıda koyup gelsen yine m3 boy boy koyar, yine s2000 boy boy koyar. Egzoslarını izlersin.
Sonuç olarak zevkler tartışılmaz... Ben bu topici M3 / S2000 / TT karşılaştırması için açmışım. Saab fanatikliğini başka topiklerde dile getir burayıda kirletme.

Son düzenleme: