benzin gostergesı ve abs lambası sorunu

raptor9999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2007 model 98 bın km de 1.2 corsa aldım yaklasık 1 ay once...bırkac gun once arabayı calıstırdıgımda abs lambasının sonmedıgını gordum yolda bır ıkı sert fren yaptım abs calısmıyor aynı anda benzın gostergesıde hıc kıpırdamadıgını farkettım yarım depo benzın olmasına ragmen ıbre hıc kıpırdamıyo.ıkısının aynı anda olması ılgıncıme gıttı...sızce sebeblerı ne olabılır? bazı forumlarda sıgortalardan dolayı abs lambasının yandıgını soyleyenler olmus elektrıkcen 10 20 30 luk sıgorta aldım ancak daha takıp degıstırmedım..fıkırlerınıze acıgım ..saygılar...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ucuzdn pahalıya sıralarsak sigorta, role, benzin samandıra arızasi, gösterge paneli,abs beyni. Araci cihaza bağlayın arıza tespiti gerekli

raptor9999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sigorta derken az once aracın sıgorta kutusunbu acdım elımde ıkı tane 30 luk kucuk sıgorta vardı 2 sını sokup takdım...bıde buyuk yesıl 4 tane 30 luk sıgorta vardı forumun bırınde arkadas 4 tane 30 luk sıgorta degıstırdım duzeldı demısdı acaba degıstırmem gereken buyuk 30 luk sıgortalarmı ? birde 2 arızanın aynı anda olması bana abs den degılde baska bı yerden arıza oldugu hıssı uyandırıyor...hem benzın gostergesı hem abs ısıgı aynı anda yandıgı ıcın acaba aku ıle problem olabılırmı dıe akuye bakdım ıcı yeşil gosterıyordu

raptor9999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun hız gostergeside gitti bide direksiyon simidi sertlesdi...yeni aldım arabayı sogudum walla opelden birden

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikirlerinize acıgım demişşiniz!!
Degerli dostum kafana göre o sigorta bu sigorta neden değistiriyorsun??Soktügünüz sigortalara baktınızmı atıkmıydı??
Araclarda elektronik sistemlerde sigorta kolay kolay atmaz attıysa beslediği elektronik sistemde bir arıza olmus yada sıvı teması yada kablo kopugu vb vardır..
Atmıs dahi olsa yeni sıgorta takmadan önce sigorta neden atmıs onu bir anlamak lazım anlamadan takarsan sigorta tekrar atar yada baska bir yerede zarar verir..Egerki aracın elektrik sistemine cokk hakim degilseniz bir servise gitmeniz ve arızaya öncelikle bir arıza cıhazı ile baktırmalısınız

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belli ki aracınızda elektriksel bir sıkıntı var. Aracın kitapçığı varsa orada sigorta panosunun şekli ve sigorta numaraları vardır, ona göre sıkıntılı sigortayı bulabilirsiniz. Ancak ben olsam direk bir elektrikçiye giderdim. oldum olası elektrik tesisatından çok korkarım, Allah korusun basit bir şeyden arabayı bile yakarsınız. bence kafanıza göre sigorta değiştirmeyin.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sigorta derken az once aracın sıgorta kutusunbu acdım elımde ıkı tane 30 luk kucuk sıgorta vardı 2 sını sokup takdım...bıde buyuk yesıl 4 tane 30 luk sıgorta vardı forumun bırınde arkadas 4 tane 30 luk sıgorta degıstırdım duzeldı demısdı acaba degıstırmem gereken buyuk 30 luk sıgortalarmı ? birde 2 arızanın aynı anda olması bana abs den degılde baska bı yerden arıza oldugu hıssı uyandırıyor...hem benzın gostergesı hem abs ısıgı aynı anda yandıgı ıcın acaba aku ıle problem olabılırmı dıe akuye bakdım ıcı yeşil gosterıyordu

Büyük ihtimalle farklı veya yanlış bişi yaptınız sigorta çok kurcalanmaz. Kendi ustam opelim en büyük zaafı elektronik aksam demişti. Bence vakit kaybetmeden yetkili servise gidin. Belli yaştaki arabalara özel indirimler yapiyorlar