bizim araçlar asfalt arabasıymış....!!

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bizim araçlar asfalt arabasıymış....!!

Scrapercar link' Alıntı:
2 defa yolculuk esnasinda ya yamulmazsa diyip yikadim arabayi korka korka baktim yamulmadi ikisindede :) belki makyajla giderilmistir asiri hassaslik

Tedarikçisini değiştirmiş olabilir. Bu arada makyajlı kasada kaliper sesi şikayeti olan var mı? Ben sanki duymadım. Sanki bu sorun da giderildi makyajda. Bu arada Renault Fluence-Megane serilerinde de bu kaliper sesi çok daha fazla şekilde şikayet edilen bir durummuş.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim makyajlı kasa daha hiç bir ses duymadım. Bir kere bagaj kapağının içinden geliyordu bakımda o yapıldı onun dışında plastikler esneyince yapıyor arada çok soğuk yada çok sıcak olursa :) onun dışında 0 ses.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Burock3427 link' Alıntı:
Tedarikçisini değiştirmiş olabilir. Bu arada makyajlı kasada kaliper sesi şikayeti olan var mı? Ben sanki duymadım. Sanki bu sorun da giderildi makyajda. Bu arada Renault Fluence-Megane serilerinde de bu kaliper sesi çok daha fazla şekilde şikayet edilen bir durummuş.

Benim kaliperler de sağlam :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benim araba öküz tarafından çekilen saban :)

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın rec fren diskleri 2 kere değişti garantiden. sıcakken aracı asla yıkatmam. he uzun yolda bi müddet sonra yağmur yağmaya başlayınca olduysa her arabanın diskinin bozulması lazım :)

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alıntıyı yanlış yapmışım özür dilerim :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

preklinik link' Alıntı:

sayın rec fren diskleri 2 kere değişti garantiden. sıcakken aracı asla yıkatmam. he uzun yolda bi müddet sonra yağmur yağmaya başlayınca olduysa her arabanın diskinin bozulması lazım :)

Aynı şeyden bahsediyoruz ama fark edemediniz sanırım henüz.

Mesele diskin yamulması değil, Astra'nın disklerinin çabuk yamulması. Maalesef diskler yeterli nitelikte değil ve çabuk eğiliyor.

֖nceki araçlarımdan birisi GOLF V idi, Karadeniz bölgesinde ikamet ettiğim dönemlerde sürekli yağış sonucu biriken sulara girmekten onun da diskleri yamulmuştu. Ama Astra kadar kısa bir sürede değil. O araçta 3 yıl 40.000 km'de yamuldu,  Astra'da ise daha yağışsız bir iklimde 10.000 km'de ve  sadece birkaç ayda yamuldu. Yani mesele bu...

Servis garantiden değiştirdi şuan için hem sıcakken  yıkamamaya hem de yağmurda frenleri minimum düzeyde kullanmaya çalışıyorum. şimdilik sorunsuz ama hiç güvenmiyorum açıkcası.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de diskler değişmişti; Bolu Yaylaları na inip çıkarken aşırı toz diskleri kötü çizmişti, peşine de 140 km hızda sert fren yapınca çiziğin neden olduğu seslere titreşim de eklenmişti, adını hatırlayamadığım bir markanın disk+balataları ile değişmiştim.