Bigisayar tam 35 hata gösterdi!

umutsen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle değerli opelimci arkadaşlar. Yazayım ki aynı olayı yaşayabilecekler bilgilensin. Neyse...
Önce kontağı açtığımda "F" yandı araç çalışmadı. Birkaç kez aracı açıp kapattım(Bilgisayar mantığıyla) sonra çalıştı ancak arıza ışığı yandı. Apar topar Opan'a koşuldu ve sonuç şaşırtıcıydı. Hata kodlarını gösterdiler arıza kağıdı az gelmiş, taşmıştı. Tam 35 arıza. Bu bir rekormuş. Onu da ben kırmışım. Ancak 35 arızalık bir hata yaptığımı zannetmiyorum. İyi de davranıyorum arabaya. 20 yıllık sürücüyüm. Tek suçum kız arkadaşıma içerde bir fırt sigara içmesine izin vermemdi. Neyse...
Yetkili; Arızaları sildiklerini ve arıza ışığının tekrar yanması halinde beni çay içmeye davet ettiğini söyledi. Bu kesinlikle bir çay daveti değildi. Tahmin ettiğiniz gibi ....... yemeye gideceğimi düşündüm. Zira garanti bitmiş ve şanzıman beyninde problem olabileceği söylenmişti. O da diğer yan masraflarıyla 2500 YTL'cik bir şeymiş, gemicik gibi. 3 gün sürmedi arıza ışığı tekrar yandı. Dedimki kendime "Olum niye sattın güzelim Seat'i? Hem Leon'du aslan gibiydi. Üstelik önüne gelen uyardı "Opel alma" diye.
Arabayı okşaya okşaya servise gittim. Helal parayla onu aldığımı söyledim. "Etme" dedim "Daha yeni aldım, tadını çıkaramadım, borçlandım" dedim.
Aracı sabah servise bıraktım işe döndüm. Akşam 5 gibi telefon geldi. "Abi gel, araba hazır" "Gelemem" dedim. Bankadan kredi çekmem lazım. O kadar para mı var olum? bağırarak dedim. "Abi gel müjdem var sana" dedi. Neyse...
Saat altıya çeyrek kala ordaydım. 40 lira ödedim.
Sebebi şuymuş değerli opelimci arkadaşlar. Şaseler gevşemiş. Sıkınca düzelmiş. Aklınızda olsun araç çok arıza verince büyük olasılıkla sorun şaselerin gevşemesindenmiş. Haberiz ola!
Sevgiyle kalın.

Araç: 2006 Astra Enjoy Easytronic.

354270

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun nasıl sevinmişsinizdir fiyatı öğrenince

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gozun aydin abicim, gule gule kullan arabani

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O 40 Ytl Nin Cebinden çikacaği Varmiş

labirent14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi hakkaten 2500 nerdeee 40 nerde. Gözün aydın demekistiyorum walla..