biraz abes bi durum ama!!!

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen bu konuya biraz abesmi diyosun. olurmu arkadasım niye abes olsunki, mayısın ortasındakonusulabilecek en yegane konu budur. hatta al bence hemen tak,yaz ortasında serin hissedersin kendini.

Arkadaşa katılmakla beraber, bir de yeni çıkan plastik hammaddeli kar zinciri ( :) ) almayı düşünebilirsin yazın ortasında,yarı fiyatına alırsın çünkü.Bu tarz alış-verişler klimasız serinleme etkisi yarattığından yaz ortasında yapılmasını ben de destekliyorum.Abesle iştigal etmiyor valla,çünkü ben de düşünüyorum kar lastiği.Tabi havalar biraz daha ısınsın da,ondan sonra...:)

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende böyle bişey söylemek istemiştim ama rafta da olsa aracın üzerinde de olsa benim bildiğim 2 sene bir lastiğin ömrü bu süreden sonra lastik esnekliğini kaybediyor
garantide lastik 2 sene garantilidir, 2 sene lastiğin ideal yol tutuşunu verdiği zaman zarfıdır, yukarıda bahsettim lastiğin genel yapısını oluşturan kavuçuğun içindeki kükürt bitme noktasına gelir 2 sene sonra ama ondan sonra kullanım koşullarına göre 4-5 sene daha patlama tehlikesi olmadan kullanılabilir ki zaten 5 seneden sonra hiçbir üretici lastiklerinin arkasında durmaz, patlama tehlikesi vardır. bu 5 sene olayını samsundaki yetkili michelin satıcısı söyledi ayrıca discovery channel da "fifth gear" adlı programda da ortalama lastik ömrünün 5 sene olduğunu söylemişlerdi.

ALPASLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpaslan

Abdülkadir özcan dan 4 tane 195/55/16 mıchelın alpıne alırız, kafanı takma , hallederiz ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
-ya arkadaşlar bu kış kışlık lastik almadığımıza pişman olduk...

bu orjinal continental lastiklerle kıpırdanmıyo az bi don olsa kaydırıyor...

bu nedenle önümüzdeki kışa 4 tane kışlık alcaz...

şimdi alsam ucuza kapatırmıyım?..(goodyear yada michelin düşünüyorum)

-birde orj. lastik boyutu 205/55/R16,bu kışlıkları195/55/R16 alsam daha iyi

olur diye düşünüyorum???ne dersiniz???

Teşekkürler.....
Lastik alırken mutlaka imal yılını ( DOD numarasını ) araştır. Eski lastikleri ucuza veriyorlar.

Armada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşa katılmakla beraber, bir de yeni çıkan plastik hammaddeli kar zinciri ( :) ) almayı düşünebilirsin yazın ortasında,yarı fiyatına alırsın çünkü.Bu tarz alış-verişler klimasız serinleme etkisi yarattığından yaz ortasında yapılmasını ben de destekliyorum.Abesle iştigal etmiyor valla,çünkü ben de düşünüyorum kar lastiği.Tabi havalar biraz daha ısınsın da,ondan sonra...:)

ahaheuh:) :D :kop: