Benzinli mi?,dizel mi? Sorunsalı..

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ticari amaçlı, 2. elde uygun düşerse yada yılda 15-20.000 üzeri yapılıyorsa tabiki dizel alınabilir. Fakat yılda 10.000 kadar yapılıyorsa ki sıfır alındığında 5 yıldan aşağı amorti etmiyor ki yarısı tatil, uzun yolsa süre 6 yılı geçiyor.

Bence benzinli dizel araç fiyat farkı ve yılda yapılan km karşılaştırılıp öncelikle kaç yılda amorti edeceğine bakılıp ona göre karar vermeli.

Bu arada arkadaşların dediği gibi LPG hepsinden daha ekonomik fakat dizeldeki tork' da hiçbirinde yok :) Ağır yük olsa bile dik rampada yol vermeyeni sürükleyip götürür o ayrı :). Ayrıca dizelide bazen benzinliler gibi zorlayıp devirli kullandığınızda mazotu fena içiyor haberiniz olsun.

EmreFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese yorumlarını için teşekkür ederim,bende uzun git-geller sonucunda kafamıza yatan dizel sport bulduk.Kısmet ise yarın aracı ustamıza gösterip diğer gün devir işlemini yapacağız.

EmreFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sok baktığımız aracın hasarlı çıkmasından sonra 4 kapıya dönüp aracımı aldım,en yakın zamanda konusunu açacağım.
Yorum yazanlara tekrar teşekkürler.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araba her türlü sıkıntı. Al bi benzinli araba bak keyfine derim ben pompacı olarak.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende dizel derim. Lpgde sorun yaşamayan araç sayısı çok az.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende dizel derim. Lpgde sorun yaşamayan araç sayısı çok az.
Ben yıllardır (2009-2016) lpg'li araç kullanıyorum ve lpg kaynaklı hiç bir sorun yaşamadım ve yaklasık 100000km yol yaptım.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben yıllardır (2009-2016) lpg'li araç kullanıyorum ve lpg kaynaklı hiç bir sorun yaşamadım ve yaklasık 100000km yol yaptım.

Herşeyin bir ilki varmış. Onuda gördüm. Tüpteki sorun yaşamayan olarak tebrikler.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ekmekleri yenmiş araçları alıp LPG de sorun yaşayanlar klubü kurmak lazım ;)

Geçen adam 10 yaşında araç almış 0km gibi muamele yapıyor ... Nerede ne işlem yapıldığı bilinmeyen araçları almayın markaya , LPG ye çamur atmakla kalırsınız . Gidin 350 bin yapmış km si 100 bin yapılmış dizel alın bakın neler oluyor :)

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli yani lpg li daha huzurludur.100.000 km yapmış dizel ve benzinli araçlar kıyaslandığında dizeldeki kurum daha yüksektir dizel sorunları zaten kurumla başlar.
Tek bir istisna 0 km alıp sonuna kadar kullanırsanız yada 2.el alıp motoru komple revize ederseniz dizel tercih edilebilir.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi