Benzin Pompasını Röleyle Durdurma

SheqilOpel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg takılan araçlara röleyle benzin pompasını durdurma diye bişi duydum eğer bu işlem yapılmazsa benzin pompası bozulabiliyormuş doğrumu bu ? Ankara da yaptıran varsa tavsiye istiyorum şimdiden teşekkürler.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende duymuştum, LPG de pompa çalışmaya devam edip duruyormuş. Bir iki yaptıran görmüştüm. Ama nerede nasıl yaptırdılar bilmiyorum. Konu hakkında detaylı bilgisi olan varsa bende merak ediyorum.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide oto elektrikçiler yapıyor 60 - 80 lira arası yapıyorlar. ürünün kendisi 35 tl...
bayramdan sonra inşallah yaptırtcam bende durmadan benzin ibresinin düşmesinden bıktım

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin ibresi niçin düşüyor? Ponpalanan benzin bir yere mi gidiyor?

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda çeşitli rivayetler var...
kimi ustalar bu rolenin iyi olduğu konusunda hem fikirler... kimi ustalar ise benzin pompasının calışmasının benzin hortumlarının kuruyup catlaması, delinmesi vb. engellediği için yani sürekli devirdaim yaptığı için bu uygulamaya karşılar... Tabi ki de ceyrek deponun altında benzin olmaması koşulu ile...
Kimi lpg kitlerinde bu sistem varmış..Ama ben benzini ceyrek deponun altına düşürmemeye gayret ediyorum.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu röle zaman ayarlı zaten belli sürelerle benzin pompasını çalıştırıyor, ibre neden düşüyor benzin pompasından çıkan benzin enjökterlere geliyor eski olduğundan işeme yapıyor sanırım yada geri dönerken buharlaşıyor ya da depo delik . Forumda bu durumu yaşayan çok ...

opel_vectra_2.0_GLS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 amper bı role ıle bunu halledebılırsınız ben tedaş da elektrikçiyım oto elektrıktende anlarım baya kendım yaptım araba lpg ye gecınce benzın pompasının elektrıgını kesmiş oluyosunuz basıt bı sıstem yapabılırım dıyen olursa şeklini çizip koyabılırım...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deponuzda çeyrek deponun üzerinde benzin bulundurduktan sonra (çok zor bişey değil) böyle bir şeye gerek yok.

soulless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeyrek depo dan fazla benzin varsa böyle birşeye gerek yok demeyin arkadaşlar... Özellikle opellerde benzin pompasının yapması olayı çok yaygın... İki tip röle var, normal ve zamanlayıcılı... Zamanlayıcılı röleyi takmak en uygunu çünkü bu tip röleler belli aralıklarla pompayı zaten çalıştırarak benzinin enjektörlere kadar gidip gelmesini sağlıyor. Bunun da faydası; lpg bittiği zaman araç benzine geçtiğinde kısa süreli bir yığılma olabiliyor, bunun önüne geçmek. Çok faydası var, lpg montajı yapan bayilerin neredeyse tümünde bu röleden bulmak mümkün...