Benzinle - LPG arasında neden bu kadar çok fark var ?

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar geçen gün benzini bir deneyim dedim. Tüple 25 liraya gittiğim yolu(135 km) benzinle 50 liraya gittim . hesapladım 38 kuruş yakıyor yaklaşık 8.5 litre civarı . Benim araçta mı anormallik var yoksa benzinli araçların geneli mi böyle ? 15-20 kmsi Dur-kalk trafik gerisi uzunyol. ARacım opel corsa 2000 1.4 .

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
E fiyat?
"TL/km" hesabı bir işe yaramıyor. Litre hesaplamanız gerekiyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%50 karı olmazsa zaten lpg'yi kim kullanır ki?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Beni bilen arkadaşlar lpg ne kadar gıcık olduğumu bilir ama bizim makineler de benzini resmen içiyor kendi aracım şehir içi on litre yakın benzin yakıyor. Bu yüzden gıcık da olsam lpg her zaman iyidir. Hatta ülkemizde lpg fiyatı da pahalı ya değil ise daha da ekonomik olur.

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni bilen arkadaşlar lpg ne kadar gıcık olduğumu bilir ama bizim makineler de benzini resmen içiyor kendi aracım şehir içi on litre yakın benzin yakıyor. Bu yüzden gıcık da olsam lpg her zaman iyidir. Hatta ülkemizde lpg fiyatı da pahalı ya değil ise daha da ekonomik olur.

Haklısınız abi benzinli sürmek daha da bi keyifli oluyor ama yapacak birşey yok çok yakıyor. Bi arkadaşımda 2011 1.2 reno symbol var o da bu kadar yakar mı benzinde ?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 1.2 corsam dikkatli kullandigimda 12 kurus yakti , sahitlerim var :) symbol ile 10 kuruşa zorlarim:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi