benzın ıbresı bırden dustu yardım lutfen

hasancorap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar vectra b 2,0cd arabam var bugun lpg yolda gıderken devreden cıktı tekrar lpg ye aldım bıraz sonra yıne devreden cıktı bu neden olur ve bır sorum daha olacak 8 gun once 10 lıtre benzın aldım arabaya hep lpg de bınerım ama 8 gunde 130 km yol yaptım 8 lıtre benzın gıttı lutfen bır yardımcı olun sorun neden olabılır

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ayarlı degıldır havalar sogudu ya ılk calısmada daha uzun sure benzınde gıdıyor arac o yuzden..
o benzıne gecme olayıda ya şamandıradan yada dedıgım gıbı hava sogudugu ıcın ayar yaptırman lazım gaz tankı sensoru bos gosterıyor veya gaz beynı varya boruların gırdıgı ordakı basınc dusuk ondan arac kendını benzıne alıyordur beyın uzerındekı alyan vıdayı hafıf gevsetırsen eger benzıne gecmedıgını gorursun sorun samandrada degıl ıse..

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sıstemınde bır sorun var bence motordaki lpgye ait yakıt hortumlarının her bırını kontrol etmelisin genelde en masumu tank basıncı arkadasın bahsettıgı gıbı ancak basınc tam ve her hangı bır yakıt hortumunda kacak varsada lpg sıstemı kapatır en kısa zamanda lpg cıye götürmeni öneririm...