Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

• Shell

Oy: 147 44.1%
  • Total

Oy: 19 5.7%
  • Petrol Ofisi

Oy: 47 14.1%
  • Opet

Oy: 95 28.5%
  • BP

Oy: 25 7.5%

• Kullanılan toplam oy
    333

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Gilgamesh link' Alıntı:
İroni olan Türkiyede ki tüm akaryakıt aynı merkezden firmalara dağılıyor. BP gibi firmalar dağıtılan ham akaryatı deterjanlar, köpük önleyiciler ve çözelticiler ekliyerek işler ve piyasaya sürer, lakin aynı miktarda aldığınız benzinin farklı kilometreler yapması bizler her ne kadar itiraz etsekte gerçekten bilhassa istanbul gibi mega bir köyde devamlı değişkenlik gösteren yol şartları, hava şartları ile etkilişim gösterir. Bunun yanı sıra bazı firmalar ise bu tarz akaryakıt işleme işlemleri yerine rafineriden çıkan akaryakıt üzerinde çok fazla oynama yapmadan sadece seyrelticiler ile işi geçiştirip yer altındaki depolarında akaryakıtları dinlenmeye bırakırlar. Bu kısa vadede hem satıcıya hem son kullanıcı olan bizlere avantaj gibi görünse de son kullanıcı olan bizler için bir zaman sonra yakıt sisteminde baş gösteren sorunlarla dezavantaja dönüşür.
Yani ne öneriyorsunuz?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar tükettiğim son 4 depoda sırasıyla BP, Shell, gene Shell ve P.O. 95 oktan benzin kullanmıştım ve araç çok net bir şekilde Shell in 95 oktan benzininde daha sessiz, gaza çok daha hızlı tepkili ve %10 a varan oranlarda daha ekonomik.

Bundan sonra araçlarım için ticari anlaşmalı olsam da Astra ya BP ve P.O. yerine Shell den yakıt alacağım.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende son 2 depo yu ahelim den aldım ve gayet memnunum hem çalısmasından hemde tepkilerinden  total den de alıyordum onun yakıtları da gayet iyi de bulunduğum
Civarda fazla bayi si yok o yüzden shell takılıyoruz suan

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Shell in farkının en bariz olduğu an bir üst devirlerde bir de hız sabitleyiciyle giderken hızı arttırınca.

Shell varken 5. viteste cruse controlde bir kez + ya basmam arabanın anında bir boy ileri atlamasına yetiyor, diğer benzinlerle daha geç ve ağır hızlanıyor.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben genellikle ataköy opet'ten alıyorum. dizel araçlar için opet'i öneririm. dizel aracıma burdan alıyorum bir de opet kredi kartı çıkarttım 1000 tl üzeri %3 puan kazandırıyor. şirket aracına burdan aldığım için aylık minimum 1000 lira yakıt harcamam var. benzinli aracım için de opetten alıyordum. en son sefer tekrar shell(honda cem) den alıyım dedim. 50 km daha az gitti üstelik çok da basmadım. ondan sonra tekrar opetten aldım basmama rağmen şu an aynı km'ye geldi neredeyse ve çeyrek depo benzin var daha. Shell(honda cem) önermiyorum. alternatif markalardan hangilerini önerirsiniz? hangi benzinlikleri tercih ediyorsunuz?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
ben genellikle ataköy opet'ten alıyorum. dizel araçlar için opet'i öneririm. dizel aracıma burdan alıyorum bir de opet kredi kartı çıkarttım 1000 tl üzeri %3 puan kazandırıyor. şirket aracına burdan aldığım için aylık minimum 1000 lira yakıt harcamam var. benzinli aracım için de opetten alıyordum. en son sefer tekrar shell(honda cem) den alıyım dedim. 50 km daha az gitti üstelik çok da basmadım. ondan sonra tekrar opetten aldım basmama rağmen şu an aynı km'ye geldi neredeyse ve çeyrek depo benzin var daha. Shell(honda cem) önermiyorum. alternatif markalardan hangilerini önerirsiniz? hangi benzinlikleri tercih ediyorsunuz?
Serdar bu kadar takilma araban gelince ne versen yakicak zaten  general_hehe

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mecburiyetten petrol ofisi...

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

shelllll...

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Serdar bu kadar takilma araban gelince ne versen yakicak zaten  general_hehe

abi su anki kadar yakmasında. 100 lira'lık alıyorum 175 km gidiyorum maksimum kasa kasa geçen 120 km gitti shellden aldıgımda  031blaa

static

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net

istanbulda oturanlar için yeşilköy havaalanı karşısındaki shell için kendi ana baayisi diye duymuştum kendi ana baayisi olduğu için herhangi bir olumsuzluk yapamazlar heralde..