Beyaz Ampul

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabadanın şu anki angelları 8 bi tarafta, 8 diğer tarafta olmak üzere 16 dipsiz led'den oluşuyor.Orjinali sarı gösterge ampulüydü, rengi beyaza çevirmek için değiştirdim, renk de gayet güzel oldu ama şimdi de led olduğu için ışıkları ileri verdiğinden nokta nokta görünüyor...Led yerine kullanabileceğim, ışığı ileriden çok yana veren beyaz renk gösterge ampulü duyan ya da bilen var mı?Ya da ledlerin tepesini ışığa karşı dayanıklı gri boyayla boyasam sizce çözüm olur mu?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama çok küçük noktalar koyarsan belki olur. büyük olursa ışığı çok etkiler. bide ledlerin arası sık olursa dediğin olmaz diye düşünüyorum ama onuda değiştirmek imkansız heralde demi?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marikan' Alıntı:
ama çok küçük noktalar koyarsan belki olur. büyük olursa ışığı çok etkiler. bide ledlerin arası sık olursa dediğin olmaz diye düşünüyorum ama onuda değiştirmek imkansız heralde demi?

Zaten yuvalar var ampullerin girdiği, o yuvalar haricinde biyerden ışık veremiyosun...

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi farınızdaki angel halkanın yapısını bilmiyorum ama fikir yürütmek gerekirse ledler ışığı sadece belirli bir açıda ileri dağıttığı için kafasını boyarsanız ışık dağıttığı sınırlı açıyı kapatmış olacaksınız ve yanlara zaten ışık dağıtmadığı için karanlık kalacak diye düşünüyorum. daha geniş açılı ledler kullansan? çözüm olabilirmi acaba? flattop gibi?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
şimdi farınızdaki angel halkanın yapısını bilmiyorum ama fikir yürütmek gerekirse ledler ışığı sadece belirli bir açıda ileri dağıttığı için kafasını boyarsanız ışık dağıttığı sınırlı açıyı kapatmış olacaksınız ve yanlara zaten ışık dağıtmadığı için karanlık kalacak diye düşünüyorum. daha geniş açılı ledler kullansan? çözüm olabilirmi acaba? flattop gibi?

Flattop'ları ben de düşündüm ama onlarda mavi(eflatuna çalan) var, beyaz (bu da mavi ne hikmetse) yoktu.Bidaa bi bakiim.Tepesini boyama mantığına far ampullerini baz alarak düşündüm ama dediğin gibi sonuç hüsran olabilir.Belki reflektör görevi yapacak parlak bi boya bulabilirsem...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
evet belki böyle bir şey olabilir ama zor gibi... Biliyosundur gerçi www.ledmar.com 'a bir göz atabilirsin.

Eyw, bak ledmar aklıma gelmemişti.Geniş açılı beyazlar var onlar işimi görür... Saol tekrar :good:

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada aklıma başka birşey daha geldi ama çok zahmetli olur pek olmaz gibi... Uygun ampül bulunmazsa son çare olarak düşünülebilir. Ampüllerin önüne akrilik çubuktan (şeffaf yuvarlak jaluzi çubuğu gibi) uygun ebatta/çapta çubuk ayarlayıp çubuğun arkasını zımparalamak ve yapıştırmak... Sağlıklı olurmu bilmem ama ışık düzenli dağılır.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
bu arada aklıma başka birşey daha geldi ama çok zahmetli olur pek olmaz gibi... Uygun ampül bulunmazsa son çare olarak düşünülebilir. Ampüllerin önüne akrilik çubuktan (şeffaf yuvarlak jaluzi çubuğu gibi) uygun ebatta/çapta çubuk ayarlayıp çubuğun arkasını zımparalamak ve yapıştırmak... Sağlıklı olurmu bilmem ama ışık düzenli dağılır.

Yok o olmaz, ben sana düzeneği anlatayım biraz...

Kısaların ve uzunların çevresinde angellar için plastik halkalar var ve 5 adet yuva kısların arkasında 5 adet yuva da uzunların arkasında var.Ledler bu yuvalara giriyor ve önündeki plastik halkaya ışık veriyor.Ledler ışığı yana değil de ileri verdiği için 2 mavivaribeyaz halkanın üzerinde daha koyu mavivaribeyaz 8 adet nokta oluyor ki sinirlerimi zıplatan da bu noktalar...