Benzin katkıları kullanmak ne kadar doğru ?

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle enjektör katkısını belirli km aralıklarında kullanıyorum süper de oluyor. ;)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
1.4t aracımı yeni aldığımda çok yüklendiğim zamanlarda sanki bişyler onu tutuyormuş gibiydi. çok belirgin değil ama hissediyordum. bir depo benzine würth enjektör temizleyici attım. senin tabirinle benzin katkısı. o depo bittiğinde o sorun ortadan kalktı. bu ürünler içinde würth en iyisi. yakıtını azaltmaz, artırmaz. benzin deposundan başlayıp egsoza kadar olan benzinin temas ettiği neresi varsa kurumunu pisliğini temizliyor. en iyi yanı ise benzin enjektörlerini temizlemesi. araca bir zararı yok. arkadaşların dediği gibi 15bin km de bir depoya atarsan bir zararını görmezsin. hatta artı olarak iki yağ değişiminde bir motor içi temizleyici de kullan(motor flush). on numara 5 yıldız olur.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Würth marka olanı çok araştırdım. Kullanan kişilerin bütün yorumlarını okudum. Neredeyse %99 olumlu yanıt vermiş. Performans ve ses açısından mükemmel, enjektör temizliği kurum vs gibi şeylerin temizlenmesinde bire bir etkili olduğunu söylüyorlar. Bende ileriki günlerde kullanıcam. Sonuçlarını bu konu altında paylaşırım.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sanırım, LPG ile kullandığımızda etkili olamaz.

Depodaki katkılı benzini bitene kadar sürekli kullanmalı mıyız? Yoksa benzin ile ilk çalıştırmadaki temizlik yeter mi?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Sanırım, LPG ile kullandığımızda etkili olamaz.

Depodaki katkılı benzini bitene kadar sürekli kullanmalı mıyız? Yoksa benzin ile ilk çalıştırmadaki temizlik yeter mi?
o şekilde pek etkili olacağını düşünmüyorum. gnelede uzun yola gitmeden önce atılması tavsiye ediliyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benzinli araçlar için linkini attıgım bu iki ürün arasındaki fark var mıdır??
http://www.wurth.com.tr/katalog/otomotiv/#77/z
http://www.wurth.com.tr/katalog/otomotiv/#82/z

piyasada benzinliklerde sadece biri bulunur zaten. depoya ilave edilen cinsi yani.diğeri özel cihazlarla kullanım için anladığım kadarıyla. siz benzinlikten yada sanayide esnafdan nerden bulursanız yeşil kapaklı olanı yani benzinli araç için olanı alıp depoya boşaltın.
etkili olması için uzun yol ve yüksek devir kullanımı gereklidir.