biraz abes bi durum ama!!!

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-ya arkadaşlar bu kış kışlık lastik almadığımıza pişman olduk...

bu orjinal continental lastiklerle kıpırdanmıyo az bi don olsa kaydırıyor...

bu nedenle önümüzdeki kışa 4 tane kışlık alcaz...

şimdi alsam ucuza kapatırmıyım?..(goodyear yada michelin düşünüyorum)

-birde orj. lastik boyutu 205/55/R16,bu kışlıkları195/55/R16 alsam daha iyi

olur diye düşünüyorum???ne dersiniz???

Teşekkürler.....

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin alpine en iyi model alırsan bunu al , fiyatarıda araştırmak lazım

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa bence zincir takmaktansa yeni lastik almak iyi fikir ama yanına birde güzel 4 jant alsan michelin(yanlış yazdıysam özür dilerim) kar lastiklerinin adı neydi alpin mi ne onlarda oldukça iyi olur ama benim teyzemler 4 adet lassa snow ways aldılar boluda toyota corlla versoya(zafiranın toyota versiyonu yanii) lastikler karda hiç kaymıyormuş yağmurdaki performansıda oldukça iyiymişş ama kuru ve sıcak asfalt da kaydıklarını açık açık söylediler

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence şimdiden alıpta lastikleri yatırmak ne derece doğru olur bilemem ama Goodyear öneririm sağlam lastiktir

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaz geldi ya ucuza kapatırım diye düşünüyorum...
elimde kalmasın diye ucuza verir...

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
al kardeşim al...kullanmadığın için hiçbir sey olmaz merak etme...haaaa sıkı pazarlık yap...:p

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya am bişe sçlimm kullanmasan bile lastiüin beli bir raf ömrü var lastiğin kavuçuk yapısında bulunan kükürt yok oluyo her geçen gün, o yüzden bir lastik ideal yol tutuşunu ancak ilk 5 sene içinde verebilmektee bu kükürtü nasılmı görceksiniz?? yağmurlu havada yeni aldığınız lastikleriniz kuruduktan sonra yanak kısmında mavi lekeler oluşuyorsa lastik daha yenidir ama simsiyah oluyorsa yol tutuşu en alt seviyeye inmiş demektir benden söylemesi

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya am bişe sçlimm kullanmasan bile lastiüin beli bir raf ömrü var lastiğin kavuçuk yapısında bulunan kükürt yok oluyo her geçen gün, o yüzden bir lastik ideal yol tutuşunu ancak ilk 5 sene içinde verebilmektee bu kükürtü nasılmı görceksiniz?? yağmurlu havada yeni aldığınız lastikleriniz kuruduktan sonra yanak kısmında mavi lekeler oluşuyorsa lastik daha yenidir ama simsiyah oluyorsa yol tutuşu en alt seviyeye inmiş demektir benden söylemesi

bende böyle bişey söylemek istemiştim ama rafta da olsa aracın üzerinde de olsa benim bildiğim 2 sene bir lastiğin ömrü bu süreden sonra lastik esnekliğini kaybediyor

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi düşünmüşsün ama ebat konusunda ince olması buzda iyi yani 3gün buz olup geri kalanında ıslak olacaksa yol bana kalsa aynı ebatta al illaki 195 alacaksanda 195/50/16 gösterse hatalarını daha aza indirir servisede bir danış istersen...

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen bu konuya biraz abesmi diyosun. olurmu arkadasım niye abes olsunki, mayısın ortasındakonusulabilecek en yegane konu budur. hatta al bence hemen tak,yaz ortasında serin hissedersin kendini.